Sam Mendes nechce režírovat příští film o agentovi Jamesi Bondovi

- Téma autor: Michal Burkoň

Britský režisér Sam Mendes nemá v úmyslu režírovat příští film o agentovi Jamesi Bondovi, přestože jeho loňská bondovka Skyfall se stala kasovním trhákem. V rozhovoru, který dnes zveřejnil časopis Empire, oscarový režisér vysvětlil, že se v nejbližší budoucnosti chce věnovat svým divadelním projektům.

Již 23. filmový příběh o agentovi 007 Skyfall dosáhl rekordních tržeb a setkal se s vřelým přijetím kritiků. Úspěch vyvolal v médiích spekulace, že Mendes bude i u natáčení další bondovky. Producenti bondovské série mu navíc již práci na příštím snímku nabídli.

"Nepřijmout tak velkorysou nabídku je velmi těžké. Režírovat Skyfall bylo jednou z mých největších profesionálních zkušeností. Mám ale divadelní a jiné závazky, které vyžadují moje plné soustředění nejméně jeden rok," řekl 47letý Mendes. Doufá ale, že bude mít příležitost pracovat na nějaké bondovce později.

Zdroje: ČTK

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.