Toy Story 3: Příběh hraček ve 3D míří do našich kin

- Téma autor: red

Do českých kin bude 17. června uveden americký animovaný snímek Toy Story 3: Příběh hraček, natočený v trojrozměrné verzi. Dnes ho distribuční společnost Falcon představila novinářům na pracovní projekci v Praze. Světovou premiéru měl minulý víkend ve starořeckém divadle v Taormině na Sicílii, kde zahájil 56. ročník místního mezinárodního filmového festivalu.

Vůbec poprvé se populární Woody, Buzz Rakeťák a všechny ostatní známé hračky dostaly na stříbrné plátno v Česku na jaře 1996. Snímek byl prvním filmovým projektem, vytvořeným kompletně na počítači. Druhý díl měl českou premiéru o čtyři roky později. V nejnovějším filmu se chlapec Andy chystá odjet na vysokou školu a jeho hračky se řízením osudu dostanou do školky. Místní děti a obzvláště batolata se svými upatlanými prstíky jim vadí. A tak se musejí hračky řídit heslem "jeden za všechny, všichni za jednoho" a naplánovat velký útěk.

V této animované dobrodružné komedii se objeví řada nových tváří, například šarmantní Ken, ježek v lacláčích Bodlinka a růžový plyšový medvěd Mazel, který voní po jahodách. V českém znění opět dostali příležitost Michal Dlouhý a Zbyšek Pantůček a dále například Zdeněk Dušek, Barbora Munzarová, Lumír Olšovský, Petr Oliva a Dana Hlaváčová.
Film režíroval Lee Unkrich, jeden z režisérů druhého pokračování a také snímku Hledá se Nemo. Scénář napsal držitel Oscara Michael Arndt (Malá Miss Sunshine).

Příběh hraček 3

Původní snímek Toy Story: Příběh hraček znamenal významný milník animovaného filmu. Šestasedmdesát postav bylo nakresleno v ruce, ale vzápětí animováno počítačem. Byl nominován na tři Oscary a režisér John Lasseter získal zvláštní Cenu Akademie za "inspirativní vedení týmu studia Pixar". Pokračování bylo už celé vytvořeno a zpracováno počítačem a promítáno digitálně. "Trojka" opět zvedá laťku trojrozměrné filmové animace - nejnovější technologie jí dodávají hloubku a rozměr.

Jedním z nejzábavnějších okamžiků druhého pokračování bylo představení Barbie, dost možná nejznámější a nejpopulárnější panenky v historii. Nyní její úloha ještě vzrůstá, když se setkává s mužem svých snů Kenem. Hudbu k filmu složil Randy Newman, držitel cen Oscar, Grammy a Emmy. Ústřední píseň nahrála světově proslulá kapela Gipsy Kings.

V kinech se tento snímek objeví společně s krátkým filmem Den a noc, k němuž český komentář namluvil Václav Havel. Podle distribuční společnosti Falcon přijal exprezident tuto nabídku navzdory svému nabitému pracovnímu programu díky humanistickému poselství filmu, který zábavnou formou vyzývá k toleranci a porozumění.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.