Návštěvnosti kin stálé vévodí Román pro muže

- Téma autor: red

Snímek Román pro muže režiséra Tomáše Bařínky se stal opět nejnavštěvovanějším filmem českých kin. Během jednoho měsíce ho shlédlo 335 tisíc diváků s celkovou tržbou 41 milionů korun.

Druhé místo obsadil americký snímek Legenda o sovích strážcích, za ním skončil Habermannův mlýn. Drama ze Sudet režiséra Juraje Herze, natočené v česko-německo-rakouské koprodukci, se promítá dva týdny. Do kin zatím přilákalo na padesát tisíc lidí.

Krásná Julia Robertsová v hlavní roli amerického romantického snímku s poživačným názvem Jíst, meditovat, milovat zatím české diváky příliš neoslovila. Vzápětí po premiéře tuto novinku zhlédlo necelých 14 tisíc lidí a skončila čtvrtá. Z domácí tvorby je Jáklův Kajínek desátý a Svěrákův Kuky se vrací osmnáctý.

Legenda o sovích strážcích

Už za týden však bude vypadat čelo tabulky jinak, neboť do kin vtrhne film Ondřeje Trojana Občanský průkaz.

Žebříček je sestavován z údajů, které kanceláři Unie filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Celoroční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.