Terminator: Genisys - sérii zachránil zájem Číňanů

- Novinky autor: Vojtěch Karlík

Přestože to s případným pokračováním Terminátora vypadalo dost nahnutě a to hlavně díky nepříliš úspěšnému tažení v amerických kinech, blýská se prý na lepší časy. Díky Číně mají diváci ještě naději, že si do kina zajdou na Arnieho s kovovým skeletem ještě jednou.

Snímek Terminator: Genisys totiž přišel filmové studio na více než 150 milionů dolarů a dokonce se uvažovalo o tom, že půjde o zbrusu nový restart série. Jenže nostalgie na amerického diváka nezafungovala a novinka utržila v kinech jen 89 milionů dolarů. Není to málo, ale ekonomové už nad frančízou zlomili hůl. Jenže pak dorazila čísla ze zbytku a světa a najednou se ukázalo, že jinde ještě svalnatý Arnold Schwarzenegger na diváky zabírá.Ve zbytku světa totiž nový díl slavné série utržil téměř 264 milionů dolarů. A to už se počítá trochu jinak.

Vtipné je, že velký díl přisypala Čína. Ta si tak může odnést pomyslnou medaili za záchranu značky s cifrou blížící se k 27 milionu dolarů jednoznačně vede. Zájem diváků však film vzbudil také v jihokorejských kinech, která od diváků vybrala něco přes 22 milionů. A teď přichází na řadu domácí video, internetové televize a posléze i televizní práva. Film se rozhodně zaplatí a ještě dost vydělá. Analytici teď řeší, zda se tedy filmaři pustí do dalšího dílu, nebo zda spíš vyslechnou pocity amerických diváků. Přejete si vidět další díl Terminatora?

Tagy: Terminator

Zdroje: Box Office Mojo,Cinema Blend

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.