Avatar přitahuje zájem i českých filmových fanoušků

- eXtra kiNo autor: red

Zájem českých filmových diváků o americký snímek Jamese Camerona Avatar, který právě zabodoval v soutěži o Zlaté glóby v kategoriích Nejlepší film a Režie stále neutuchá. Za uplynulý víkend přilákal do českých kin dalších 71.303 zájemců.

Během pouhých pěti týdnů jich má tento především na počítačích vytvořený snímek s dobrodružnými prvky na kontě už 662 tisíc. Podle informací Unie filmových distributorů nechali v pokladnách 106 milionů korun.

Ve světě už vydělal celkem 1,6 miliardy dolarů (28,8 miliardy korun). Od Cameronova snímku Titanic, zatím nejvýdělečnějšího filmu v historii, ho dělí tržby ve výši pouhých 237 milionů dolarů.

Titanic

Na druhém místě aktuálního žebříčku návštěvnosti je britský dobrodružný film Sherlock Holmes, který populárního detektiva představuje v nezvyklé roli akčního hrdiny.

Sherlock Holmes

Třetí skončila Kawasakiho růže Jana Hřebejka a Petra Jarchovského, která dosud v kinech nasbírala 43.580 diváků. Desátý skončil Mašínův film 3 sezony v pekle.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.