Jurský svět 2 má datum premiéry: červen 2018

24. 7. 2015 - 10:00 | Novinky | Adam Homola

Jurský svět 2 má datum premiéry: červen 2018 zdroj: tisková zpráva

Internetem právě prosvištěla asi ta nejméně překvapivá filmová zpráva letošního roku. Studio Universal oznámilo, že letošní Jurský svět se dočká pokračování. Jurský svět 2, nebo Jurský park 5 chcete-li, dorazí do kin 22. června 2018. Do svých rolí se vrátí jak Chris Pratt, tak Bryce Dallas Howard a opáčko si dají i některá jména za kamerou.

Konkrétně režisér Jurského světa, Colin Trevorrow, bude společně s Derekem Connollym pracovat na scénáři. Vrátí se i Steven Spielberg v roli výkonného producenta. Jestli bude Trevorrow dvojku také režírovat, studio zatím neoznámilo.

Nepřekvapivost existence dalšího Jurského světa spočívá především ve dvou věcech. Tou první je smlouva Chrise Pratta se studiem. Pratt s rozhovoru s EW na dotaz, jestli se upsal případnému pokračování, odpověděl: "Ano. Mají mě domluveného na 38 filmů nebo tak nějak." Samotná Prattova smlouva by byla ale houby platná, kdyby Jurský svět v kinech prohučel bez zájmu publika.

zdroj: Cinemart

Jenže on se stal pravý opak. Jurský svět není jeden z největších filmů letošního roku, je to jeden z největších filmů v celé historii kinematografie. V celosvětových tabulkách tržeb z kin zvládl bez problémů překonat veškerou konkurenci, načež se zastavil jen před Jamesem Cameronem. Jeho Titanic a Avatar bezpečně trůní na prvních dvou místech, ale Jurský svět se hezky zabydlel na třetí pozici.

Tržbami z kin tak překonal oboje Avengers, Batmana, Harry Pottera, Rychle a zběsile 7, Skyfall, Frozen a další hity, které se přehouply přes miliardu dolarů z kin. K takovému velehitu prostě musíte udělat pokračování, i kdyby vám ho měl režírovat nějaký béčkový patlal. Jednička přitom ještě neřekla své poslední slovo - pořád čeká na své uvedení do japonských kin, ze kterých nějaký ten milion také přiteče.

JURASSIC-WORLD-15-1940x1042 zdroj: tisková zpráva

Chris Pratt má teď zřejmě na stole tolik nabídek, že by se jimi mohl přehrabovat vidlemi. Momentálně s Antoinem Fuquaou natáčí western The Magnificent Seven, jen aby krátce poté skočil společně s Jennifer Lawrence do slibně vypadající sci-fi Passengers. Zapomínat nesmíme ani na Strážce Galaxie 2. Udělá si pak čas na případnou a notně spekulovanou roli nového Indiana Jonese, nebo se další dobrodružství oblíbeného hrdiny v klobouku dostanou do kin až po roce 2020?

To ukáží až nadcházející roky. Teď máme potvrzeno černé na bílém, že Jurský svět je absolutní pecka, Chris Pratt má volné pole působnosti a Colin Trevorrow je asi taky v pohodě. Jurský svět 2 se v kinech objeví 22. června 2018 a uvidíme, jestli se o blockbuster s dinosaury pokusí v mezičase i někdo jiný, než Universal. Ten má mimochodem za letošní rok už dva filmy, jejichž tržby z kin překonaly 1,5 miliardy dolarů, viz Box Office Mojo.

Zdroje: Variety

ČLÁNKY O FILMU

Star Wars: Síla se probouzí - první odhady tržeb naznačují fenomenální úspěchy

Star Wars: Síla se probouzí - první odhady tržeb naznačují fenomenální úspěchy

28. 8. 2015 | Novinky | Vojtěch Karlík

Nové Star Wars ještě nedorazily do kin, ale tvůrci samozřejmě řeší a předpovídají, kolik by nový film mohl vydělat. Samozřejmě jde o první odhady čísel, které zatím nemají pevný základ.
Jurský svět - recenze pokračování Jurského parku

Jurský svět - recenze pokračování Jurského parku

17. 6. 2015 | Recenze | Vojtěch Karlík

Jurský svět se vřítil do kin jako lavina. Zválcoval všechny právě promítané filmy a baví diváky po celém světě. Tvůrci se nijak netají ani tím, že navazují na úspěšnou trilogii a dokonce staví svůj svět v místech, kde se odehrával první Spielbergův příběh. A vůbec to nevadí, naopak.
Jurský svět utržil za víkend půl miliardy dolarů

Jurský svět utržil za víkend půl miliardy dolarů

15. 6. 2015 | Novinky | Vojtěch Karlík

Tak tohle je fakt nepochopitelný mazec. Jurský svět zlomil víkendový rekord v návštěvnosti a nikdo to nečekal.
Jurský park - jak šel čas s filmovým pravěkem

Jurský park - jak šel čas s filmovým pravěkem

12. 6. 2015 | Téma | Ladislav Loukota

Málokdo doufal, že se značka Jurský park ještě dočká tak velkolepého znovuoživení, jaké nyní přichází s filmem Jurský svět. Čtvrtý díl ságy o dinosauřím parku je oprávněně očekávám s velkými nadějemi. Pozitivní vzpomínky na první Jurský park jsou navíc ještě velmi živé a nabízí se proto jednoduchá otázka. Proč se na čtvrtý film čekalo 14 let? 
Sedm nejočekávanějších filmů roku 2015

Sedm nejočekávanějších filmů roku 2015

1. 1. 2015 | Téma | Ladislav Loukota

Filmové krásy loňského roku jsou za námi, jaké blockbustery na nás proto čekají v roce novém? Vrátí se Hvězdné války, Avengers i dinosauři z Jurského světa. Rok 2015 bude z hlediska silných značek snad tím doposud nejnabitějším, a spolu s tím se nabízí i otázka, zdali všechny trháky získají dostatek diváků. My vám přinášíme krátkou ochutnávku nejočekávanější sedmičky.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.