Tarantinova westernová komedie opět vede tabulku návštěvnosti kin

- Téma autor: Michal Burkoň

Čelo tabulky nejnavštěvovanějších filmů českých kin se od minulého týdne příliš nezměnilo. Také čtvrtý týden po premiéře ji vede drama z období občanské války v Americe s názvem Nespoutaný Django. Snímek z dílny kultovního režiséra Quentina Tarantina zhlédlo už přes 135.000 diváků, kteří v pokladnách nechali přes 19 milionů korun.

I když měla tato westernová komedie světovou premiéru teprve koncem roku, stala se už druhým kasovně nejúspěšnějším trhákem tohoto filmaře - hned po Hanebných panchartech z roku 2009.

Na druhém místě aktuálního žebříčku víkendové návštěvnosti českých kin zůstává podle informací Unie filmových distributorů první díl filmu Hobit s podtitulem Neočekávaná cesta. Na kontě už má 623.000 diváků, tržby činí téměř 96 milionů korun.

Na třetím místě se stále drží americký film nazvaný Gangster Squad - Lovci mafie, který si o víkendu nenechalo ujít 5970 fanoušků. Za ním skončil španělský animovaný snímek Snížek, bílý kožíšek. Pátá je distribuční novinka, kterou je americký akční thriller Konečná s Arnoldem Schwarzeneggerem v roli šerifa v ospalém městečku u mexických hranic.

První domácí film je v tabulce víkendové návštěvnosti sedmnáctý - jde o rodinnou animovanou komedii ve 3D Kozí příběh se sýrem režiséra a producenta Jana Tománka. Na kontě má 137.000 diváků.

Hobit: Neočekávaná cesta

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.