Black Panther si brousí zuby na Rychle a zběsile a možná sesadí z trůnu i Jurský svět

- Novinky autor: Adam Homola

Black Panther neskutečně nakládá. Film je v kinech sotva dva týdny a už ho můžeme pasovat mezi jednu z nejúspěšnějších marvelovek. Na prvním místě jsou pořád Avengers z roku 2012, kteří mají 1,5 miliardy dolarů, ale tuhle metu asi Black Panther hravě pokoří.

Po druhém víkendu v kinech má totiž tenhle černý borec na kontě přes 700 milionů dolarů. To je neskutečná suma, pro kterou si navíc nový hrdina přišel extrémně rychle a dech mu pořád stačí. Za pár dnů půjde do kin v Japonsku, krátce nato otevře i v Číně a další dolary se budou sypat.

O tom, jestli padne miliarda se bavit vůbec nemusíme, otazník teď spíš visí nad metou 1,5 miliardy, která by skutečně padnout mohla. Tím by se Black Panther dostal nad Rychle a zběsile 7, nad Avengers a možná i nad Jurský svět. Ten má sice už 1,67 miliardy, ale ani to není nemožný cíl. Na dvě miliardy bych si už ale nevsadil.

Black Panther tak pokračuje v zesměšňování nejen Ligy Spravedlnosti, ale i dalších konkurenčních filmů i fláků z vlastní stáje. Film navíc v následujících týdnech nečeká žádná zásadní konkurence, před kterou by musel král Wakandy vyklízet pozice. Marvel je tak úplně v pohodě a luxování peněženek spokojených diváků může vesele pokračovat.

Trailery jste už určitě viděli, tak tentokrát přikládáme záběry z natáčení. Aneb jak to vypadá na place, bez triků, efektů, nasvícení a rychlých střihů. Někdy hodně podobně jako ve filmu, jindy skoro až vtipně…

Tagy: akční komiksové filmy Marvel dobrodružný

Zdroje: Box Office Mojo

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.