Babovřesky opět vedou návštěvnost kin, na kontě mají 400.000 lidí

- Téma autor: Michal Burkoň

Troškovy Babovřesky jsou už stálicí čela návštěvnosti českých kin. I třetí týden po premiéře skončily první, k čemuž přispělo dalších 68.340 víkendových diváků. Celkem jich mají na kontě přes 400.000 a tržby ve výši 56,4 milionu korun. I proto se chce režisér pustit do pokračování.

Jana Synková ve filmu Babovřesky

Jana Synková ve filmu Babovřesky,zdroj: Falcon

"Scénář už je hotov, prochází posledními kosmetickými úpravami. První klapka se má ozvat 21. května, premiéra bude v únoru příštího roku," řekl dnes Troška ČTK a dodal, že na Slovensku už vidělo jeho film 55.000 diváků.

Druhé místo tabulky návštěvnosti obsadil vzápětí po premiéře animovaný Čtyřlístek ve službách krále, který zhlédlo 52.743 především malých diváků, obdivovatelů tohoto dětského komiksu. Za ním skončil akční americko-německý horor Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic s počtem 31.542 diváků. Na čtvrtém a pátém místě jsou americké filmy Terapie láskou a Nespoutaný Django.

Rekordmanem první dvacítky, v níž už kromě prvních dvou nejsou žádní domácí zástupci, je stále Hobit: Neočekávaná cesta, který se v ní drží už tři měsíce. Za tu dobu nasbíral 640.819 diváků a na tržbách vydělal 98,4 milionu korun.

Čtyřlístek ve službách krále

Čtyřlístek ve službách krále,zdroj:Cinemart

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.