Jisté digitální postavy se v Rogue One málem neobjevily

3. 1. 2017 10:07 - Novinky | Autor: Adam Homola

Jisté digitální postavy se v Rogue One málem neobjevily Zdroj: Archiv

Jestli si nechcete nové Star Wars zkazit, tak dál rozhodně nečtěte - následují spoilery! Velitel Hvězdy smrti, Grand Moff Tarkin, se v Rogue One: A Star Wars Story skoro neobjevil. Nebo minimálně ne v podobě, v jaké ho můžete ve filmu vidět. V původních Star Wars si Tarkina zahrál Peter Cushing, který ovšem zemřel v roce 1994. Vzhledem k příběhu Rogue One by byla jeho úplná absence divná – celý film se točí kolem Hvězdy smrti, přičemž Tarkin je její velitel.

„Kdyby ve filmu nebyl, museli bychom vysvětlovat proč tam není,“ řekla v rozhovoru pro New York Times koproducentka Rogue One a jedna z vedoucích vývoje příběhů v Lucasfilmu, Kiri Hart.

Role Tarkina se na place ujal britský herec Guy Henry, kterého jste mohli vidět například v obou částech Harry Potter a Relikvie smrti. Henryho tvář ale v Rogue One neuvidíte. Na place měl hlavu neustále pokrytou modrými tečkami a skrze techniku performance capture zaznamenávali tvůrci jeho herecký výkon.

Ten pak vzali, hodili do počítače a skrze šikovné digitální umělce z ILM udělali z hlavy Henryho hlavu Tarkina. Režisér a všichni ostatní za kamerou měli ale připravený i „plán B“ pro případ, kdy by to s digitálním Tarkinem vypadalo špatně a do filmu by se po vizuální stránce vůbec nehodil. Pokud by na to došlo, byl by Tarkin přítomen pouze jako hologram, nebo by jen někdo předával jeho rozkazy někomu jinému.

01ROGUE-HENRY2-superJumbo Zdroj: Archiv

K tomu ale naštěstí nedošlo, a tak je v Rogue One Tarkin paradoxně víc, než byl v původních Star Wars kdy ještě Cushing žil.

Podobně tvůrci vyřešili i princeznu Leiu, která se v Rogue One objeví na pár vteřin na konci filmu. Fakt, že při natáčení filmu byla Carrie Fisher ještě živá, tu přitom nehraje žádnou velkou roli. Na place ji hrála Ingvild Deila a digitální tvář mladičké Leii jí přidat opět umělci a dělníci z ILM. Fisher bylo letos 60 let, zatímco při natáčení původních Star Wars jí bylo pouhých 19 let.

Podle tvůrců ale nemáme čekat, že by se to snad v dalších dílech Star Wars hemžilo digitálními postavami. V případě Rogue One šlo o údajně velmi náročný, nákladný a zdlouhavý proces a tak, pokud se bude někdy příště opakovat, bude to zřejmě v míře spíše menší. Přesto byl Tarkin a nakonec i Leia hezkým pomrknutím a bude zajímavé sledovat, jestli se digitální Leia objeví i v Epizodě VIII.

Zdroje: nytimes.com

ČLÁNKY O FILMU

Budoucnost Star Wars je v rukách Michelle Rejwan

Budoucnost Star Wars je v rukách Michelle Rejwan

20. 6. 2019 | Novinky | Adam Homola

Marvel má svého Kevina Feigeho, zatímco Lucasfilm má Michelle Rejwan. Ta byla jmenována na nově vytvořenou pozici jménem Senior Vice President of Live Action Development & Production a má tak mít na starosti všechno co se týká Star Wars a není to animované. Tedy všechny budou hrané filmy i hrané seriály.
7 filmů, které jsou lepší díky přetáčkám na poslední chvíli

7 filmů, které jsou lepší díky přetáčkám na poslední chvíli

12. 6. 2019 | Téma | Václav Rybář

Do kin vstoupili poslední X-Meni pod hlavičkou studia 20th Century Fox. Problematickou produkci se přetáčkami povedlo jakž takž zachránit. Je to spíše náhoda nebo pravidlo?
Další tři filmy ze Star Wars dorazí až v letech 2022 - 2026

Další tři filmy ze Star Wars dorazí až v letech 2022 - 2026

9. 5. 2019 | Novinky | Adam Homola

Disney oznámila novou trilogii Star Wars, respektive data premiér příštích tří filmů. A teď už víme, že šéf Disney Bob Iger nelhal, když řekl, že si Star Wars dají pauzu.
Šéf Disney přiznal chybu a šlape na brzdy, Star Wars už tak často nebudou

Šéf Disney přiznal chybu a šlape na brzdy, Star Wars už tak často nebudou

21. 9. 2018 | Novinky | Adam Homola

Star Wars teď mají, minimálně v očích některých fanoušků, poněkud pocuchanou pověst. Sedmička to všechno docela hezky restartovala a utržila pohádkové peníze. Rogue One nebyl špatný, ale na tu miliardu se sotva vyškrábal a nebýt jedné scény s Vaderem, pokrčil bych nad filmem rameny.
Osvěžte si před zhlédnutím Poslední z Jediů hlavní události Star Wars

Osvěžte si před zhlédnutím Poslední z Jediů hlavní události Star Wars

13. 12. 2017 | Novinky | Adam Homola

Jakkoliv tvůrci z LucasFilmu osekali oficiální kánon o hromadu věcí, pořád je v něm mnohem víc, než jen samotné filmy. Těch je v tuto chvíli devět: původní trilogie, prequelová trilogie, dvě nová pokračování a Rogue One.
Rogue One: Star Wars Story - recenze

Rogue One: Star Wars Story - recenze

15. 12. 2016 | Recenze | František Fuka

Původně jsem chtěl opět začít textem, ujíždějícím do dálky, ale nejnovější Star Wars film tento text neobsahuje. Nejnovější Star Wars film dokonce vůbec neobsahuje slova "Star Wars" v jakékoliv podobě, a jmenuje se (v původním znění) jenom "Rogue One". Jen úvodní nápis "Před dávnými časy, v předaleké galaxii...." dává tušit, že začíná něco, co by nám mělo být povědomé...

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.
Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

Recenze: Dolittle – Robert Downey Jr. a spousta zvířátek

22. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Robert Downey Jr. to vloni zabalil jako Iron Man, a i když se šeptá, že jeho Tonyho Starka možná uvidíme v Black Widow, comicsové brnění už prakticky pověsil na hřebík.
Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

Spravedlnost podle Spensera je dalším a jiným akčňákem od Berga a Wahlberga

21. 1. 2020 | Trailery | Adam Homola

Netflix ulovil další zajímavou tvůrčí dvojici a výsledek uvidíme už brzy. Peter Berg a Mark Wahlberg spolu rozhodně netočí poprvé, jenže zatímco jejich předchozí filmy byly spíše vážnější, Spravedlnost podle Spensera vypadá poněkud odlehčeně.