Anglický herec Daniel Craig slaví pětačtyřicátiny

- eXtra kiNo autor: Michal Burkoň

Anglický herec Daniel Craig, který 2. března oslaví své pětačtyřicáté narozeniny, je známý širší veřejnosti především jako šestý představitel neohroženého agenta Jamese Bonda. Bondovskou štafetu převzal v roce 2005 od Ira Pierce Brosnana, kterému byla role neprůstřelného agenta Jejího Veličenstva svěřena v 90. letech a který si ji vystřihl celkem čtyřikrát. Craig byl Bondem zatím třikrát.

Craig debutoval v roli agenta 007 ve snímku Casino Royale, který měl premiéru v roce 2006. Film Quantum of Solace (Množství útěchy) byl uveden do kin v roce 2008 a zatím poslední bondovka s Craigem v hlavní roli, kasovní trhák Skyfall, měla premiéru loni.

Vysoký, pohledný blonďák s modrýma očima je absolventem prestižní londýnské herecké školy Guildhall School of Music and Drama a před kamerou už vytvořil několik desítek rolí. Zaujal například ve snímcích Lara Croft: Tomb Rider, Road To Perdition, Po krk v extáziSylvia, ve Spielbergově dramatu Mnichov, je hvězdou remaku filmu Muži, kteří nenávidí ženy a zajímavou roli si zahrál také v dramatu z druhé světové války Odpor.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.