Vesnice z úspěšného filmu Hunger Games jde do dražby

- Téma autor: red

Kdokoli, kdo by chtěl žít jako v úspěšném americkém filmu Hunger Games, má nyní šanci. Město v Severní Karolíně, které se stalo Distriktem 12 v kasovním trháku, půjde v červnu do dražby s cenou 1,2 milionu dolarů, napsala dnes agentura Reuters s odvoláním na dražební síň Profiles in Hollywood.

Upadající hornické město Distrikt 12 je ve skutečnosti opuštěnou textilní továrnou Henry River Mill Village v Hildebranu v Severní Karolíně. Pozemek o ploše asi 29 hektarů, který zahrnuje 22 budov, lesnatou oblast, kopce a rybník, prodává jeho současný majitel - třiaosmdesátiletý Wade Shepherd, kterého už unavuje příliv nadšených fanoušků. Ti na jeho pozemek hromadně míří, aby se podívali na "opravdový" zchátralý dům Everdeenů či rodinné pekařství Mellarkových.

Aukční síň Profiles in History, která se specializuje na prodej memorabilií Hollywoodu, stanovila vyvolávací cenu na 1,2 milionu dolarů čistě na základě hodnoty půdy bez ohledu na vazby na slavný film i jeho knižní předlohu. Potenciální kupci budou moct přihazovat do 31. června.

Hunter Games

Filmová dystopie Hunger Games natočená podle populárního románu pro mládež letos kraluje v severoamerických kinech a jen v USA a Kanadě už utržila více než 250 milionů dolarů. Film v hlavní roli s Jennifer Lawrenceovou, který líčí nedobrovolné souboje na život a na smrt přenášené televizí v postapokalyptické budoucnosti, byl natočen podle knižní předlohy Suzanne Collinsové, která v češtině vyšla jako Aréna smrti.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.