Jak je u MacFarlana typické, premisou parodie Všechny cesty vedou do hrobu je ukazování příhod mamánkovského pasáka ovcí Alberta (MacFarlane sám) v době Divokého západu, kdy spíše než um prokrastinace letí znalost střelby z koltů. Pro Alberta se tahle dovednost náhle stává nezbytnou, neomaleně totiž vyzve na souboj padoucha s tváří Neila Patricka Harrise (Barney z Jak jsem poznal vaši matku) a díky své zadané učitelce střelby Charlize Theron si na něho brzy posvítí i její přítel, poslední akční hrdina Liam Neeson...
Vzhledem k MacFarlanově stylu si můžeme být jistí, že se to neobejde bez hromady vulgarit, vtípků a nezbytných absurdních scén. Jeho předešlý film a zároveň debut na poli hraných filmů se totiž jmenoval Ted. Kdo si na něj vzpomene, vybaví se mu story o dospělém Marku Wahlbergovi a jeho cynickém oživlém medvídkovi, v níž se zrcadlily zápletky mluvícího psa Briana z Griffinových. Mohlo by se zdát, že Seth MacFarlane tak vlastně platí za vcelku normálního tvůrce sprosťáren – Ted je ostatně nejvýdělečnější mládeži nepřístupnou komedií vůbec. Tak snadné to ale nebude.
zdroj: YouTube.com
Mýlil by se totiž ten, kdo by však měl MacFarlana za průměrného "dlaždiče", který toči co možná nejvíce fekální filmové prožitky. Podobně jako v případě South Parku má i MacFarlane bohatou historii v satiře na různé společenské nebo kulturní projevy skrze svůj animovaný seriál Griffinovi, stejně jako animák American Dad!, jehož je spoluautorem. V obou krom režie namlouvání a psaní scénáře rovněž sám "hraje", namlouvá řadu postav. A především, poslední rok paradoxně přinesl zcela nový a diametrálně odlišný film z MacFarlanovy produkce – dokumentární cyklus, k němuž zval dokonce sám prezident Obama.
Raketový start
MacFarlane měl solidně naběhnuto už v mládí. Tenhle "Orson Wells animáků" se hned po studiích animace úspěšně vloudil do přízně televize Hanna-Barbera, kde se podílel na psaní scénářů i kreslení slovutných dětských animáků jako Dexterova laboratoř nebo Johnny Bravo. Při druhém jmenovaném potkal několik lidí, s nimi posléze nabídli televizi Fox – ještě pracujíc v Hanna-Barbera – navrhl seriál Family Guy, tedy později počeštěné Griffinovy. Po vyjednávacích tanečních Fox na jeho nápad nakonec kývl a udělil mu status výkonného producenta. S věkem 24 let byl MacFarlane nejmladším producentem v celé televizi Fox!
zdroj: YouTube.com
Animace nakonec MacFarlane procpala nejen k tvorbě Griffinových a skrze jejich úspěch i k tvorbě Teda a Všechny cesty vedou do hrobu, ale rovněž způsobila, že se podílel na tvorbě dokumentárního eposu Kosmos: Časoprostorová odysea. Krom hraných pasáží je zde totiž rovněž průtoková spotřeba počítačově i „klasicky“ kreslených scén. Cyklus prozatím skrze 13 dílů provází řadou vědeckých témat od vzniku Země pro globální oteplování, provázím jím přitom další slavný popularizátor vědy Neil DeGrasse Tyson. Původní Kosmos z roku 1980 byl dílem veleslavného popularizátora Carla Sagana (na jeho motivy byl například natočen sci-fi film Kontakt), nynější série v MacFarlanově produkci tak musí dostat skutečně velkému očekávání. I pro slávu původního Kosmosu ostatně první díl nové série uvedl projev prezidenta Baracka Obamy.
zdroj: YouTube.com
Všechny cesty vedou do hrobu se prozatím nedočkaly přehršle oslnivých prvních dojmů, podobně však kritika reagovala i na projekce Teda. Je možná jenom otázkou času, než se ucho MacFarlanovy kariéry utrhne – při jeho nynější pozici na trůnu komiky i seriózní popularizace vědy by však bylo s podivem, kdyby k tomu došlo právě teď.