Plakát k filmu: Blade Runner 2049

Blade Runner 2049 Blade Runner 2049

dokina.cz
8,1

Premiéra 5. 10. 2017
USA, Anglie, Kanada, 2017, 163 min

Žánr:
sci-fi
Režie:
Denis Villeneuve, Ridley Scott | celý štáb
Hrají:
Ryan Gosling, David Michael Bautista, Robin Wright Penn, Mark Arnold, Vilma Szécsi, Ana de Armas | všichni herci

Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling) dlouho ukryté tajemství, které je natolik zásadní, že by mohlo zcela rozvrátit poslední zbytky lidské společnosti. Toto odhalení ho nutí zahájit pátrání po Rickovi Deckardovi (Harrison Ford), bývalém Blade Runnerovi losangeleské policie, který je už 30 let nezvěstný.

Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K (Ryan Gosling) dlouho ukryté tajemství, které je natolik zásadní, že by mohlo ... celý popis

Trailery Program Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 10 hlasů

Kde se podívat online?

PŮJČOVNÉ 59.00 CZK 329.00 CZK Přehrát online
PŮJČOVNÉ 110.00 CZK 400.00 CZK Přehrát online

Recenze filmu Blade Runner 2049

 • Recenze Blade Runner 2049 na fffilm

  Recenze fffilm 90

  Inu, začněme tentokrát poněkud větší oklikou. Nejdříve ujištění, že se nemusíte bát spoilerů, dokud na ně neupozorním . A dále varování: Pokuste se ignorovat trailery i jiné reklamní materiály. Jsou výrazně zavádějící. A teď už souvětí, které jsem dlouho vymýšlel a piloval: Blade Runner 2049 není dokonalý film. Ale, i když se to může zdát neuvěřitelné, je to dokonalé pokračování původního Blade Runnera (který taky nebyl dokonalý film). No, a to by vám mohlo stačit k rozhodnutí zda vyrazit do kina. Jakékoliv další informace vám budou jen ředit zážitek. Doporučuji ani nečíst recenze, částečně i proto, že jsou tak extatické, že jimi natěšený divák pak musí být v kině nutně poněkud zklamán. Každopádně, pokud chcete někdy tento film vidět, rozhodně s tím nečekejte až na BluRay / PirateBay. Tohle je jeden z těch snímků, kterým velmi pomáhá megaplátno a megazvuk. Ale ignorujte 3D verzi, které vznikla až dodatečně, v postprodukci, a precizní práce se stíny a tmou v ní musí vypadat o hodně hůř, než v tradičním formátu. No a protože vám zvědavost nedala a čtete dál, tak pokračujme (ještě stále bez spoilerů): Blade Runner 2049 Denise Villeneuva se odehrává 30 let po původním Blade Runnerovi (1982) Ridleyho Scotta. Za tu dobu se hodně změnilo. Replikanti stále existují, ale mají ve společnosti poněkud jiné postavení, než v roce 2019. Stále existují jednotky Blade Runner, které nelegální Replikanty "vyřazují". Jedním z Blade Runnerů je detektiv K (Ryan Gosling), který při rutinní misi narazí na jistý relikt z minulosti, který by mohl ohrozit samotné základy společnosti. A narazí později i na starého Deckarda (Harrison Ford).

 • Recenze Blade Runner 2049 na MovieZone

  Recenze MovieZone 80

  Deckard is back! Legenda se vrací v pečlivě odvedeném sequelu. Není to jen nastavovaná kaše, ale příběhově poctivé pokračování se vším všudy, které naplno pracuje s bohatým audiovizuálním dědictvím jedničky a mění ho v zejména obrazově opulentní podívanou. Byť emocionálně trochu chladnou, místy příliš mechanickou a nejspíš i zbytečně dlouhou.

 • Recenze Blade Runner 2049 na iDnes

  Recenze iDnes 60

  Obrazová stránka je zkrátka parádní, zato zápletka opisuje Šifru mistra Leonarda i Potomky lidí a ze vznešených dialogů se sypou piliny. To je Blade Runner 2049, návrat hitu po pětatřiceti letech.

 • Recenze Blade Runner 2049 na Total film

  Recenze Total film 80

  Blade Runner 2049 (2017) Blade Runner rozpracovává otázky okolo lidství a umělé inteligenci, občas přimíchá dávku filosofie a celé dějství zakotvuje do depresivní atmosféry, která vás jednoduše uhrane a donutí přemýšlet. Stopáž je sice delší, i tak ale udržuje napětí a vybízí k dalším zhlédnutím, při kterých můžete objevovat další a další příběhové odkazy. Denise Villeneuve udržuje svou silnou režisérskou pozici a nenabízí studiem vykalkulovaný sequel, ale aktuální a příběhově přitažlivou podívanou.

 • Recenze Blade Runner 2049 na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 90

  Sci-fi režiséra Denise Villeneueva (Příchozí, Zmizení) Blade Runner 2049 je pokračováním snímku Blade Runner z roku 1982 po třiceti letech. Odehrává se v Los Angeles v roce 2049, kde pořád existují replikanti (umělí lidé, nerozeznatelní od skutečných) a jejich lovci, takzvaní Blade Runneři. A také existují nové modely oněch replikantů, které netřeba lovit, protože jsou poslušnější. Tohle se dozvíte hned na začátku filmu, takže pro pochopení děje v podstatě téměř není nutné vidět původního Blade Runnera, ale asi bych to spíš doporučil, protože řadu scén pak budete vnímat jinak a také snáze pochopíte mnohé odkazy.

 • Recenze Blade Runner 2049 na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 85

  Není to jen úžasná a vesměs oranžová podívaná. Je to hra, která není pro každého. A že nám nic nehodlá usnadnit, to napovídá už nekompromisní délka. Ale pokud přistoupíte na její pravidla, obdivuhodný způsob vyprávění vezme vaši fantazii a předvídavost na velmi působivý výlet.

 • Recenze Blade Runner 2049 na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 80

  Pokračování klasiky po letech funguje málokdy. Tohle je unikátní případ, ve kterém se to skutečně povedlo.

Související články k filmu Blade Runner 2049

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 7 pokračování po 20 a víc letech

  7 pokračování po 20 a víc letech

  18. 1. 2019 14:50 Se Skleněným se vrací do kin postavy staré skoro dvacet let. Minulost ale zažila i vousatější sequely.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 7 pokračování, na které se čekalo nejdéle

  7 pokračování, na které se čekalo nejdéle

  26. 4. 2018 11:16 Trvalo to šest let, ale Avengers: Infinity War se tento čtvrtek 26.4. konečně dostanou do kin. Ne snad, že by natáčení filmu zabralo takovou porci času – právě šest let však uteklo od prvních filmových Avengers, které nakoply zápletku kolem Thanose, jež nyní vrcholí. Tak dlouhé čekání na pointu ve světě filmu není zase tak vzácné – u sedmi oceňovaných filmů čekali diváci na pokračování i desetiletí či déle.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Filmové premiéry: Blade Runner nové generace a letecká havárie uprostřed zasněžených hor

  Filmové premiéry: Blade Runner nové generace a letecká havárie uprostřed zasněžených hor

  4. 10. 2017 10:00 Pátrání po bývalém Blade Runnerovi losangelské policie, banda zvířecích přátel chránící místní džungli, boj o život uprostřed zasněžených hor, příběh nevidomého Jana odehrávající se v indiánské rezervaci v Novém Mexiku, belgická Pákistánka toužící po svobodě a psychologický experiment v opuštěném horském hotelu. Tento týden přináší 7 filmových premiér včetně nekompromisního, chaotického a nezapomenutelného pohledu na metalovou senzaci jménem SlipKnoT.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.