Všichni proti pavoučímu muži, aneb Spider-Man se v dalších dílech zapotí

- Téma autor: Matěj Svoboda

Kdo ze slavných comicsových záporáků pořád ještě čeká na šanci předvést se ve filmu? Těchhle pět zloduchů bychom na plátně viděli docela rádi.

Do kin dorazil Spider-Man: Daleko od domova a má všechno, co fandové chtějí. Petera Parkera, akci, skákání po městě, humor… a taky jednu novinku. Vůbec poprvé dorazí i Mysterio, mistr iluzí, jenž Spideymu párkrát pořádně zatopil. V jednadvacátém století se Spider-Man dočkal sedmi vlastních filmů, a ještě se objevil ve trojce Captaina Americy a posledních dvou dílech Avengers.

Není tedy žádné překvapení, že ty nejslavnější záporáky už si vypotřeboval, Mysterio naštěstí není jediný ze slavných zloduchů, který mu zbyl. Kdo další ještě čeká na svůj debut v hraném filmu? Kandidátů doufajících v šanci potrápit Petera Parkera je pořád překvapivě docela dost. 

Kraven

spidey kraven

Představte si Tarzana na steroidech. Sergei Kravinoff je nejlepší lovec na světě. Nemá rád střelné zbraně a spoléhá se na svou sílu, mrštnost a instinkt. Kdysi se v Africe seznámil se šamanem a dostal od něj podivné sérum, které zvyšovalo jeho sílu a rychlost a zpomalilo mu stárnutí. Z Kravena se stal nadčlověk a brzy zjistil, že v přírodě není žádné zvíře, které by nedokázal skolit.

A potom, co ho přestalo bavit honit lvy a tygry, rozhodl se zkusit to s pavouky… Kraven je jeden z nejklasičtějších Spider-Manových nepřátel a sám Tom Holland řekl, že by se mu líbilo mít ho jako protivníka. A ideálně by ho podle něj měl hrát Jason Momoa. Docela zajímavá představa.

Hobgoblin

spidey hobgoblin

S dalším z klasických protivníků Petera Parkera je to trošku složité, pod masku Hobgoblina se totiž schovalo hned několik lidí, například bývalý agent CIA Jason Macendale nebo miliardář Roderick Kingsley. Ten byl posedlý Normanem Osbornem alias Green Goblinem a když našel jeskyni s jeho vybavením, rozhodl se dát na dráhu zločinu. Nechtěl ale originál kopírovat a stal se Hobgoblinem, vylepšil vybavení, změnil masku a začal dělat binec.

Potom ho nahradil jeho bratr a spousta dalších lidí… právě tahle možnost schovat pod masku létajícího vraždícího psychopata doslova kohokoliv by mohla filmařům docela sedět. Jen by si nějak museli poradit s jeho původem, když v aktuálním marvelovském vesmíru neexistuje původní Green Goblin a zatím ani nikdo z rodiny Osbornů. 

Scorpion

spidey scorpion

Tohohle zloducha se pravděpodobně dřív nebo později dočkáme, protože už se tak trošku objevil ve Spider-Man: Návrat domů. V comicsech jde o soukromého detektiva Maca Gargana, jenž má vypátrat Spider-Manovu totožnost, ve filmu to byl však obyčejný zločinec, který nakonec skončil za katrem. Ale ono by určitě nějak šlo vymyslet, jak z něj udělat Scorpiona.

A co je vůbec zač? Jeho comicsové jméno napovídá docela hodně. Gargan se zúčastnil nebezpečného experimentu, kdy jeho DNA smíchala s genetickým kódem škorpióna. Díky tomu je silnější a mrštnější, dovede šplhat po zdech, a navíc nosí i speciální oblek s ocasem zakončeným bodcem, a dokonce z něj dovedl i střílet. Mimochodem z Gargana se později stal i Venom. Hollywoodu by si s ním mohl docela vyhrát.

Kingpin

spidey kingpin

Na plátně jsme Wilsona Fiska už viděli, v roce 2003 ovšem tenhle pupkatý gangster trápil Daredevila. Dost úspěšně v tom pokračoval i v seriálu na Netflixu, ale se Spider-Manem změřil síly taky několikrát. Aby taky ne, když šéfuje podsvětí v celém New Yorku. Obří Kingpin je bez nadsázky génius zločinu, a ačkoliv vypadá jako někdo, komu by prospělo trošku shodit, byla by velká chyba považovat ho za neobratného tlusťocha, tenhle člověk má blíž spíš k chodícímu tanku.

A navíc má krom armády anonymních gangsterů k dispozici i drsňáky, kteří by mohli Spideyho taky potrápit. Patří mezi ně třeba zabiják Tombstone, jenž díky experimentálnímu plynu zmutoval a je větší a silnější než obyčejný člověk.

Morlun

spidey morlun

Tohle je trošku modernější zloduch, ale nejspíš by s ním byla taky docela legrace. Morlun pochází z prastaré rasy z alternativní země a živí se tím, že vysává životní energii z jiných lidí a nejhůř i ze zvířat. Jednou za čas si však potřebuje svůj jídelníček malinko ozvláštnit takzvanými totemovými lidmi.

Jde o lidi, které posedl duch zvířete. Posednutí může být téměř neznatelné, třeba někdo začne mít rád papoušky, ale i velice silné. A pak má schopnosti pavouka, převléká se za něj a létá nad New Yorkem na pavučinách. Přesně tak, Morlun má chuť na životní energii Spider-Mana a vzhledem k tomu, že dovede pěstí prorazit seď, Spideyho útoky s ním sotva pohnou a dovede měnit svou podobu, bude to s ním mít Peter Parker docela těžké. 

Tagy: komiksové filmy komiksové postavy

Zdroje: Vlastní

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.