Bond 25 a Rychle a zběsile 9 se odkládají, Duna dorazí v listopadu 2020

18. 2. 2019 13:06 - Novinky | Autor: Adam Homola

Bond 25 a Rychle a zběsile 9 se odkládají, Duna dorazí v listopadu 2020 Zdroj: Archiv

Tak se nám to v Hollywoodu zase trochu pomíchalo. Přesouvání premiér filmů není nic nového a občas se změně datumu nevyhnou ani ty největší pecky. Právě u nich je to často extrémně důležité, neboť je pro studio žádoucí dostat svůj film skrze manévry mezi silnou konkurencí tam, kde jim vydělá nejvíc peněz. A tentokrát se podobné manévry dotkly chystaného Rychle a zběsile 9, pětadvacátého Jamese Bonda a navrch jsme dostali ještě datum premiéry ambiciózní Duny.

Rychle a zběsile 9

Začneme pozvolna, a to chystaným Rychle a zběsile 9. To se posunulo jen o kousek, z února 2020 na květen 2020. Několikaměsíční posun není nijak zásadní a jakkoliv se studiím únor osvědčil, květen staví film do pozice prémiového „letního blockbusteru“.

I přesto to nebude mít v květnu Vin Diesel lehké. Půjde proti němu nejen SpongeBob, ale taky obří biják Godzilla vs Kong. Co na tom, že ani jeden film není pro Rychle a zběsile přímou konkurencí. Jak SpongeBob, tak nová Godzilla mají potenciál natáhnout do kin celé rodiny a davy lidí. O to těžší pozici pak bude nové Rychle a zběsile mít.

Rychle a zběsile 9 bude navíc velký test star-power Vina Diesela a jeho partičky, protože nové Rychle a zběsile dostaneme ještě letos. Bez Diesela, zato se zábavnou a populární dvojicí Dwayne JohnsonJason Statham. Jejich Rychle a zběsile: Hobbs & Shaw dorazí do kin už letos v srpnu a z ukázky to vypadá na zábavnou blbinu.

Bond 25

Pětadvacátá bondovka, která se zatím ještě ani nenatáčí a nemá ani jméno, půjde do kin 8. dubna 2020. Původně jsme se měli filmu dočkat už letos v listopadu, pak v únoru příštího roku a teď platí duben 2020. K žádnému dalšímu odkladu už snad nedojde a nového Bonda se dočkáme opravdu za rok a nějaké drobné.

V případě 25. bondovky jsou odklady snad ku prospěchu věci, vzhledem k přepisování scénáře a změně režiséra. Navíc půjde o poslední bondovku s aktuálním představitelem britského agenta, Danielem Craigem. Ten měl původně smlouvu na tři bondovky, ale nakonec udělá i pátou.

Mezi čtvrtým Spectre a zatím nepojmenovaným novým dílem bude také pěkně velký časový odstup pěti let. Film měl natáčet Danny Boyle, jen aby odstoupil kvůli „kreativním neshodám“ a nahradil ho neméně schopný Cary Joji Fukunaga (film Bestie bez vlasti, seriály Temný případ a Maniac).

Duna

Na závěr tu pak máme konečně oficiální oznámení premiéry nové Duny, které se dočkáme 20. listopadu 2020.

Režisér Denis Villeneuve dal dohromady více než působivé herce, tudíž máme o to víc důvodů se na novou epickou sci-fi těšit. Hlavní roli si pro sebe uzmul Timothee Chalamet, vedle kterého budou ve filmu Jason Momoa, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Javier Bardem, Dave Bautista, Charlotte Rampling, Stellan Skarsgard a další.

Duna je dost těžký projekt, ostatně nepůjde jen o jeden snímek, ale dostat bychom měli rovnou dva řádně rozmáchlé a epické filmy. Pokud takhle náročnou látku dokáže někdo uchopit za správný konec, může to být právě Villeneuve – ten se s film Zmizení, Sicario, Příchozí a Blade Runner 2049 více než osvědčil.

V případě velké kritického i komerčního úspěchu by mohla Duna nakopnout celé nové a zdánlivě nevyčerpatelné filmové univerzum. To se vzhledem ke knižní předloze vyloženě nabízí a studio by se za něco podobného jistě nezlobilo. A Star Wars i Avatarům by tahle sci-fi konkurenci určitě neuškodila.

Zdroje: tisková zpráva

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Chris Pratt: Jurský svět 3 bude jako Avengers: Endgame

Chris Pratt: Jurský svět 3 bude jako Avengers: Endgame

21. 2. 2020 | Novinky | Adam Homola

Jurský svět překvapil, dvojka trochu zklamala a za nedlouho se začne natáčet trojka. Která by měla být něco jako dinosauří Avengers: Endgame, alespoň podle Chrise Pratta.
Na vlnách lásky. Rudolfinum ovládly filmové romantické melodie

Na vlnách lásky. Rudolfinum ovládly filmové romantické melodie

20. 2. 2020 | Komerční sdělení / PR | Inzerce

Na den svatého Valentýna se Filmová filharmonie v pražském Rudolfinu opět postarala o hluboký zážitek. Pro své posluchače si orchestr pod vedením Josefa Kurfiřta připravil výběr romantických filmových skladeb napříč žánry. Kdo ale čekal samé sladké a pomalé melodie, mohl být dost překvapen.
7 filmů o první světové válce, které byste rozhodně měli vidět

7 filmů o první světové válce, které byste rozhodně měli vidět

20. 2. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Tříoscarová pecka 1917 se už promítá i v českých kinech. Strhující příběh o hrdinství, odvaze, naději a zbytečnosti války byste si rozhodně neměli nechat ujít, ale pokud vám novinka Sama Mendese nebude stačit, máme pro vás pár dalších filmových tipů, ve kterých se podíváte do zákopů první světové války.
Recenze: 1917 – válka z první řady

Recenze: 1917 – válka z první řady

19. 2. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Zatímco druhé světové válce se filmaři věnují docela poctivě, tu první malinko flákají, letošní rok to ale platit naštěstí nebude