Jurský svět 2 má datum premiéry: červen 2018

24. 7. 2015 - 10:00 | Novinky | Adam Homola

Jurský svět 2 má datum premiéry: červen 2018 zdroj: Archiv

Internetem právě prosvištěla asi ta nejméně překvapivá filmová zpráva letošního roku. Studio Universal oznámilo, že letošní Jurský svět se dočká pokračování. Jurský svět 2, nebo Jurský park 5 chcete-li, dorazí do kin 22. června 2018. Do svých rolí se vrátí jak Chris Pratt, tak Bryce Dallas Howard a opáčko si dají i některá jména za kamerou.

Konkrétně režisér Jurského světa, Colin Trevorrow, bude společně s Derekem Connollym pracovat na scénáři. Vrátí se i Steven Spielberg v roli výkonného producenta. Jestli bude Trevorrow dvojku také režírovat, studio zatím neoznámilo.

Nepřekvapivost existence dalšího Jurského světa spočívá především ve dvou věcech. Tou první je smlouva Chrise Pratta se studiem. Pratt s rozhovoru s EW na dotaz, jestli se upsal případnému pokračování, odpověděl: "Ano. Mají mě domluveného na 38 filmů nebo tak nějak." Samotná Prattova smlouva by byla ale houby platná, kdyby Jurský svět v kinech prohučel bez zájmu publika.

zdroj: Cinemart

Jenže on se stal pravý opak. Jurský svět není jeden z největších filmů letošního roku, je to jeden z největších filmů v celé historii kinematografie. V celosvětových tabulkách tržeb z kin zvládl bez problémů překonat veškerou konkurenci, načež se zastavil jen před Jamesem Cameronem. Jeho Titanic a Avatar bezpečně trůní na prvních dvou místech, ale Jurský svět se hezky zabydlel na třetí pozici.

Tržbami z kin tak překonal oboje Avengers, Batmana, Harry Pottera, Rychle a zběsile 7, Skyfall, Frozen a další hity, které se přehouply přes miliardu dolarů z kin. K takovému velehitu prostě musíte udělat pokračování, i kdyby vám ho měl režírovat nějaký béčkový patlal. Jednička přitom ještě neřekla své poslední slovo - pořád čeká na své uvedení do japonských kin, ze kterých nějaký ten milion také přiteče.

JURASSIC-WORLD-15-1940x1042 zdroj: Archiv

Chris Pratt má teď zřejmě na stole tolik nabídek, že by se jimi mohl přehrabovat vidlemi. Momentálně s Antoinem Fuquaou natáčí western The Magnificent Seven, jen aby krátce poté skočil společně s Jennifer Lawrence do slibně vypadající sci-fi Passengers. Zapomínat nesmíme ani na Strážce Galaxie 2. Udělá si pak čas na případnou a notně spekulovanou roli nového Indiana Jonese, nebo se další dobrodružství oblíbeného hrdiny v klobouku dostanou do kin až po roce 2020?

To ukáží až nadcházející roky. Teď máme potvrzeno černé na bílém, že Jurský svět je absolutní pecka, Chris Pratt má volné pole působnosti a Colin Trevorrow je asi taky v pohodě. Jurský svět 2 se v kinech objeví 22. června 2018 a uvidíme, jestli se o blockbuster s dinosaury pokusí v mezičase i někdo jiný, než Universal. Ten má mimochodem za letošní rok už dva filmy, jejichž tržby z kin překonaly 1,5 miliardy dolarů, viz Box Office Mojo.

Zdroje: Variety

ČLÁNKY O FILMU

Star Wars: Síla se probouzí - první odhady tržeb naznačují fenomenální úspěchy

Star Wars: Síla se probouzí - první odhady tržeb naznačují fenomenální úspěchy

28. 8. 2015 | Novinky | Vojtěch Karlík

Nové Star Wars ještě nedorazily do kin, ale tvůrci samozřejmě řeší a předpovídají, kolik by nový film mohl vydělat. Samozřejmě jde o první odhady čísel, které zatím nemají pevný základ.
Jurský svět - recenze pokračování Jurského parku

Jurský svět - recenze pokračování Jurského parku

17. 6. 2015 | Recenze | Vojtěch Karlík

Jurský svět se vřítil do kin jako lavina. Zválcoval všechny právě promítané filmy a baví diváky po celém světě. Tvůrci se nijak netají ani tím, že navazují na úspěšnou trilogii a dokonce staví svůj svět v místech, kde se odehrával první Spielbergův příběh. A vůbec to nevadí, naopak.
Jurský svět utržil za víkend půl miliardy dolarů

Jurský svět utržil za víkend půl miliardy dolarů

15. 6. 2015 | Novinky | Vojtěch Karlík

Tak tohle je fakt nepochopitelný mazec. Jurský svět zlomil víkendový rekord v návštěvnosti a nikdo to nečekal.
Jurský park - jak šel čas s filmovým pravěkem

Jurský park - jak šel čas s filmovým pravěkem

12. 6. 2015 | Téma | Ladislav Loukota

Málokdo doufal, že se značka Jurský park ještě dočká tak velkolepého znovuoživení, jaké nyní přichází s filmem Jurský svět. Čtvrtý díl ságy o dinosauřím parku je oprávněně očekávám s velkými nadějemi. Pozitivní vzpomínky na první Jurský park jsou navíc ještě velmi živé a nabízí se proto jednoduchá otázka. Proč se na čtvrtý film čekalo 14 let? 
Sedm nejočekávanějších filmů roku 2015

Sedm nejočekávanějších filmů roku 2015

1. 1. 2015 | Téma | Ladislav Loukota

Filmové krásy loňského roku jsou za námi, jaké blockbustery na nás proto čekají v roce novém? Vrátí se Hvězdné války, Avengers i dinosauři z Jurského světa. Rok 2015 bude z hlediska silných značek snad tím doposud nejnabitějším, a spolu s tím se nabízí i otázka, zdali všechny trháky získají dostatek diváků. My vám přinášíme krátkou ochutnávku nejočekávanější sedmičky.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ryan Reynolds bude v novém filmu cestovat časem a hledat Marka Ruffala

Ryan Reynolds bude v novém filmu cestovat časem a hledat Marka Ruffala

24. 11. 2020 | Novinky | Adam Homola

Ryan Reynolds si s Markem Ruffalem zahraje v chystaném filmu The Adam Project pro Netflix.
Nového Predátora by se měl ujmout režisér Ulice Cloverfield 10

Nového Predátora by se měl ujmout režisér Ulice Cloverfield 10

24. 11. 2020 | Novinky | Adam Homola

Značka Predátora spadla od Foxe k Disneymu, ale navzdory obecně nenásilnému směru u Myšáků bude pokračovat dál.
Hvězdně obsazený čtvrtý Thor nabírá další zvučná jména, přidává se i Chris Pratt

Hvězdně obsazený čtvrtý Thor nabírá další zvučná jména, přidává se i Chris Pratt

23. 11. 2020 | Novinky | Adam Homola

Tak nám začíná chystaný Thor: Love and Thunder nabírat velice zajímavé obsazení: k už tak hvězdné sestavě se totiž přidává i Chris Pratt.
První trailer na Chaos Walking moc přesvědčivý není

První trailer na Chaos Walking moc přesvědčivý není

20. 11. 2020 | Trailery | Adam Homola

Po dlouhém a komplikovaném natáčení a přetáčkách i odkladech je tu konečně první ukázka na hvězdně obsazenou sci-fi Chaos Walking.