Bond 25 a Rychle a zběsile 9 se odkládají, Duna dorazí v listopadu 2020

18. 2. 2019 13:06 - Novinky | Autor: Adam Homola

Bond 25 a Rychle a zběsile 9 se odkládají, Duna dorazí v listopadu 2020 zdroj: Archiv

Tak se nám to v Hollywoodu zase trochu pomíchalo. Přesouvání premiér filmů není nic nového a občas se změně datumu nevyhnou ani ty největší pecky. Právě u nich je to často extrémně důležité, neboť je pro studio žádoucí dostat svůj film skrze manévry mezi silnou konkurencí tam, kde jim vydělá nejvíc peněz. A tentokrát se podobné manévry dotkly chystaného Rychle a zběsile 9, pětadvacátého Jamese Bonda a navrch jsme dostali ještě datum premiéry ambiciózní Duny.

Rychle a zběsile 9

zdroj: Freeman Ent.

Začneme pozvolna, a to chystaným Rychle a zběsile 9. To se posunulo jen o kousek, z února 2020 na květen 2020. Několikaměsíční posun není nijak zásadní a jakkoliv se studiím únor osvědčil, květen staví film do pozice prémiového „letního blockbusteru“.

I přesto to nebude mít v květnu Vin Diesel lehké. Půjde proti němu nejen SpongeBob, ale taky obří biják Godzilla vs Kong. Co na tom, že ani jeden film není pro Rychle a zběsile přímou konkurencí. Jak SpongeBob, tak nová Godzilla mají potenciál natáhnout do kin celé rodiny a davy lidí. O to těžší pozici pak bude nové Rychle a zběsile mít.

Rychle a zběsile 9 bude navíc velký test star-power Vina Diesela a jeho partičky, protože nové Rychle a zběsile dostaneme ještě letos. Bez Diesela, zato se zábavnou a populární dvojicí Dwayne JohnsonJason Statham. Jejich Rychle a zběsile: Hobbs & Shaw dorazí do kin už letos v srpnu a z ukázky to vypadá na zábavnou blbinu.

Bond 25

zdroj: Archiv

Pětadvacátá bondovka, která se zatím ještě ani nenatáčí a nemá ani jméno, půjde do kin 8. dubna 2020. Původně jsme se měli filmu dočkat už letos v listopadu, pak v únoru příštího roku a teď platí duben 2020. K žádnému dalšímu odkladu už snad nedojde a nového Bonda se dočkáme opravdu za rok a nějaké drobné.

V případě 25. bondovky jsou odklady snad ku prospěchu věci, vzhledem k přepisování scénáře a změně režiséra. Navíc půjde o poslední bondovku s aktuálním představitelem britského agenta, Danielem Craigem. Ten měl původně smlouvu na tři bondovky, ale nakonec udělá i pátou.

Mezi čtvrtým Spectre a zatím nepojmenovaným novým dílem bude také pěkně velký časový odstup pěti let. Film měl natáčet Danny Boyle, jen aby odstoupil kvůli „kreativním neshodám“ a nahradil ho neméně schopný Cary Joji Fukunaga (film Bestie bez vlasti, seriály Temný případ a Maniac).

Duna

zdroj: Vlastní

Na závěr tu pak máme konečně oficiální oznámení premiéry nové Duny, které se dočkáme 20. listopadu 2020.

Režisér Denis Villeneuve dal dohromady více než působivé herce, tudíž máme o to víc důvodů se na novou epickou sci-fi těšit. Hlavní roli si pro sebe uzmul Timothee Chalamet, vedle kterého budou ve filmu Jason Momoa, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Josh Brolin, Javier Bardem, Dave Bautista, Charlotte Rampling, Stellan Skarsgard a další.

Duna je dost těžký projekt, ostatně nepůjde jen o jeden snímek, ale dostat bychom měli rovnou dva řádně rozmáchlé a epické filmy. Pokud takhle náročnou látku dokáže někdo uchopit za správný konec, může to být právě Villeneuve – ten se s film Zmizení, Sicario, Příchozí a Blade Runner 2049 více než osvědčil.

V případě velké kritického i komerčního úspěchu by mohla Duna nakopnout celé nové a zdánlivě nevyčerpatelné filmové univerzum. To se vzhledem ke knižní předloze vyloženě nabízí a studio by se za něco podobného jistě nezlobilo. A Star Wars i Avatarům by tahle sci-fi konkurenci určitě neuškodila.

Zdroje: tisková zpráva

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Keanu Reeves chystá rovnou dva nové díly Johna Wicka

Keanu Reeves chystá rovnou dva nové díly Johna Wicka

7. 8. 2020 | Novinky | Adam Homola

Šéf studia Lionsgate prozradil, že nebude jen John Wick 4, ale krátce po něm dorazí i John Wick 5.
Captain Marvel 2 natočí režisérka Candymana

Captain Marvel 2 natočí režisérka Candymana

6. 8. 2020 | Novinky | Adam Homola

Marvel našel svoji novou režisérku.
Nový dokument odhalí svět profesionálních kaskadérek

Nový dokument odhalí svět profesionálních kaskadérek

5. 8. 2020 | Trailery | Adam Homola

První ukázka na nový dokument April Wright jménem Stuntwomen: The Untold Hollywood Story je tady a s ním i jeho hlavní vypravěčka Michelle Rodriguez. Ta ale není hlavní hvězdou celého projektu. naopak ustupuje do pozadí a do popředí se tak dostávají titulní kaskadérky.
Patty Jenkins se s Dianou ve Wonder Woman 3 rozloučí

Patty Jenkins se s Dianou ve Wonder Woman 3 rozloučí

4. 8. 2020 | Novinky | Adam Homola

Wonder Woman 3 bude nejspíš posledním dílem s režisérkou prvních dvou dílů série.