Plakát k filmu: EXODUS: Bohové a králové

Exodus: Bohové a králové Exodus: Gods and Kings

dokina.cz
5,6

Premiéra 25. 12. 2014
USA, Anglie, Španělsko, 2014, 142 min, od 12 let

Žánr:
historický, drama
Režie:
Ridley Scott | celý štáb
Hrají:
Christian Bale, Joel Edgerton, Aaron Paul, Sigourney Weaver, Ben Kingsley, María Valverde | všichni herci

Historické drama vypráví příběh o Mojžíšovi, který vyvedl svůj lid z egyptského otroctví. V hlavních rolích se představí Christian Bale, Joel Edgerton, Aaron Paul, Sigourney Weaver, Ben Kingsley a John Turturro. Na režisérskou židli usedl Ridley Scott (Gladiátor, Prometheus) a scénář napsal Steven Zaillian (Schindlerův seznam).

Historické drama vypráví příběh o Mojžíšovi, který vyvedl svůj lid z egyptského otroctví. V hlavních rolích se představí Christian Bale, Joel Edgerton, Aaron Paul, Sigourney ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 20 hlasů

Kde se podívat online?

356.26 CZK Přehrát online

Recenze filmu EXODUS: Bohové a králové

 • Recenze EXODUS: Bohové a králové na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Na povrchu luxus, pod ním nepříliš ambiciózní studiový projekt, který Mojžíšovi nové fanoušky rozhodně nepřihraje. Bale i Edgerton dávají do Exodu všechno, Scott ale servíruje opulentní blockbusterový průměr, který moc neví, jakému publiku chce jít naproti. A tak se plácá ve všech myslitelných směrech, protože slušné tempo a perfektní vizuál přeci musí diváckým masám stačit. Nestačí, Ridley. Nestačí!

 • Recenze EXODUS: Bohové a králové na fffilm

  Recenze fffilm 60

  Bizarní fantasy příběh z alternativní historie vypráví o tom, jako Hebrejec Mojžíš (Christian Bale) vyrůstá na dvoře egyptského faraona, pak začne mít psychické problémy, je vyhnán, začne mít ještě větší psychické problémy a halucinace, nechá si narůst vousy, nesouvisle s tím přijde několik ošklivých pohrom, a pak začne mít psychické problémy 400 000 dalších lidí a protože je zrovna odliv, nechají se Mojžíšem odvést z Egypta... A je to prý podle slavné literární předlohy , která se asi líbí lidem, co čtou "Twilight"... A teď o něco vážněji (ale ne o moc). Pokud náhodou pohádku o Mojžíšovi neznáte, celý tento film vám bude připadat naprosto tripovitý, WTF a bez nejmenšího smyslu. Pokud pohádku o Mojžíšovi znáte (nebo aspoň filmy Desatero přikázání či Princ egyptský , který se mi velice líbil), pak vám tento nový velkofilm Ridleyho Scotta nabídne neotřelý pohled na tuto klasickou látku. Je to pohled někdy zajímavý, někdy nechtěně směšný, někdy totálně WTF, ale rozhodně je neotřelý. Příběh začíná nikoliv košíkem v řece, jak bývá zvykem, nýbrž již dospělým Mojžíšem, který se svým nevlastním bratrem Ramsesem (Joel Edgerton) vyvražďuje domorodé kmeny a soupeří o přízeň otce Faraona (John Turturro, takže Jesus !!!). Těchto úvodních 30 minut ve mně vzbudilo velkou naději, protože byly zajímavé z čistě filmově - dějově - hereckého hlediska. Přestože nikdo z herců nevypadá ani vzdáleně egyptsky, vzájemné pnutí jejich postav je velmi zajímavé a herectví je příjemně civilní, nechávající nás nahlédnout do niter těchto postav, které v tuto chvíli ještě působí sympaticky realistickým dojmem. V tuto chvíli! Bohužel, pak se objeví Deus ex Machina Ben Kingsley, který Mojžíšovi prozradí, že není pravým faraonovým synem, Mojžíš hned na to zabije dvě nevinné stráže, které mu nic neudělaly, a začne provádět všechen ten crazy shit , který provádí v Bibli, a který nemá nic společného s tou zajímavou, civilní první půlhodinou . Ridley Scott (a několik scenáristů) se snaží místy být kontroverzní, třeba když Boha ztvární místo tradičního hořícího keře jako malého arogantního chlapečka s britským přízvukem (a hořícím keřem nenápadně v pozadí). Také to nějakou dobu vypadá, jako by tvůrci naznačovali, že se možná Mojžíš jen praštil do hlavy, všechna boží zjevení jsou jeho halucinace a k "ranám egyptským" došlo jen souhrou okolností. Ale časem se to ukáže jako mylná domněnka, protože se pak dějí i bezpochyby nadpřirozené věci...

 • Recenze EXODUS: Bohové a králové na iDnes

  Recenze iDnes 50

  V desítkách zemí už se hraje, u nás jde film Exodus: Bohové a králové do kin na Boží hod. Ale s křesťanskou tradicí se příliš nezdržuje, stačí mu souboj dvou paličáků a Bůh coby strůjce dávných digitálních efektů.

 • Recenze EXODUS: Bohové a králové na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 65

  EXODUS: Bohové a králové je filmem, který si bezesporu zaslouží velké plátno. Doma, na malém televizoru (i když dnes je tento pojem relativní) nemáme šanci vychutnat si do detailů to, co je na něm nejlepší. Epičnost, výprava a důraz na detail nás nadchnou, zbytek si velkou pochvalu moc nezaslouží.

 • Recenze EXODUS: Bohové a králové na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Následující recenze obsahuje spoilery ohledně děje filmu a Bible.

Trailer k filmu

Související články k filmu EXODUS: Bohové a králové

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Exodus: Bohové a králové - recenze zbrusu nového biblického velkofilmu

  Exodus: Bohové a králové - recenze zbrusu nového biblického velkofilmu

  20. 12. 2014 21:00 Bizarní fantasy příběh z alternativní historie vypráví o tom, jako Hebrejec Mojžíš (Christian Bale) vyrůstá na dvoře egyptského faraona, pak začne mít psychické problémy, je vyhnán, začne mít ještě větší psychické problémy a halucinace, nechá si narůst vousy, nesouvisle s tím přijde několik ošklivých pohrom, a pak začne mít psychické problémy 400 000 dalších lidí a protože je zrovna odliv, nechají se Mojžíšem odvést z Egypta...

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Prosincové herečky - řada drsných slečen

  Prosincové herečky - řada drsných slečen

  6. 12. 2014 22:00 Ačkoliv konec roku vybízí spíše k volnějším, odpočinkovějším látkám, osud tomu chtěl, že do kin zamíří především paleta silných ženských hrdinek. Ať už budete sledovat silné drama Dva dny, jedna noc nebo finále Hobita, připravte se na nával estrogenu v pozici moci. 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.