Hunger Games stále kralují v severoamerických kinech

- Téma autor: red

Filmová dystopie Hunger Games natočená podle populárního románu pro mládež již druhý víkend po sobě kraluje v severoamerických kinech. Tento víkend snímek podle odhadu studií utržil 61,1 milionu dolarů (1,1 miliardy korun) a nechal za sebou na druhém místě debutující Hněv Titánů.

Film v hlavní roli s Jennifer Lawrenceovou, který líčí nedobrovolné souboje na život a na smrt přenášené televizí v postapokalyptické budoucnosti, od uvedení do kin před deseti dny utržil v USA a Kanadě už 251 milionů dolarů. Předloha od Suzanne Collinsové v češtině vyšla jako Aréna smrti.

Na druhém místě se při premiéře umístil Hněv Titánů vycházející volně z řecké mytologie. Snímek v hlavní roli se Samem Worthingtonem přinesl na vstupném 34,2 milionu dolarů. Je to podstatně méně, než před dvěma lety dosáhl Souboj Titánů, za který diváci při premiérovém víkendu zaplatili 61,2 milionu dolarů.

Hněv Titánů

S tržbou 19 milionů dolarů skončila třetí další novinka, Sněhurka s Juliií Robertsovou jako zlou královnou a Lily Collinsovou v roli Sněhurky.

V zahraničí utržily Hunger Games zatím 113,9 milionu dolarů, takže jeho celkové tržby dosáhly 365 milionů. Byť v zahraničí nemá film takovou návštěvnost jako snímky o Harry Potterovi nebo ze série Stmívání, v severní Americe je překonává. Podle odborníků určitě přesáhne hranici 300 milionů dolarů, což se podařilo jen třem z osmi "potterovek" a jednomu filmu ze série Stmívání.

Zatím jsou Hunger Games v USA komerčně nejúspěšnějším filmem roku. Distribuční společnost Lionsgate si navíc slibuje velké tržby od nadcházejícího velikonočního víkendu a od následujících školních prázdnin.

Sněhurka

Návštěvnost v amerických kinech stoupá i celkově, když zatím vstupné dosáhlo podle serveru Hollywood.com 2,6 miliardy dolarů, což je o 20 procent víc než za stejné období loni.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.