Film Twilight Saga je opět v čele návštěvnosti kin

- Téma autor: Michal Burkoň

Závěrečný díl upírské trilogie Twilight Saga: Rozbřesk - 2. část opět skončil v čele tabulky nejnavštěvovanějších filmů českých kin. O víkendu ho zhlédlo dalších 53.568 lidí. Celkem má na kontě 330.000 diváků a tržby ve výši 43 milionů korun.

Tento snímek tak už v návštěvnosti předstihl nejúspěšnější z této série nazvaný Twilight Saga: Rozbřesk - 1. část, který v kinech vidělo 319.000 lidí.

Druhé místo obsadil vzápětí po premiéře americký snímek Atlas mraků, který si v kinech nenechalo ujít 33.058 zájemců. Za ním je bondovka Skyfall, kterou zhlédlo 19.342 diváků. Celkem ji už vyhledalo na 430.000 lidí. Čtvrtý je Návrat do Silent Hill a za ním animovaný americký snímek Raubíř Ralf.

Z domácí tvorby boduje v první desítce animovaný projekt Kozí příběh se sýrem. Třináctou a čtrnáctou příčku obsadily filmy 7 dní hříchů a Ve stínu.

Atlas mraků

Hugo Weaving ve filmu Atlas mraků,zdroj:EEAP

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.