Vetřelec: Covenant dopadl lépe než Prometheus

15. 5. 2017 - 14:33 | Novinky | Adam Homola

Vetřelec: Covenant dopadl lépe než Prometheus zdroj: tisková zpráva

Ale bohužel ne o moc. Alespoň takové jsou první reakce zahraničních i českých recenzentů. Režisér Ridley Scott nesklouzl k ještě horšímu sci-fi, ale že by se z Promethea nějak zvlášť poučil se říct nedá. Vetřelec: Covenant je tak sice lepší, ale pořád má do původních dvou Vetřelců hodně daleko.

Což je hrozná škoda, protože vetřelčí univerzum si pořádné filmy zaslouží a ostatně i samotný vetřelec je příliš zajímavý na to, aby se utápěl v takto mdlých prequelech. Vetřelec: Covenant je pokračování prequelu, ale film je pořád zasazen před události prvního Vetřelce z roku 1979.

U podobných filmů se mohou recenze lišit a nejinak je tomu i v případě Vetřelec: Covenant. Někteří film chválí jako skvělé hororové sci-fi, zatímco jiní mluví o povrchnosti a absurditách. Většina kritiků se ale shoduje na jednom – jde o nadprůměrný film, který funguje především díky Michaelu Fassbenderovi a jeho dvěma androidům.

V tuto chvíli se může film pochlubit Metascore 63 bodů ze 100 a to na základě prvních 20 recenzí. Tomatoemeter na Rotten Tomatoes hlásí zase 75 % s tím, že průměrné hodnocení je 6,3 bodů z 10 a to na základě 123 recenzí. Očividně tu tak máme slušný film, z nějž kopřivku nedostanete, ale taky nejde o žádnou velkou pecku.

Film je například podle Screen Daily „příliš dlouhý, plochý a nudný,“ podle Slant Magazine vyniká Fassbender coby Walter a David, zatímco hororové scény jsou prý jen převážně zrecyklované.

zdroj: Cinemart

„Film je sice drsnější, ostřejší a hutnější než Prometheus, ale i tak dokáže příběh jinak dobré úmysly spolehlivě zhatit,“ napsal ve své recenzi autor GamesRadaru. Empire zase píše, že „je to vylepšený Prometheus. Vetřelec: Covenant je sice děsivější, ale na lidské hrdiny lehce zapomenete a ani akce nedosahuje kvalit původních filmů.“

Redaktora The Hollywood Reporter film ale pro změnu zaujal a bavil víc než dost: „Drama nádherně plyne a na rozdíl od ostatních sérií, které jsou jen delší a delší, tu dostanete film bez jediného gramu tuku navíc. Nechybí tu ani všechna ta akce a napětí, které mainstreamové publikum chce a navrch ještě další věci.“ Jednu z nejtvrdších recenzí naopak nabízí Movie Nation: „Když není Covenant zrovna šíleně očividný a povrchní, je prostě jen směšně absurdní.“

Vetřelec: Covenant má premiéru už tento čtvrtek, tak pak nemusíte spoléhat na cizí dojmy a můžete si jít do kina utvořit názor sami.

Zdroje: Metacritic , Rotten Tomatoes

ČLÁNKY O FILMU

7 filmových sérií, které končí příliš pozdě

7 filmových sérií, které končí příliš pozdě

17. 6. 2019 | Téma | Václav Rybář

V nejlepším se má přestat. Jenže je to umění, které hollywoodští producenti a tvůrci televizních i filmových seriálů málokdy ovládají.
Další prequel Vetřelce se už píše, natočí ho zase Ridley Scott

Další prequel Vetřelce se už píše, natočí ho zase Ridley Scott

28. 5. 2019 | Novinky | Adam Homola

Nad budoucností Vetřelce visel ještě do nedávna velký otazník, neboť celá značka spadla kvůli nákupu studia Fox pod Disney. A jak známo, Disney moc drsných hororových filmů pro dospělé nedělá.
Vetřelec i Deadpool si mohou oddechnout, Disney se filmů pro dospělé nebojí

Vetřelec i Deadpool si mohou oddechnout, Disney se filmů pro dospělé nebojí

6. 2. 2019 | Novinky | Adam Homola

Jestli Disney pro něco opravdu není známá, je to její pestrý výběr filmů pro dospělé. Téměř žádné nejsou. Disney totiž jede v byznysu pro co nejširší publikum, pro mladé i staré, ideálně pro celou rodinu. Jenže jak do toho zapadá třeba brutální Deadpool a neméně drsný Vetřelec? Dvě značky, které se dostanou pod myšákova křídla už brzy? Jednoduše.
Seznamte se s obsazením filmu Vetřelec: Covenant v krátkém klipu

Seznamte se s obsazením filmu Vetřelec: Covenant v krátkém klipu

24. 2. 2017 | Dokina.cz | Adam Homola

Vetřelec: Covenant přijde do českých kin už 18. května a po prvním teaseru z prosince se můžeme nově podívat i na krátký prolog. Ten má necelých pět minut a jeho úkolem je představit vám posádku lodi Covenant.
Vetřelec: Covenant doprovodí i aplikace pro virtuální realitu

Vetřelec: Covenant doprovodí i aplikace pro virtuální realitu

6. 1. 2017 | Novinky | Adam Homola

Nový Vetřelec si odbude premiéru 18. května a pokud by vám nestačila (snad) hororová podívaná na plátnech kin, budete si moct pohladit vetřelce i doma. Tedy jenom jako a za předpokladu, že se vám v obýváku válí jeden z headsetů pro virtuální realitu. Studio Fox totiž v rámci své Fox Innovation Lab chystá virtuální zážitek Vetřelec: Covenant.
Ridley Scott nám nadělil dárek v podobě ukázky na nového Vetřelce

Ridley Scott nám nadělil dárek v podobě ukázky na nového Vetřelce

25. 12. 2016 | Novinky | Adam Homola

Ridley Scott je žijící legenda a jeho úspěchy mu už nikdo nikdy neodpáře. Pan režisér má za sebou ale taky nemálo přešlapů, přičemž jich v posledních letech bylo víc a víc. S Prohetheem si reputaci nenapravil a byť prequel k vetřelčí sáze jisté kvality měl, na nedostatky taky netrpěl. Scott se teď pokusí napravit reputaci novým Vetřelcem s podtitulem Covenant. A první ukázka naznačuje, že bychom se mohli dočkat něčeho zajímavějšího.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Režisér Aladina postaví do boje proti Talibánu Jakea Gyllenhaala

Režisér Aladina postaví do boje proti Talibánu Jakea Gyllenhaala

6. 2. 2023 | Trailery | Adam Homola

Režiséra Guye Ritchieho asi netřeba dlouze představovat. Má na svědomí celou řadu gangsterek, akčních filmů, ale taky třeba Aladina s Willem Smithem.
Na co koukat v únoru: Nejmenší marvelovský hrdina a velká romantika

Na co koukat v únoru: Nejmenší marvelovský hrdina a velká romantika

3. 2. 2023 | Téma | Matěj Svoboda

Ant-Man vyráží do Kvantové říše, Reese Witherspoon se zamiluje do Ashtona Kutchera a zfetovaný medvěd žere lidi.
V Sony chystají další Mizery, vrátí se Smith i Lawrence

V Sony chystají další Mizery, vrátí se Smith i Lawrence

2. 2. 2023 | Novinky | Adam Homola

Před kamerou se objeví ústřední herecké duo, zatímco za kameru se vrátí režisérské duo z minulého dílu.
Recenze: Thriller Někdo klepe nad dveře od M. Night Shyamalana

Recenze: Thriller Někdo klepe nad dveře od M. Night Shyamalana

1. 2. 2023 | Recenze | Matěj Svoboda

Apokalypsa se blíží a zabránit ji lze jediným způsobem. Zabili byste někoho, koho milujete, abyste zachránili lidstvo?