Troškovy Babovřesky zhlédlo o víkendu rekordních 140.532 diváků

- Téma autor: Michal Burkoň

Komedii Zdeňka Trošky Babovřesky zhlédlo za první víkend v kinech rekordních 140.532 diváků. Bylo to o 21.000 lidí více než v létě 2010 přilákal Jáklův thriller Kajínek, který dosud žebříček nejnavštěvovanějších českých filmů za první víkend vedl. ČTK to dnes oznámila producentka Troškova snímku Dana Voláková. Filmoví odborníci tuto distribuční novinku hodnotí velmi kriticky.

Babovřesky

Babovřesky,zdroj: Falcon

"Podle oficiální tabulky, kterou vypracovala společnost Falcon, navštívilo vzápětí po premiéře snímek v multikinech CineStar, Cinema City a v jednosálových kinech po celé České republice 140.532 diváků. Když k nim připočteme platící fanoušky z předpremiér, máme už na kontě zhruba 150 tisíc lidí," uvedla Voláková.

"Podle dosavadních zážitků, besed s rozesmátými diváky a jejich ohlasů v kině i na sociálních sítích můžu být opravdu spokojený. I bez různých návodů a varování, jak se na film dívat, pochopili, že je chci jen pobavit," komentoval výsledek Troška.

Na Babovřesky nestačila ani Prušinovského komedie Okresní přebor - Poslední zápas Pepika Hnátka, kterou loni v březnu za první víkend vidělo 116.286 lidí, ani Vejdělkovi Muži v naději s bilancí 107.378 lidí.

Když se vezme v úvahu bilance prvního víkendu z hlediska všech premiér, tedy včetně zahraničních megahitů, zaujmou Babovřesky osmé místo. Přičemž tuto tabulku vedou první a druhá část série Harry Potter a relikvie smrti s počtem 248.025, respektive 235.359 diváků.

Babovřesky

Veronika Žilková, Lucie Vondráčková ve filmu Babovřesky,zdroj:Falcon

Filmová kritika k Troškově komedii není vstřícná. František Fuka jí udělil 30 a Mirka Spáčilová 20 procent. Klára Kolářová upozornila, že vzhledem k všudypřítomné reklamě je místy složité odlišit tento snímek od reklamního bloku. "U Babovřesk však možná dojde trpělivost i tolerantním fanouškům," napsala a filmu udělila 20 procent.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.