TOP 9 filmů, na které se těšíme v roce 2020

22. 12. 2019 - 10:53 | Téma | Matěj Svoboda

TOP 9 filmů, na které se těšíme v roce 2020 zdroj: tisková zpráva

Vybrali jsme devítku filmů, na které se v následujících dvanácti měsících nejvíc těšíme a pro jistotu jsme je seřadili podle data premiéry, abychom se nemuseli porvat o to, co bude na první místě. Už jen sestavit tuhle devítku nebyla vůbec žádná sranda.

Tiché místo: Část II, česká premiéra 19. března

tiche misto 2 zdroj: iLLOGIKA

Když v roce 2018 poslal John Krasinski do kin horor Tiché místo, nikdo od něj moc nečekal. Levná podívaná, ve které hrál sám režisér se svou manželkou Emily Blunt, hororové fandy ovšem nadchla. Originální příběh sázel především na fakt, že se odehrával ve světě, kde každý hlasitější zvuk mohl znamenat smrt, planetu Zemi totiž ovládla monstra, která se spoléhala především na sluch. Zároveň šlo však i o hutné rodinné drama.

Dvojku měl Krasinski původně jen psát, ale nakonec se nechal přemluvit i k režii a před kamerou opět uvidíme Emily Blunt a nově třeba i Cilliana Murphyho nebo Djimona Hounsou. Ano, dorazí víc lidí než posledně, ale i proto, že tentokrát hrdinové budou řešit, jestli jsou ve světě, kde civilizace nefunguje a neplatí žádná pravidla, nebezpečnější nelidská monstra, nebo přeživší a čím dál tím zoufalejší lidé.

Proč se těšíme: Protože Krasinski minule všechny překvapil a jsme tedy zvědaví, jestli se mu povede opět přijít se skvělým a chytrým hororem, nebo dokonce i s něčím lepším.

zdroj: Falcon

Není čas zemřít, česká premiéra 8. dubna

není čas zemřít zdroj: tisková zpráva

Daniel Craig se v roce 2020 jednou provždy rozloučí s rolí Jamese Bonda. Leda že by mu na účet poslali fakt STRAŠNĚ moc peněz nebo prohrál nějakou šílenou sázku s producenty. V každém případě v Není čas zemřít si sice bude chtít užívat agentského důchodu, ale zjistí, že před vlastní minulostí neuteče.

Blofeld, kterého v posledním filmu dostal za mříže, totiž ještě neřekl poslední slovo. A navíc Bonda poprosí o pomoc jeho kolega od CIA Felix Leiter, jenž potřebuje vypátrat, proč beze stopy mizí přední světoví vědci. A brzy se ukáže, že za tím vším stojí záporák, který vyrábí zbraň, s jejíž pomocí by mohl doslova obrátit svět vzhůru nohama. Může ho však zastavit vysloužilý agent, nad nímž zlomila hůl i jeho vlastní země?

Proč se těšíme: Protože Bond si dal docela dlouhou pauzu a proto, že Není čas zemřít režíruje Cary Joji Fukunaga, autor mimo jiné skvělého Temného případu.

zdroj: Forum Film CZ

Krotitelé duchů: Odkaz, česká premiéra 9. července

krotitelé duchů¨ zdroj: Sony

Krotitelé duchů jsou dvojitá klasika a mezi legendy se řadí v žánru sci-fi i mezi komediemi. A vypadá to, že přežijí všechno, protože i na ambiciózní a bohužel i zoufale nepovedený a nepříliš úspěšný „dámský remake“ z roku 2016 už se stačilo zapomenout. Ale možná i díky němu si tvůrci původního filmu řekli, že pokud chtějí dobré pokračování, musí si ho udělat sami.

Krotitelé duchů: Odkaz však nebude klasická trojka, ale spíš něco mezi sequelem a restartem. Děj se totiž bude točit kolem dětí, které se spolu s maminkou musí odstěhovat do starého domu po dědovi, který stojí kousek od malého městečka uprostřed ničeho. A když se začnou seznamovat s okolím, odhalí, že děda měl pár tajemství. V garáži stojí staré požární auto s obrázky duchů, pod zemí se cosi třese a vypadá to, že v okolí se začínají dít nadpřirozené věci. A zabránit katastrofě může jen nová generace krotitelů duchů.

Proč se těšíme: Protože se vrátí herci z původní série a režíruje Jason Reitman, syn Ivana Reitmana, tvůrce původních filmů. Takže by to celé mohla být stejnou měrou nostalgická fajn zábava, ale i moderní a svižná sci-fi jízda.

zdroj: Falcon

Tenet, česká premiéra 16. července

tenet zdroj: tisková zpráva

Na nový film Christophera Nolana bychom byli zvědaví, i kdyby to měl být dokument o tom, jak se třídí odpad v Ugandě. Tenet naštěstí bude zajímavější, i když zatím můžeme spíš jen hádat než to tvrdit se stoprocentní jistotou. Nolan totiž úzkostlivě tají příběh, a i samotní herci museli scénář číst tak, aby neexistovalo riziko, že se něco prokecne.

Chvilku se mluvilo o tom, že by mohlo jít o variaci na thrillery Alfreda Hitchcocka, ale to by asi Nolanovi nestačilo. První upoutávky naznačují sci-fi příběh a opět velké a hodně divoké hrátky s časem, což Nolana evidentně baví, jak ukázal v Dunkerku nebo Počátku. Hlavní roli dostal John David Washington z pecky BlacKkKlansman a syn Denzela Washingtona.

Proč se těšíme: Protože o filmu moc nevíme. A to je v době, kdy se u blockbusterů probírají měsíce před premiérou i ty sebemenší detaily, dost osvěžující. Navíc Nolanovi jednoduše věříme.

zdroj: Falcon

Top Gun: Maverick, česká premiéra 16. července

top gun zdroj: Paramount

Tom Cruise plánoval návrat k Top Gunu už hodně dlouho, měl ovšem plný diář a když už to vypadalo, že by se mohl vrátit do kokpitu, režisér původního filmu Tony Scott, jenž měl točit i dvojku, spáchal sebevraždu. Nakonec ho nahradí Joseph Kosinski, tvůrce TRON: Legacy a autor sci-fi Nevědomí, kde si Cruise taky zahrál.

Hlavní hrdina Maverick dostane za úkol vytrénovat novou generaci námořních superpilotů, což nebude snadné, protože je to sice padesátník, ale pořád stejně divoký a nezvladatelný letec jako kdysi. A teď má učit bandu mladých lidí, co jsou na tom stejně jako on. A jedním z nich je i syn Maverickova bývalého parťáka, jehož smrt si legendární pilot dodnes vyčítá.

Proč se těšíme: Protože Tom Cruise do toho šel zase naplno a co mohl odtočit přímo ve stíhačce, to taky odtočil. V IMAXu to bude vypadat luxusně.

zdroj: Cinemart

Jan Žižka, česká premiéra 6. srpna

Jan Žižka zdroj: tisková zpráva

Největší český film všech dob. Bude i dobrý? To si teď nedovolíme odhadovat, ale těšíme se na to, až to budeme moci posoudit. Petru Jáklovi se povedlo zlákat do Jana Žižky světové hvězdy v čele s Benem Fosterem a držitelem dvou Oscarů Michaelem Cainem. Rozpočet sice nedosahuje takové výše jako u podobných hollywoodských projektů, rozhodně je ale dost velký na to, aby mohl Jan Žižka vypadat světově.

A pak už to bude jen o tom, jak se to všechno povede Jáklovi poskládat. Má ovšem výhodu, že se příběhem Jana Žižky chce jen inspirovat a hlavně se zaměří na to období jeho života, o němž se tolik neví. Ještě než se stal Žižka vůdcem Husitů, bojoval proti Jindřichu z Rožmberka, jenž využil toho, že po smrti Karla IV. usedl na trůn jeho syn Václav, z něhož se vyklubal slabý panovník, jehož zemi mu přímo pod rukama začali trhat ambiciózní šlechtici.

Proč se těšíme: Protože by to s trochou štěstí mohl být film, který světu i českým divákům ukáže, že i domácí filmaři dovedou držet krok s Hollywoodem.

The King's Man: První mise, česká premiéra 17. září

kings men zdroj: tisková zpráva

Devět filmů a žádná comicsovka? Nebojte, jednu tu máme, ale bude bez superhrdinů. I když už jsme si zvykli, že hrdinové Kingsmanů by dokázali s Avengers nejspíš držet krok bez problémů. V dalším filmu ale zjistíme víc o jejich minulosti. The King's Man: První mise se odehrává na začátku minulého století, kdy se skupina největších tyranů světa sejde a vymyslí plán, jak pořádně potrápit zbytek světa. A pozabíjet miliony lidí.

Někdo je musí zastavit a ten někdo bude hrabě z Oxfordu, jenž se rozhodne založit soukromou tajnou službu, jejímž úkolem je nejen sbírat informace, ale i likvidovat všechny potenciální hrozby, na které vlády světa nestačí, nebo stačit nechtějí. A teď se rozhodl přizvat do téhle party elitních špiónů mladíka Conrada, jenž zatím ještě netuší, že právě on rozhodne o budoucnosti celého světa. Před kamerou se sejdou Ralph Fiennes, Harris Dickinson, Gemma Arterton, Charles Dance, Daniel Brühl nebo Aaron Taylor-Johnson. A za kamerou bude pochopitelně režisér předchozích filmů Matthew Vaughn.

Proč se těšíme: Protože Vaughn akci umí, podíváme se do první světové války a vidět Ralpha Fiennese, jak jde po krku Rasputinovi, prostě potřebujeme.

zdroj: Cinemart

Godzilla vs Kong, česká premiéra 19. listopadu

godzilla vs kong zdroj: tisková zpráva

Pravda, Godzilla: Král monster nebyl zrovna dobrý ani úspěšný film, ale netvrďte, že nejste ani trošku zvědaví na to, jak se tahle ještěrka velká jako mrakodrap bude mlátit se stejně titánským opičákem. Na konci Krále monster se ukázalo, že svět je plný přerostlých potvor, takže těch bitek by mělo být asi víc, nejsilnější ovšem může být jen jeden. Plánujete držet palce Godzille, nebo Kongovi?

Studio se evidentně snaží napravit si reputaci, protože přesunulo premiéru ze začátku skoro až na konec roku, takže má mnohem víc času na pilování triků a ladění detailů. Snad se bude věnovat alespoň trošku i lidským hrdinům, kteří minule nepůsobili moc zajímavě a ať už si myslí fandové akce cokoliv, bez zajímavých postav by i ta destrukce byla celkem nuda. Godzilla vs Kong má co napravovat. I její tvůrci to však vědí, a i proto můžeme doufat, že se budou fakt snažit.

Proč se těšíme: Destrukce, monstra a zase destrukce. A navíc se za kameru postaví Adam Wingard, což je hodně šikovný mladý režisér, co se nebojí odvážných nápadů.

Dune, česká premiéra 17. prosince

dune zdroj: tisková zpráva

Adaptace románu Franka Herberta je něco, co Hollywood zajímá už zatraceně dlouho. A i když už jsme se v minulosti dočkali jednoho filmu od Davida Lynche a minisérie, která se před lety natáčela v Praze, důstojnou filmovou verzi jsme zatím neviděli. To by se mohlo v roce 2020 změnit.

Výprava na planetu Arrakis, kde se pěstuje koření, s jehož pomocí lze cestovat vesmírem a kdo ji ovládá, má obrovskou moc, bude totiž plná hereckých hvězd (Jason Momoa, Josh Brolin, Timothée Chalamet, Zendaya, Dave Bautista, Javier Bardem…), má obří rozpočet, a hlavně ji točí specialista na inteligentní sci-fi Denis Villeneuve. Ten má na kontě vynikající Příchozí nebo Blade Runner 2049 a Dune pro něj byl srdcový projekt. A navíc je připravený vrhnout se hned do dalších dílů.

Proč se těšíme: Protože Villeneuve sci-fi umí, předloha je skvělá a na ničem se nešetří. A dobrých chytrých sci-fi není nikdy dost. 

Zdroje: Vlastní

ČLÁNKY O FILMU

Recenze: Loučení s Jamesem Bondem Není čas zemřít

Recenze: Loučení s Jamesem Bondem Není čas zemřít

1. 10. 2021 | Recenze | Matěj Svoboda

Bond. James Bond. Tak přesně tahle slova řekne Daniel Craig v Není čas zemřít naposledy. 
Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

Bondovka Není čas zemřít představuje nové agentky

14. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

James Bond na to nebude v novém filmu sám, to už víme nějakou dobu. A teď se můžete na nové agentky podívat hezky zblízka.
Finální trailer láká na intenzivní loučení s posledním Bondem Daniela Craiga

Finální trailer láká na intenzivní loučení s posledním Bondem Daniela Craiga

1. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Tak nakonec se přeci jen dočkáme. Po několika dlouhých odkladech se James Bond skutečně vrátí, a to v plné síle.
Nový trailer na Není čas zemřít připomíná velkolepý návrat Bonda

Nový trailer na Není čas zemřít připomíná velkolepý návrat Bonda

27. 7. 2021 | Trailery | Adam Homola

Věčně nekonečně odkládaný Bond se konečně blíží. Pokud nedojde k dalšímu odkladu, dočkáme se Není čas zemřít už v září.
Není čas zemřít nemá na letošní rok čas, dorazí až v dubnu

Není čas zemřít nemá na letošní rok čas, dorazí až v dubnu

5. 10. 2020 | Novinky | Adam Homola

Úplně prapůvodně chtěli filmaři stihnout loňský rok, ale nakonec z toho byl duben roku letošního. Jenže krátce předtím začal řádit koronavirus a byl z toho listopad.
Není čas zemřít: Rami Malek představuje svého záporáka Safina

Není čas zemřít: Rami Malek představuje svého záporáka Safina

15. 9. 2020 | Trailery | Adam Homola

Každý výrazný hrdina musí mít minimálně stejně výrazného záporáka a pro nového Jamese Bonda to platí dvojnásob.
Nový trailer na bondovku Není čas zemřít si nenechte ujít

Nový trailer na bondovku Není čas zemřít si nenechte ujít

7. 9. 2020 | Trailery | Adam Homola

Nový James Bond se sice kvůli koronaviru odložil z dubna na listopad, ale to mu na síle nic neubralo.
Není čas zemřít odsouvá premiéru z dubna až na listopad. Důvodem je koronavirus

Není čas zemřít odsouvá premiéru z dubna až na listopad. Důvodem je koronavirus

5. 3. 2020 | Novinky | Adam Homola

Studia MGM, Universal a hlavní producenti Bonda v čele s Michaelem G. Wilsonem a Barbarou Broccoli oznámili zrušení premiéry nového Jamese Bonda.
Poslechněte si titulní píseň k bondovce Není čas zemřít od Billie Eilish

Poslechněte si titulní píseň k bondovce Není čas zemřít od Billie Eilish

14. 2. 2020 | Novinky | Adam Homola

Ve svých 18 letech získala hned několik ocenění Grammy a teď natočila titulní píseň k nové bondovce Není čas zemřít. Billie Eilish je tak nejmladší zpěvačkou, která kdy natočila titulní píseň k bondovce.
Není čas zemřít: loučení začíná, Craigova poslední bondovka se blíží

Není čas zemřít: loučení začíná, Craigova poslední bondovka se blíží

3. 2. 2020 | Trailery | Adam Homola

8. duben se zapíše do filmové historie. Ať už pětadvacátá bondovka Není čas zemřít dopadne jakkoliv, půjde o poslední roli Jamese Bonda pro Daniela Craiga.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Chris Pratt se v první ukázce na film Super Mario Bros o italský přízvuk naštěstí nepokouší

Chris Pratt se v první ukázce na film Super Mario Bros o italský přízvuk naštěstí nepokouší

7. 10. 2022 | Trailery | Adam Homola

Bez debat nejznámější a nejvíce ikonickou herní postavou vůbec je Mario. Ten se přitom už svého hollywoodského filmu dočkal v roce 1993.
Šílená noc vám představí Santu Clause jak ho ještě neznáte

Šílená noc vám představí Santu Clause jak ho ještě neznáte

6. 10. 2022 | Trailery | Adam Homola

David Harbour je sympaťák, co má ale trochu smůlu. V seriálu Stranger Things prorazil a zazářil, jenže pak následoval tvrdý náraz do zdi v podobě už relativně zapomenutého Hellboye.
Na co koukat v říjnu: Drsný superhrdina a návrat zabijácké legendy

Na co koukat v říjnu: Drsný superhrdina a návrat zabijácké legendy

5. 10. 2022 | Téma | Matěj Svoboda

Tento měsíc nás čeká jak ambiciózní český film, tak i potenciálně obrovská komiksová nálož z Hollywoodu. Otázkou je, co z toho se podaří...
První pořádný trailer na Black Panther: Wakanda nechť žije láká na velký střet národů

První pořádný trailer na Black Panther: Wakanda nechť žije láká na velký střet národů

4. 10. 2022 | Trailery | Adam Homola

A je to tady, máme tu první plnohodnotný trailer (minule to byl teaser) na Black Panther: Wakanda nechť žije a že je na co koukat.