První fotka z Duny je tady a s ní i Timothée Chalamet

14. 4. 2020 - 10:00 | Novinky | Adam Homola

První fotka z Duny je tady a s ní i Timothée Chalamet zdroj: Vanity Fair

Trailer pořád nikde, ale první oficiální fotka z jednoho z nejočekávanějších filmů nejen letošního roku je tady. Režisér Denis Villeneuve nám začíná představovat Dunu.

Na první fotce tak není nikdo jiný než hlavní hrdina. Mladičký Paul Atreides, kterého ve filmu hraje výborný Timothée Chalamet. Dunu, respektive Arrakis, na obrázku z webu Vanity Fair nevidíme. Místo toho jsme svědky příletu transportních lodí na Paulovu domovskou planetu Caladan. Z ní se Atreidové vypraví vstříc svému osudu, vstříc planetě Arrakis.

Netřeba snad připomínat, že Duna je adaptací stejnojmenné knihy z roku 1965. Absolutní sci-fi klasiky, kterou se pořád nepodařilo zfilmovat tak, jak by zdrojový materiál zasluhoval. Bylo tu hned několik pokusů, a ne všechny byly špatné, ale vždycky tomu něco chybělo. Pokud to někdy klapne, vypadá to, že by to mohlo být právě letos.

Vedle Chalameta v Duně hrají ještě Josh Brolin, Oscar Isaac, Rebecca Ferguson, Javier Bardem, Jason Momoa, Dave Bautista, Stellan Skarsgard, Zendaya a další.

V rukou to má zmíněný Villeneuve, který snad nešlápne vedle. Na kontě má totiž pecky jako Zmizení, Sicario, Příchozí i velký oříšek v podobě Blade Runner 2049.

Dunu uvidíme už v prosinci letošního roku. Pokud ji tedy celosvětová pandemie koronaviru neposune někam jinam, tak jako to už udělala u hromady jiných velkých filmů. Nicméně datum pořád platí a prosinec je snad dostatečně daleko.

0520-Dune-Timothee-dune2020 zdroj: Vanity Fair

Pro celou verzi fotku rozklikněte.

Zdroje: Vanity Fair

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.