Vetřelec: Covenant dopadl lépe než Prometheus

15. 5. 2017 - 14:33 | Novinky | Adam Homola

Vetřelec: Covenant dopadl lépe než Prometheus zdroj: tisková zpráva

Ale bohužel ne o moc. Alespoň takové jsou první reakce zahraničních i českých recenzentů. Režisér Ridley Scott nesklouzl k ještě horšímu sci-fi, ale že by se z Promethea nějak zvlášť poučil se říct nedá. Vetřelec: Covenant je tak sice lepší, ale pořád má do původních dvou Vetřelců hodně daleko.

Což je hrozná škoda, protože vetřelčí univerzum si pořádné filmy zaslouží a ostatně i samotný vetřelec je příliš zajímavý na to, aby se utápěl v takto mdlých prequelech. Vetřelec: Covenant je pokračování prequelu, ale film je pořád zasazen před události prvního Vetřelce z roku 1979.

U podobných filmů se mohou recenze lišit a nejinak je tomu i v případě Vetřelec: Covenant. Někteří film chválí jako skvělé hororové sci-fi, zatímco jiní mluví o povrchnosti a absurditách. Většina kritiků se ale shoduje na jednom – jde o nadprůměrný film, který funguje především díky Michaelu Fassbenderovi a jeho dvěma androidům.

V tuto chvíli se může film pochlubit Metascore 63 bodů ze 100 a to na základě prvních 20 recenzí. Tomatoemeter na Rotten Tomatoes hlásí zase 75 % s tím, že průměrné hodnocení je 6,3 bodů z 10 a to na základě 123 recenzí. Očividně tu tak máme slušný film, z nějž kopřivku nedostanete, ale taky nejde o žádnou velkou pecku.

Film je například podle Screen Daily „příliš dlouhý, plochý a nudný,“ podle Slant Magazine vyniká Fassbender coby Walter a David, zatímco hororové scény jsou prý jen převážně zrecyklované.

zdroj: Cinemart

„Film je sice drsnější, ostřejší a hutnější než Prometheus, ale i tak dokáže příběh jinak dobré úmysly spolehlivě zhatit,“ napsal ve své recenzi autor GamesRadaru. Empire zase píše, že „je to vylepšený Prometheus. Vetřelec: Covenant je sice děsivější, ale na lidské hrdiny lehce zapomenete a ani akce nedosahuje kvalit původních filmů.“

Redaktora The Hollywood Reporter film ale pro změnu zaujal a bavil víc než dost: „Drama nádherně plyne a na rozdíl od ostatních sérií, které jsou jen delší a delší, tu dostanete film bez jediného gramu tuku navíc. Nechybí tu ani všechna ta akce a napětí, které mainstreamové publikum chce a navrch ještě další věci.“ Jednu z nejtvrdších recenzí naopak nabízí Movie Nation: „Když není Covenant zrovna šíleně očividný a povrchní, je prostě jen směšně absurdní.“

Vetřelec: Covenant má premiéru už tento čtvrtek, tak pak nemusíte spoléhat na cizí dojmy a můžete si jít do kina utvořit názor sami.

Zdroje: Metacritic , Rotten Tomatoes

ČLÁNKY O FILMU

7 filmových sérií, které končí příliš pozdě

7 filmových sérií, které končí příliš pozdě

17. 6. 2019 | Téma | Václav Rybář

V nejlepším se má přestat. Jenže je to umění, které hollywoodští producenti a tvůrci televizních i filmových seriálů málokdy ovládají.
Další prequel Vetřelce se už píše, natočí ho zase Ridley Scott

Další prequel Vetřelce se už píše, natočí ho zase Ridley Scott

28. 5. 2019 | Novinky | Adam Homola

Nad budoucností Vetřelce visel ještě do nedávna velký otazník, neboť celá značka spadla kvůli nákupu studia Fox pod Disney. A jak známo, Disney moc drsných hororových filmů pro dospělé nedělá.
Vetřelec i Deadpool si mohou oddechnout, Disney se filmů pro dospělé nebojí

Vetřelec i Deadpool si mohou oddechnout, Disney se filmů pro dospělé nebojí

6. 2. 2019 | Novinky | Adam Homola

Jestli Disney pro něco opravdu není známá, je to její pestrý výběr filmů pro dospělé. Téměř žádné nejsou. Disney totiž jede v byznysu pro co nejširší publikum, pro mladé i staré, ideálně pro celou rodinu. Jenže jak do toho zapadá třeba brutální Deadpool a neméně drsný Vetřelec? Dvě značky, které se dostanou pod myšákova křídla už brzy? Jednoduše.
Seznamte se s obsazením filmu Vetřelec: Covenant v krátkém klipu

Seznamte se s obsazením filmu Vetřelec: Covenant v krátkém klipu

24. 2. 2017 | Dokina.cz | Adam Homola

Vetřelec: Covenant přijde do českých kin už 18. května a po prvním teaseru z prosince se můžeme nově podívat i na krátký prolog. Ten má necelých pět minut a jeho úkolem je představit vám posádku lodi Covenant.
Vetřelec: Covenant doprovodí i aplikace pro virtuální realitu

Vetřelec: Covenant doprovodí i aplikace pro virtuální realitu

6. 1. 2017 | Novinky | Adam Homola

Nový Vetřelec si odbude premiéru 18. května a pokud by vám nestačila (snad) hororová podívaná na plátnech kin, budete si moct pohladit vetřelce i doma. Tedy jenom jako a za předpokladu, že se vám v obýváku válí jeden z headsetů pro virtuální realitu. Studio Fox totiž v rámci své Fox Innovation Lab chystá virtuální zážitek Vetřelec: Covenant.
Ridley Scott nám nadělil dárek v podobě ukázky na nového Vetřelce

Ridley Scott nám nadělil dárek v podobě ukázky na nového Vetřelce

25. 12. 2016 | Novinky | Adam Homola

Ridley Scott je žijící legenda a jeho úspěchy mu už nikdo nikdy neodpáře. Pan režisér má za sebou ale taky nemálo přešlapů, přičemž jich v posledních letech bylo víc a víc. S Prohetheem si reputaci nenapravil a byť prequel k vetřelčí sáze jisté kvality měl, na nedostatky taky netrpěl. Scott se teď pokusí napravit reputaci novým Vetřelcem s podtitulem Covenant. A první ukázka naznačuje, že bychom se mohli dočkat něčeho zajímavějšího.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.