Seznamte se s obsazením filmu Vetřelec: Covenant v krátkém klipu

- Dokina.cz autor: Adam Homola

Vetřelec: Covenant přijde do českých kin už 18. května a po prvním teaseru z prosince se můžeme nově podívat i na krátký prolog. Ten má necelých pět minut a jeho úkolem je představit vám posádku lodi Covenant.

Prolog se trefně jmenuje „Poslední večeře“, protože krátce po jídle se půjdou všichni uložit do kryospánku. Jen aby se probudili nikoliv v ráji, ale v pekle plném vetřelců. V prologu se můžete podívat také na Jamese Franca a Dannyho McBridea, kteří spolu pracovali na zběsilé a divné komedii Princ a pruďas.

Uvidíte samozřejmě také Michaela Fassbendera jako androida Davida, respektive Waltera. Poslední večeře je velmi klidná a žádné akce s Vetřelci se zde nedočkáme, byť přijde jedno hezké pomrknutí na legendární scénu z prvního dílu.

Vetřelec: Covenant bude pokračováním Promethea, a proto půjde zároveň o prequel původního Vetřelce z roku 1979. Zajímavé je, že prolog nerežíroval Ridley Scott, který točil Vetřelec: Covenant. Má ho na svědomí Luke Scott (Morgan). Ten pracoval se Scottem na pozici režiséra druhé jednotky už na Exodus: Bohové a králové a nejspíš se osvědčil.

Nový Vetřelec zatím vypadá pořád docela solidně, ale osobně se mi už Ridleymu nechce tolik věřit. Prometheus dopadl, jak dopadl a o jeho posledním opravdu skvělém filmu bychom mohli vést dlouhé debaty. Černý jestřáb sestřelen? Gladiátor?

Tagy: horor akční sci-fi

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.