"Film jej moc dojal," řekl ČTK režisér Jákl, který se výpravy do věznice účastnil. "Vyvolal v něm i pocity, na které nerad vzpomíná. Například zásah URNA v pražském bytě," doplnil.
Vedení věznice Kajínkovi dovolilo film sledovat v místnosti pro 20 lidí společně se 14 dalšími vězni z mírnější části nápravného zařízení. Všechny hlídala pětice dozorců. "V místnosti jsme s Kajínkem byli na začátku a pak na konci filmu. Závěr jsme sledovali společně," vysvětlil režisér.
Po zhlédnutí snímku měl možnost na krátkou chvíli s doživotně odsouzeným hovořit. "Řekl nám, že lidem se může zdát děj filmu přitažený za vlasy. Podle jeho slov je ale mnohem méně drsný než skutečnost a realita, kterou zažil. Pozadí celého případu bylo podle něj nastíněno správně. Jen si posteskl, že snímek mohl být delší. Nic zásadního mu v něm ale nechybělo," řekl Jákl.
Film byl inspirován příběhem Jiřího Kajínka považovaného za prvního nájemného vraha v České republice. Po jeho útěku z vězeňské pevnosti Mírov před deseti lety se z něj stal nejhledanější člověk v zemi. Pět týdnů, kdy unikal policii, je dodnes zahaleno tajemstvím.
Titulní postavu ztvárnil ruský herec Konstantin Lavroněnko. V dalších rolích hrají polská herecká hvězda Boguslaw Linda (Je třeba zabít Sekala), Vladimír Dlouhý, Michal Dlouhý, německý herec Werner Daehn (Valkýra, xXx, Nepřítel před branami), Václav Noid Bárta a německý herec Ken Duken, který se objevil ve filmu Quentina Tarantina Hanebný pancharti.
Jiří Kajínek byl odsouzen k doživotnímu vězení za dvojnásobnou vraždu a pokus o vraždu. Svou vinu za tyto činy nikdy nepřiznal, policii obvinil z vykonstruovaného procesu a soud z předpojatosti. Díky mediálnímu zájmu se v případu objevila řada nesrovnalostí, později i nové svědecké výpovědi. Tři ministři spravedlnosti podali stížnost na chyby při vyšetřování. Kajínek žádá o obnovení procesu, zatímco jiní svědkové ho obviňují z manipulace veřejným míněním a ze zastrašování.