Jde o rekordní počet, když zájem předčil i dosud vedoucí Svěrákovy Vratné lahve. Ty v roce 2007 přilákaly podle informací Unie filmových distributorů za první víkend do kin 107.357 lidí.
Kajínek se v kinech objevil ve čtvrtek 5. srpna ve vysokém počtu 35 kopií, které doprovodilo dalších 42 kopií digitálních. Rozpočet snímku dosáhl 55 milionů korun. Režisér Petr Jákl, který se na scénáři podílel s Markem Dobešem, se inspirovali kontroverzním případem doživotně odsouzeného Jiřího Kajínka.
Na dalších místech pomyslného žebříčku nejnavštěvovanějších domácích snímků prvního víkendu následují Vratné lahve s více než 107.000 diváky. Návštěvnost komedií Sněženky a machři po 25 letech z roku 2008 a Rafťáci z roku 2006 vzápětí po premiéře rovněž přesáhla stotisícovou hranici. K ní se letos v polovině července těsně přiblížil poslední díl amerického animovaného příběhu Shrek: Zvonec a konec. Jiný letošní hit - Vejdělkovy Ženy v pokušení - přilákal při prvním víkendu před filmová plátna 93.271 diváků.
"Čekáme ještě na potvrzení výsledků z kin od Unie filmových distributorů, aby čísla byla oficiální. Pokud by se ale měla ještě měnit, tak v řádech jednotlivých diváků," komentoval výsledky Kajínka jeho producent a ředitel distribuční společnosti Hollywood Classic Entertainment Igor Konyukov.
Podle mluvčího projektu Lukáše Vedrala byl o víkendu divácký zájem takový, že některá jednosálová kina v menších městech přidávala představení, aby zájem lidí uspokojila. Konyukov věří, že se počáteční nápor diváků podaří zvládnout - jen za první den promítání vidělo film 26.251 zájemců.
"Filmu jsme věnovali šest let života; teď o víkendu jsem byl najednou strašně nervózní, jestli film bude lidi zajímat. Jsme šťastní, že ho chce vidět tolik zájemců. Je to pro nás pocta a samozřejmě i uspokojení," uvedl v tiskové zprávě Petr Jákl.
Výsledky prvního víkendu, které se po vzoru Hollywoodu často udávají jako měřítko úspěchu a které předznamenávají celkový počet diváků, zaznamenávají počet diváků vždy od čtvrtka do neděle.