Avatar sesazen z vedoucí pozice

- eXtra kiNo autor: red

Po sedmi víkendech byl 3-D Avatar sesazen z vedoucí pozice žebříčku návštěvnosti severoamerických kin. O jeho porážku se překvapivě postaralo romantické drama Milý Johne, které o svém premiérovém víkendu vydělalo 32,4 milionu dolarů.

Velký vliv na návštěvnost v amerických kinech mělo o víkendu finále amerického fotbalu Super Bowl. Kvůli tomuto sportovnímu svátku se do kin v USA vydaly hlavně ženy a Avatar spadl po sedmi víkendech v čele na druhé místo. Do kas přinesl tentokrát 23,6 milionu dolarů, uvedla AP.

Minulý týden se Avatar stal historicky nejvýdělečnějším snímkem ve Spojených státech. Již delší dobu si vychutnává také pozici nejvýdělečnějšího filmu světa, kde dosud utržil celkem 2,2 miliardy dolarů.

"Muselo to někdy přijít," vyjádřil se k sestupu Avataru na druhou příčku zástupce distribuční společnosti 20th Century Fox Bert Livingston. "Tento film mě už nemůže ničím zklamat."

Avatar vede také v počtu nominací na letošní filmové ocenění Oscar. Stejně jako drama Smrt čeká všude nasbíral devět nominací.

Na třetím místě se v severoamerických kinech o víkendu umístila akční novinka s Johnem Travoltou From Paris With Love (Z Paříže s láskou), od které si ovšem distributor podle agentury Reuters sliboval poněkud lepší start. Čtvrtou příčku obsadilo drama Na hraně temnoty s Melem Gibsonem a na páté pozici se umístila komedie The Tooth Fairy.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.