„Kdyby ve filmu nebyl, museli bychom vysvětlovat proč tam není,“ řekla v rozhovoru pro New York Times koproducentka Rogue One a jedna z vedoucích vývoje příběhů v Lucasfilmu, Kiri Hart.
Role Tarkina se na place ujal britský herec Guy Henry, kterého jste mohli vidět například v obou částech Harry Potter a Relikvie smrti. Henryho tvář ale v Rogue One neuvidíte. Na place měl hlavu neustále pokrytou modrými tečkami a skrze techniku performance capture zaznamenávali tvůrci jeho herecký výkon.
Ten pak vzali, hodili do počítače a skrze šikovné digitální umělce z ILM udělali z hlavy Henryho hlavu Tarkina. Režisér a všichni ostatní za kamerou měli ale připravený i „plán B“ pro případ, kdy by to s digitálním Tarkinem vypadalo špatně a do filmu by se po vizuální stránce vůbec nehodil. Pokud by na to došlo, byl by Tarkin přítomen pouze jako hologram, nebo by jen někdo předával jeho rozkazy někomu jinému.
K tomu ale naštěstí nedošlo, a tak je v Rogue One Tarkin paradoxně víc, než byl v původních Star Wars kdy ještě Cushing žil.
Podobně tvůrci vyřešili i princeznu Leiu, která se v Rogue One objeví na pár vteřin na konci filmu. Fakt, že při natáčení filmu byla Carrie Fisher ještě živá, tu přitom nehraje žádnou velkou roli. Na place ji hrála Ingvild Deila a digitální tvář mladičké Leii jí přidat opět umělci a dělníci z ILM. Fisher bylo letos 60 let, zatímco při natáčení původních Star Wars jí bylo pouhých 19 let.
Podle tvůrců ale nemáme čekat, že by se to snad v dalších dílech Star Wars hemžilo digitálními postavami. V případě Rogue One šlo o údajně velmi náročný, nákladný a zdlouhavý proces a tak, pokud se bude někdy příště opakovat, bude to zřejmě v míře spíše menší. Přesto byl Tarkin a nakonec i Leia hezkým pomrknutím a bude zajímavé sledovat, jestli se digitální Leia objeví i v Epizodě VIII.