Filmový Freddie Mercury měl problém s režisérem, ten dostal padáka

- Novinky autor: Adam Homola

Filmové zpracování Queenů s Freddiem Mercurym v čele je od začátku prokleté. Po několika odkladech, hercích a problémech se kamery konečně rozjely, jenže teď je projekt zase bez režiséra. Film natáčel Brian Singer (X-Men, Superman se vrací, Valkýra, Jack a obři), jenže ten teď dostal padáka.

Důvod? Singer se na natáčení z ničeho nic vykašlal a najednou se prostě neukázal na place. Nejen jednou, ale několikrát. Pár dnů to za něj musel vzít cinematographer Thomas Newton Sigel, ale do konce natáčení zbývá ještě něco přes dva týdny a dotáhnout do konce to měl Singer, nikoliv Sigel.

Singer svou absenci, a nakonec i důvod pro vyhazov vysvětluje osobními zdravotními problémy, stejně jako zdravotními problémy jednoho ze svých rodičů. Prý chtěl tyto dvě věci jen na chvíli upřednostnit před natáčením, což mu studio neumožnilo, a tak dostal padáka. Studio Fox pak jen suše uvedlo, že padák je kvůli „neočekávané nedostupnosti“ režiséra.

Film už je přitom skoro celý natočený, zbývá něco přes dva týdny, ale projekt už do konce nedotáhne Singer, nýbrž jeho zatím neoznámený náhradník. Jméno nového režiséra by mělo studio oznámit v nejbližších dnech.

Mnohem pikantnější jsou ale drby, spekulace a šuškanda o tom, co se to vlastně děje na place. Jádrem problému je podle některých zdrojů střet hlavní hvězdy Rami Maleka, který hraje Freddieho Mercuryho) se Singerem. Pánové si prý moc nesedli, hádali se a Malek si měl na režiséra stěžovat přímo u studia. Singer se podle něj choval neprofesionálně a byl nespolehlivý.

MV5BNmFkZTI2NWUtMzRkNS00YjY1LWExMmItYzkyMjkzYjM4MjA4XkEyXkFqcGdeQXVyNjc0NzQzNTM@._V1_

Což ostatně není nic nového, stačí vzpomenout na jeho nečekanou absenci během natáčení Superman se vrací, nebo X-Men: Apokalypsa. Dlouhodobě problémový režisér prý dostal taky jasné varování od šéfů studia těsně před natáčením Bohemian Rhapsody a očividně to stejně nepomohlo.

Problémy na place došly prý tak daleko, že se musel na natáčení dostavit i zástupce Directors Guild of America, který celou situaci sledoval. Na film se kvůli Sniderově chování prý na chvíli vykašlal taky herec Tom Hollander, který hraje manažera Queenů Jima Beache. Ostatní ho ale přesvědčili k návratu, jak reportuje The Hollywood Reporter.

Spekulace od členů štábu přitom hovoří o tom, že Singer dostal z toho napětí a konfliktů na place posttraumatickou stresovou poruchu, což on sám sice nepotvrdil, ale naznačil, že všechno ideální nebylo. Ve svém oficiálním prohlášení totiž uvedl, že s Malekem jisté „tvůrčí neshody“ měli, ale že si je oba vyjasnili a nadále spolupracovali.

Naštěstí pro všechny zúčastněné je většina filmu už natočená, zbývají zhruba dva týdny a nový režisér to všechno „jen“ dotáhne do konce. Což jistě nebude nic jednoduchého, ale snad nebude potřeba přetáčet většinu filmu, tak jako to musel dělat Ron Howard při dotáčení Sola.

Tagy: hudební

Zdroje: The Hollywood Reporter

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.