Joker: první teaser ukazuje děsivého a vychrtlého Joaquina Phoenixe

- Trailery autor: Adam Homola

Překonávat oscarový výkon Heatha Ledgera coby Jokera v Temném rytíři nebude jednoduché, ale musíme zde brát v potaz dvě „ale“.

Prvním je herec – Joaquin Phoenix dokáže uhrát prakticky cokoliv a druhým ale je samotná látka. Tentokrát totiž nedostaneme klasického Batmana. Hlavním antihrdinou celého filmu bude právě Arthur Fleck, u nějž budeme pozorovat přerod v dobře známého Jokera.

Sice tak dostaneme v podstatě zase další superhrdinský origin, nicméně tentokrát by to mělo být opravdu hodně jiné. Už jen třeba proto, že Joker jednoduše není superhrdina. Je to zvrhlý blázen, respektive komik, kterého život přinutí dělat hrozné věci do takové míry, až se z něj stane Batmanův záporák.

Batmana v novém filmu neuvidíme, a to ani s tváří Bena Afflecka, který v roli temného rytíře ostatně skončil, ani s tváří nikoho jiného. Nakolik z toho chce DC dělat další vlastní vesmír nevíme, ovšem potenciál tu je obrovský. DC sice dalšího Batmana připravuje, ale časem by ho mohli zrovna s touhle verzí Jokera spojit.

Než (a pokud vůbec) k tomu ale dojde, dostaneme letos v říjnu samostatného Jokera. Arthura Flecka, kterému život nepřál a sledovat přerod alespoň trochu normálně žijícího člověka v blázna, a nakonec v regulérně zápornou postavu, bude v podání Phoenixe nepochybně zajímavé.

Vedle něj se ve filmu objeví také Zazie Beetz, Robert De Niro, Frances Conroy, Glenn Fleshler, Brett Cullen, Marc Maron, Douglas Hodge, Josh Pais, Shea Whigham, Bryan Callen a další.

První oficiální plakát:

joker joaquin phoenix 2019 movie

Tagy: drama

Zdroje: Warner Bros Pictures

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.