Bondovka Skyfall má v Česku na kontě už přes 350.000 diváků

- Téma autor: Michal Burkoň

Už 351.121 diváků přišlo od konce října na nejnovější bondovku Skyfall. Podle diváckých výsledků je nejúspěšnějším filmovým projektem o agentu 007 v českých kinech; dosud v návštěvnosti vedlo Casino Royale, na které před šesti lety zavítalo 264.614 lidí.

Skyfall o víkendu zhlédlo 83.042 zájemců, na tržbách dosud celkem vydělal 45,5 milionu korun.

Druhé místo aktuálního žebříčku návštěvnosti obsadila rodinná animovaná komedie ve 3D Kozí příběh se sýrem režiséra a producenta Jana Tománka, kterou před filmovými plátny vyhledalo 23.631 malých i velkých. Na třetí pozici tak odsunula americký animovaný snímek Zvonilka: Tajemství křídel jemuž k tomu stačilo 22.465 lidí.

Další dvě místa obsadily jako před týdnem francouzský snímek Asterix a Obelix ve službách jejího veličenstva a americký Hotel Transylvánie.

Rekordmanem první dvacítky je čtvrtý díl Doby ledové s podtitulem Země v pohybu. Skončila třináctá, promítá se už téměř pět měsíců. Na kontě má celkem 615.541 diváků a tržby ve výši 86 milionů korun.

Kozí příběh se sýrem

Z domácí tvorby skončil na sedmém místě snímek Jiřího Chlumského inspirovaný skutečnými událostmi, které se udály v sedmi poválečných dnech na Šumpersku roku 1945, nazvaný 7 dní hříchů. Devátá je Ondříčkova detektivka Ve stínu.

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Tagy: James Bond

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.