Červencové premiéry - Herkules, Strážci Galaxie, ale i animovaný hit pro nejmenší diváky

- Téma autor: Vojtěch Karlík

Strážci Galaxie, Hercules, 22 Jump Street a další hollywoodské blockbustery nás budou lákat do kina v červenci. První prázdninový měsíc tak nabídne mnohem lepší a určitě také lákavější snímky než červen, což je rozhodně pozitivní. Přinášíme vám několik tipů, které by vám určitě neměly uniknout, pokud se řadíte k pravidelným i občasným návštěvníkům kin.

Prázdniny se rozjely a my můžeme s radostí konstatovat, že první odpočinkový měsíc nabídne i dostatečně dobré nové filmy. My jsme se podívali na přehled premiér za vás a náš výběr přikládáme níže. V kinech se objeví vysokorozpočtové trháky, ale také animovaná pohádka a pohodová letní komedie. Vybere si každý.

V kinech od 3. července

Chraň nás od zlého

Newyorský policista Ralph Sarchie (Eric Bana), který se sám potýká s vlastními problémy, se ve snímku Chraň nás od zlého, pouští do vyšetřování série znepokojivých a nevysvětlitelných zločinů. Spojí své síly s nekonvenčním knězem (Edgar Ramírez), odborníkem na vymítací rituály, aby společně bojovali s nočními děsy a případy démonického posednutí, které ohrožují jejich město. Letošní rok hororů mnoho do kin nedorazilo, tak nezbývá, než doufat, že vymítací příběh bude přesně tím pravým ořechovým, co nás přiková do křesel. Tvůrci filmu tvrdí, že se inspirovali knihami, které popisují skutečné případy tohoto policisty, což zní značně nedůvěryhodně.

V kinech od 10. července

22 Jump Street

Seriál obluzoval teenagery na konci osmdesátých let. U nás pak slavil popularitu s nástupem soukromých televizních stanic začátkem let devadesátých. Detektivní příběhy policistů mladistvého vzhledu, kteří řeší případy na středních školách proto logicky ožily v celovečerním filmu. I přes hodně velký časový odstup kupodivu jednička v roce 2012 slavila velké úspěchy a do kin nyní dorazí druhý díl s názvem 22 Jump Street. Channing Tatum a Jonah Hill budou tentokrát řádit na vysoké škole, kde budou v utajení řešit svůj další zapeklitý případ.V dalších rolích se objeví Dave Franco, Ice Cube, Peter Stormare a další.

Mikulášovy patálie na prázdninách

Každá generace kluků má svoje dětské hrdiny. Moc dobře si pamatuji na všechny knížky o Boříkovi z Holešovic a jeho kamarády. Málokdo však dnes ví, že předobrazem populárních příběhů Vojtěcha Steklače byl francouzský klučina Mikuláš. Malý Mikuláš s babičkou a rodiči vyráží na prázdniny k moři, kde potká mnoho nových kamarádů. Režisér Laurent Tirard dokázal zachovat poetiku a uličníitví Gosciniho knih, takže se můžeme těšit na vtipný příběh, který potěší dospělé i děti. Ve Francii je Mikuláš modlou a jeho popularita stírá generační rozdíly. U nás je to o dost horší, ale to nemění nic na tom, že film doprovází velká očekávání i v České republice.

V kinech od 17. července

Úsvit planety opic

Zrození planety opic před třemi lety slušně vydělalo, proto se producenti rozhodli v restartovaném kultu pokračovat a do kin nyní míří druhý díl. Mimořádně inteligentní opičák Caesar chce ovládnout svět a lidstvo zdecimované nějakou zákeřnou chorobou vlastně nemá mnoho šancí. Hluboko v lesích vzniká nová civilizace, která má nové opičí zákony a svět si dovede představit bez lidí. V hlavních rolích uvidíme velké množství digitálních opic, Garryho Oldmana a další. Ač je to k neuvěření, restart původní série se povedl a baví téměř stejně jako původní řada.

Letadla 2: Hasiči a záchranáři

Letadlo Prášek vyhrálo světový závod, ale s jeho motorem to není zrovna nejlepší. Je rozbitý a na nějaké velké světové poháry může zapomenout. Legendární letadýlko se tak vrhá do boje s požáry a získává zbrusu nové kamarády. Nalijme si čistého vína, už první díl nebyl nic moc, ale na malé diváky prostě letadýlka vyvedená v grafice pixarovských Cars fungovala na výbornou. Jednička utržila nějakých 220 miliónů dolarů, což logicky předznamenalo další pokračování. To opět nabídne hodně létání, pitvoření, ale především téměř dvě hodiny času s dětmi v kině, které budou mlaskat blahem.

V kinech od 24. července

Hercules

O Herkulovi jsme již psali, protože podle všeho to vypadá, že půjde o antický reparát roku. V roli mýtického hrdiny se objeví Dwayne Johnson, který je označován za nejvýdělečnějšího herce roku 2013, první trailery naznačují, že půjde o krvavou řež a hlavně, na režisérském křesílku seděl Brett Ratner, který je přeci jen o dost modernějším tvůrcem, než Renny Harlin. Ten nám herkulovskou tématiku nabídl na začátku roku a byl to propadák.

V kinech od 31. července

Strážci Galaxie 

Chris Pratt, Zoe Saldana, Bradley Cooper, Vin Diesel, Dave Bautista, John C. Reilly, Karen Gillan, Benicio Del Toro a další jsou hlavními protagonisty nového komiksového filmu, který míří od Marvelů na plátna kin. Příběh o nesourodé skupince hrinů, kteří musí táhnout za jeden provaz a zachránit vesmír je nabitý akcí, ale současně nabízí humor a nadsázku. Strážci Galaxie mohou být velkým hitem, nebo opravdu pořádným propadákem. Nedovolujeme si nyní hádat, ale kdo má rád digitální efekty, bude určitě spokojený.

Tagy: červenec filmový přehled

Zdroje: Vlastní

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.