Očekávanou Dunu postihl zase další odklad

28. 6. 2021 - 13:10 | Novinky | Adam Homola

Očekávanou Dunu postihl zase další odklad zdroj: Foto: Vanity Fair

Duna je jeden z těch největších a nejočekávanějších velkofilmů, který musel celosvětové pandemii koronaviru couvnout a projít si několika odklady.

Ten poslední odsunul film na 1. října letošního roku, jenže to už teď zase neplatí. Aktuální datum premiéry zní 22. října letošního roku. Odklad to tak ve výsledku není velký a už v září bude mít Duna svoji festivalovou premiéru, takže více jak měsíc před regulérní premiérou bude jistě internet plný dojmů.

Snad se tentokrát už skutečně dočkáme, i když ani 22. říjen nemusí být definitivní. Loňské léto vypadalo co do covidu také dobře, jen aby na podzim dorazily další vlny a téměř všechno se zavřelo. Nad letošním podzimem stále visí otazník, ale doufejme, že to bude lepší a že kina zůstanou otevřená.

Za připomenutí stojí, že z Duny budou nakonec dva filmy založené na příběhu první knihy. První film, jednoduše pojmenovaný Duna, dorazí 22. října a pokryje zhruba první polovinu knihy. Zatímco druhý film, který zatím ještě nemá oficiální název, pokryje druhou polovinu. V přípravě je mimochodem také prequelový seriál pro HBO Max a záleží na úspěchu filmů, jestli to tímhle všechno skončí, nebo zda se bude točit dál – ostatně knižního materiálu je na případnou filmovou sérii dostatek.

V Duně hrají Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson, Oscar Isaac, Stellan Skarsgård, Zendaya, Jason Momoa, Josh Brolin, Dave Bautista, Javier Bardem a další. Celé to pak má na svědomí výborný režisér Denis Villeneuve (Zmizení, Sicario, Příchozí, Blade Runner 2049...).

zdroj: Vertical Entertainment

Zdroje: Variety

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.