22 Jump Street - recenze druhého dílu slavné klasiky bodující především jako komedie

8. 7. 2014 - 7:00 | Recenze | Vojtěch Karlík

22 Jump Street - recenze druhého dílu slavné klasiky bodující především jako komedie zdroj: tisková zpráva

Považovali jste původní seriál 21 Jump Street za kultovní dílo? Pak jste se asi těšili i na znovuzrození legendy v podobě filmu. Po tolika letech je však bláhové si myslet, že tvůrci obstojí u nové generace diváků jen s nostalgií. Dokázali tak zabodovat nejen s prvním dílem celovečerního dílka, ale pravděpodobně uspějí i tentokrát. U druhého filmu 22 Jump Street tak sázejí především na oblíbené postavy v novém prostředí, humor, humor a zase humor.

Producenti šli klasickou a vyšlapanou cestičkou, které si říká „nejmenší odpor“. Známe to všichni. Držíme v rukou fungující značku, která kupodivu i po tolika dokázala přitáhnout milióny diváků do kin a milióny dolarů na bankovní účet. Jakékoliv změny logicky představují riziko neúspěchu. V praxi to znamená, že změny v novém filmu být musí, aby to přeci jen nebylo zase to samé, ale nesmí být moc velké. Aby se vlk nažral a koza zůstala celá. A tak se naši detektivové pátrající po zločincích na středních školách stěhují na školu vysokou. Jsme pořád ve škole, ale vlastně jinde. Prostředí je trochu jiné, ale vlastně opět nabízí prostor ke stejným vtipům, takže se toho mnoho nezměnilo.

22jump02 zdroj: tisková zpráva

 Tahle dvojice docela funguje a klidně se podívám na jejich další nasazení, třeba v nějakém důchoďáku.

Co jsem už u prvního dílu příliš nechápal, byl žánr. Opravdu jsem si poprvé myslel, že uvidím hlavně kriminálku.

Pořád mi unikalo, zda sleduji modernější detektivku, nebo jen teenagerskou komedii a děsně jsem se tím trápil. Druhý díl jsem začal sledovat smířen s tím, že jde vlastně o úplně naivní a hloupoučký snímek, který nezasluhuje větší pozornosti. A to je možná jediný správný přístup, protože bez jakýchkoliv očekávání se vám najednou dostane celkem solidní zábava na jeden večer.

Důstojníci Schmidt (Jonah Hill) a Jenka (Channing Tatum) jsou přesně těmi protipóly, které známe u hereckých dvojic jako Mel Gibson a Dany Glover, nebo Will Smith a Martin Lawrence. Tedy producenti chtějí, aby jimi byli. Je tu však jeden zásadní rozdíl, který však možná mladším divákům unikne.

22jump01 zdroj: tisková zpráva

 Akční to je jen malinko, ale pokud jde o hlášky, pánové mají místo úst kulomety.

Hlavní protagonisté jsou strašně korektní. Jejich vtípky mají šmrnc, ale nejsou prostě ostré břitva a to je škoda. Jestli však vnímáte seriál 21 Jump Street především jako teenagerskou kriminálku, pak druhý díl celovečerního filmu je prolezlý tunami narážek na vlastní značku, vtípky lacinými, třeskutými i hodně hrubými. Vlastně jsem však po nějaké době zapomněl, o čem to celé je. Pánové perlí, hlásí a předhánějí se v tom, kdo řekne lepší repliku. Nevadilo mi to. Dokonce jsem se několikrát upřímně zasmál!

Pokud budete povzneseni a nic neočekáváte, budete se dokonce neuvěřitelně bavit. Toť vše. 22 Jump Street je ideální letní zábavou do letních kin, kterých už na našem území mnoho nezůstalo, takže stejně budete muset nakonec vyrazit někam do klimatizovaného nákupního centra s kinem. 

Vůbec mi nakonec nevadilo, že to bylo celé o NIČEM, užil jsem si ty necelé dvě hodiny a nelituji. A věřím tomu, že polovina lidí v kinech vůbec nebude vědět, že byl někdy nějaký seriál. 

Hodnocení: 70 %

Zdroje: Vlastní

ČLÁNKY O FILMU

Nejúspěšnějším filmům roku 2014 v USA zatím kralují Strážci Galaxie s hrdinou mývalem

Nejúspěšnějším filmům roku 2014 v USA zatím kralují Strážci Galaxie s hrdinou mývalem

31. 8. 2014 | Téma | Vojtěch Karlík

Konec prázdnin nás přivedl na myšlenku podívat se za oceán, jak si stojí nejúspěšnější letošní hity. Nabízíme vám pohled na první desítku, která ukazuje, že americké publikum ze všeho nejvíc přitahují trikové filmy a komiksové adaptace. Do první desítky nepostoupil žádný thriller, či jakékoliv vážnější téma. 
Líheň budoucích hvězd - to byl původní seriál 21 Jump Street

Líheň budoucích hvězd - to byl původní seriál 21 Jump Street

10. 7. 2014 | Téma | Ladislav Loukota

S oblibou se říká, že až do počátku tohoto tisícletí byla televize spíše druhořadým formátem a odkladištěm pro neúspěšné tváře. Že to nebude tak jednoduché, naznačuje nynější mánie po velkofilmových adaptacích starých seriálů od A-Teamu po současný 22 Jump Street, pokračování stejnojmenného remaku, který dorazil nyní do kin. 
Filmové premiéry od 10. července – Nový díl 22 Jump Street a pokračování Mikulášových patálií

Filmové premiéry od 10. července – Nový díl 22 Jump Street a pokračování Mikulášových patálií

9. 7. 2014 | Téma | Vojtěch Karlík

Máme pro vás pravidelný nášup týdenních novinek v kinech. Tentokrát je nášup poctivý a na svoje si přijdou především příznivci všelijakých pokračování a především kultovních a známých příběhů. 
Červencové premiéry - Herkules, Strážci Galaxie, ale i animovaný hit pro nejmenší diváky

Červencové premiéry - Herkules, Strážci Galaxie, ale i animovaný hit pro nejmenší diváky

30. 6. 2014 | Téma | Vojtěch Karlík

Strážci Galaxie, Hercules, 22 Jump Street a další hollywoodské blockbustery nás budou lákat do kina v červenci. První prázdninový měsíc tak nabídne mnohem lepší a určitě také lákavější snímky než červen, což je rozhodně pozitivní. Přinášíme vám několik tipů, které by vám určitě neměly uniknout, pokud se řadíte k pravidelným i občasným návštěvníkům kin.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

Fantastická zvířata: Brumbálova tajemství dorazí v dubnu

24. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Třetí díl spinoffu Harryho Pottera jménem Fantastická zvířata má datum premiéry i nový název.
Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

Stříhala původní Star Wars, teď kritizuje nové: „Otřesné“

23. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Nová trilogie Star Wars je všechno, jen je jednomyslně opěvovaná. A teď se do ní pustila i editorka původní trilogie.
Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

Ewan McGregor si pochvaluje natáčení seriálu Obi-Wan Kenobi

22. 9. 2021 | Novinky | Adam Homola

Ewan McGregor si šel pro svoji první cenu Emmy za hlavní roli v seriálu Halston a při té příležitosti zmínil i svůj aktuálně nejočekávanější projekt.
Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

Režisér Hellboye pošle do Uličky přízraků Bradleyho Coopera a Cate Blanchett

21. 9. 2021 | Trailery | Adam Homola

Oscarový režisér Guillermo del Toro se vrací a zase to bude o monstrech, jen o těch trochu jiných.