Méďa 2 - recenze pokračování komedie s medvídkem Tedem

4. 7. 2015 23:14 - Recenze | Autor: František Fuka

Méďa 2 - recenze pokračování komedie s medvídkem Tedem Zdroj: Archiv

Předpokládám, že znáte prvního Méďu, takže si ušetřím spoustu práce a napíšu, že dvojka je něco velice, velice podobného, s velmi podobnými klady a zápory.

Jenom chybí Mila Kunisová, místo ní je Amanda Seyfriedová a děj se točí kolem toho, že Ted je prohlášen za "věc" a musí se u soudu snažit prokázat, že je osoba. Jinak přestane platit jeho manželství

První Méďa měl 106 minut a bylo to až moc. Dvojka má ještě o 10 minut víc a je to už opravdu moc.

Pokud totiž ve filmu něco funguje, jsou to hlášky nebo maximálně minutové mini-scénky. Ty jsou skoro vždy sprosté, často originální a často vtipné, někdy dokonce VELMI vtipné. Opravdu.

Ale jakákoliv snaha o zastřešení toho celého globálním příběhem nefungovala v prvním filmu a funguje ještě méně tady.

Opět se objeví Giovanni Ribisi v roli dementního padoucha, ale tentokrát je ještě zbytečnější, než posledně.

Úplně katastrofální ale jsou scény (většinou u soudu), kdy někdo pronáší nějaký monolog o tom, co je to vlastně člověk a jak nemáme nikoho utlačovat, ani hračky. Tyto scény mají vždy několik minut, neobsahují vůbec nic vtipného, a měl jsem téměř WTF pocit, proč ve filmu jsou. Snad si Seth MacFarlane nemyslel, že se uprostřed toho absurdního fuckování a metání spermatem najednou dojmeme standardním filmovým dojemným monologem???

tED Zdroj: Archiv

To tedy opravdu ne.

Jak se film blíží ke konci a dojde k "velkému finále" (na newyorském ComicConu), drhne stále více, a stále více se mění v přehlídku popkulturních citací, které jsou občas velmi obskurní, ale nijak příliš vtipné. Například když se dvě filmové postavy, které hrají Michael Dorn a Patrick Warburton (tzn. nejsou to camea a nehrají sami sebe), objeví na ComicConu v kostýmech Worfa a The Ticka. Chápete ten sofistikovaný vtip? Pokud ano, smějete se mu??

tED Zdroj: Archiv

Tím se mimochodem dostáváme k tomu, že některé popkulturní reference jsou opravdu VELMI obskurní a dialogy jsou VELMI rychlé, takže do titulků se všechno nemohlo vejít a dabing (který jsem neslyšel) pravděpodobně bude velmi "zajímavý"...

Druhý Méďa je něco velice podobného jako ten první, ale nemá už onu příchuť něčeho nového a dosud neviděného.

Hodnocení: 60 %

Zdroje: FFFILM

ČLÁNKY O FILMU

Sedm nejlepších filmů Marka Wahlberga

Sedm nejlepších filmů Marka Wahlberga

24. 6. 2014 | Téma | Ladislav Loukota

Ačkoliv ve filmech pro mnoho diváků často působí jako tuctově vypadající "akční herec, jak ho znám odtamtud, však víš, ne?", má za sebou Mark Wahlberg více než dvacetiletou hereckou kariéru, během níž byl i dvakrát nominován na Oscara. To není špatné, uvážíme-li, že začínal jako mladický chuligán a rapper s přezdívkou Marky Mark. 
Seth MacFarlane: nejúspěšnější komik, jehož jméno (zřejmě) neznáte

Seth MacFarlane: nejúspěšnější komik, jehož jméno (zřejmě) neznáte

10. 6. 2014 | Téma | Ladislav Loukota

Nejste-li skutečně věrným divákem seriálu Griffinovi (Family Guy), pak vám jméno jeho autora a stoupajícího hollywoodského tvůrce Setha MacFarlana zřejmě nic neříká. Možná však vedle Griffinových znáte i jeho další díla – sprostou komedii Ted, animák American Dad!, dokumentární opus Kosmos - časoprostorová odysea nebo nejnovější westernovou parodii Všechny cesty vedou do hrobu. Navzdory své pověsti je totiž Seth MacFarlane jedním z největším černých koňů americké filmařiny. 
Méďa - recenze

Méďa - recenze

29. 8. 2012 | Recenze | red

Všechno to začalo o Vánocích v roce 1985. Malý Johnny, který neměl mnoho kamarádů, dostal pod stromeček obrovského plyšového medvídka. Začal mu říkat Ted a velmi rychle si jej oblíbil. Uplynulo jen několik dní a takhle jednou v noci vyslovil chlapec pod peřinou velmi nesmělé, ale dětsky naivní přání. A méďa druhý den ráno obživnul!
Méďa

Méďa

30. 7. 2012 | Téma | red

Plyšový medvěd může být skvělý společník, když je vám pět. Když je vám pětatřicet, je to spíš diagnóza. Jenže když ten plyšák mluví, chlastá jako duha, užívá lehké drogy a ještě lehčí holky, může se z něj vyklubat hlavní hrdina jedné z nejoriginálnějších komedií, jaká za posledních pár let vznikla. Není divu, vždyť režijní a scenáristické prsty má v Méďovi Seth MacFarlane, tvůrce veleúspěšného seriálu Griffinovi a komediální eso současné Ameriky.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

Mizerové vydělávají peníze a Sony začíná připravovat čtyřku

20. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Will Smith a Martin Lawrence se vrátí ještě jednou. V aktuálním Mizerové navždy se sice chvástají klasickou filmovou hláškou, že to tentokrát bude už fakt naposledy, ale dobře víme, že něco takového nezastavilo ani Vina Diesela.
Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

Velké návraty velkých hvězd, od Forda až po Smithe

17. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Do kin se vrátili Will Smith a Martin Lawrence. Jejich Mizerové začali svou filmovou kariéru v roce 1995, dvojka vznikla o osm let později, ale na trojku se čekalo až do letošního roku. Celých sedmnáct let!
Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

Taika Waititi prý jedná s Disney o natáčení Star Wars

17. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Režisér Taika Waititi prý začíná vyjednávat s Disney o natočení filmu z univerza Star Wars.
Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

Guns Akimbo vypadá z prvního traileru tak trochu jako Crank

16. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Daniel Radcliffe se po Harry Potterovi neupsal jedné velké značce za druhou a nebojí se toho. Umí si vybírat hodně zajímavé role v menších a často i odvážných produkcích, které na masy rozhodně necílí. A podobně to bude i v novince Guns Akimbo.