Srpnové herečky - Kate Mara, Christina Applegate a ty další...

8. 8. 2015 12:00 - Téma | Autor: Ladislav Loukota

Srpnové herečky - Kate Mara, Christina Applegate a ty další... Zdroj: Archiv

Ačkoliv tradiční logika velí očekávat v letních měsících nával těch největších blockbusterů plných krasavic nejepičtějšího ražení, tentokrát srpen nabízí vpravdě nečekaná jména. Od někdejší seriálové hvězdičky přes feministickou bohyni až po kubánskou krásku druhořadých ambic je ovšem přesto srpen plný překvapení! 

Christina Applegate
I když bychom nechtěli malovat čerta na zeď, ve svých 43 letech je nepravděpodobné, že se Christině Applegate jednou znovu dostane stejná porce slávy, jakou si užívala v 90. letech. Někdejší hvězdička sitcomu Ženatý se závazky se přesto pořádně činí na poli dabingu animáků i u alternativních komedií. Role Christiny Applegate mnohdy nějakým způsobem čerpaly ze staromilské atmosféry a nostalgie. Ať už hrála v crazy komedii Zprávař, v níž to étosem 70. let jenom čpí, Letuška 1. třídy pak podobně působila dojmem satiry starších látek.

applegate Zdroj: Archiv

Není se proto čemu divit, že si střihne jednu z hlavních rolí v Bláznivé dovolené, přímém pokračování stejnojmenného filmu (a následné série) z roku 1983. Uvážíme-li navíc práci Christiny Applegate v propagování rizik rakoviny prsu, kterou si sama zažila, není to vlastně vůbec špatné pokračování kariéry herečky, která byla známá pro role povrchních slečínek.
Uvidíte v: Bláznivá dovolená, premiéra 27. srpna
Zajímavost: První roli si zapsala už ve třech měsících. "Zahrála" si tehdy batole v seriálu Tak jde čas.

Alicia Vikander
Severská kráska Alicia Vikander je naproti tomu zcela novou krví ve filmovém světě. Její debut Milovaná byl natočen teprve před šesti lety a doznal popularity spíše v domovském Švédsku. Alicia ale rychle stoupala dále - jen o tři roky na to se objevila v mezinárodní Anně Karenině, rok na to v dramatu The Fifth Estate, a především na počátku tohoto roku jako robotka v inteligentní sci-fi Ex Machina.

wikander Zdroj: Archiv

Alicia rychle šplhá do nejvyšší ligy, jenom letos se ještě objeví v pěti dalších filmech, především ve spionážní novince Krycí jméno U.N.C.L.E., která působí jako (další) pocta éře prvních bondovek. Vidět Alicii v roli "bondgirl" bude jistě velmi zajímavé, vzhledem k její herecké dráze ale očekáváme, že předvede víc než jen sexappeal.
Uvidíte v: Krycí jméno U.N.C.L.E., premiéra 20. srpna
Zajímavost: Než se vydala na hereckou dráhu, věnovala se baletu. Právě odtud její kroky směřovaly k baletnímu divadelnímu herectví.

Amy Schumer
Notně netradiční podívanou je i výkon komičky Amy Schumer v typicky apatowsky sprosté komedii Vykolejená. Jednak protože Schumer nedisponuje "tradičními" hollywoodskými proporcemi, a jednak protože si v romantické komedii se svým partnerem vymění typové role - Schumer jako věčně drsná "vobšoustnice" zde totiž balena jemnocitným doktorem s tváří Billa Hadera. Snímek tak naruby obrátí klasické schéma starého mládence, který náhle potká “tu pravou”.

schumer Zdroj: Archiv

Pro Amy Schumer, která vystoupala do popředí rovněž v posledních pěti letech, je role sepsaná doslova na tělo. Sama Schumer se podílela na tvorbě scénáře, ve svých skečích se přitom dlouhodobě stylizuje do notně promiskuitní a vrchovatě feministické polohy, zvláště v Americe stále kontroverzní kombinace. Jak snímek dopadne, se zřejmě otiskne i do její další kariéry - i když si střihla celou řadu stand-upů a seriálových roliček, na filmovém poli hlavních rolí jde pro ní o debut.
Uvidíte v: Vykolejená, premiéra 6. srpna
Zajímavost: Dětství Schumer bylo podobně cynické jako její humor - i když se narodila do bohaté newyorské rodiny, v devíti letech rodinná společnost zkrachovala, jejímu otci byla rovněž diagnostikována roztroušená skleróza a rodiče se poté brzy rozvedli...

Kate Mara
Snad nejtradičnější představitelkou moderní hollywoodské herečky je během srpnových premiér drobná kráska Kate Mara, i u té je však situace komplikovanější. Ve světě filmu se motá už přes dekádu, stále však ne a ne najít pro sebe velký úspěch - první větší roli si střihla v roce 2005 ve Zkrocené hoře, průlomem byla však až role novinářky v prestižním seriálu House of Cards. I z něho však byla její postava odklizena. Dokonce i její o dva roky mladší sestra Rooney Mara tak má na kontě více úspěchů, především Lisbeth v americké verzi Mužů, kteří nenávidí ženy.

Mara Zdroj: Archiv

Kate Mara se však nevzdává a podstatně ji nakopnout do širšího povědomí by mohla nová verze Fantastické čtyřky. V té si zahraje Neviditelnou ženu (v minulé verzi ji hrála Jessica Alba). Snímek se přitom zjevně pokousí vyhranit se jak vůči marvelovských adaptacím, tak i serióznějšímu a dospělejšímu Muži z oceli. Uvidíme, jak to dopadne - jisté ale je, že Kate Mara by si trvalý kasovní trhák už zasloužila.
Uvidíte v: Fantastická čtyřka, premiéra 13. srpna
Zajímavost: 11. září 2001 prožila na palubě letu z New Yorku do Los Angeles. Kvůli chaosu v komunikacích po útocích se tak její rodina obávala, že byla v jednom z unesených strojů.

Natalie Martinez
Netradičně pestrý měsíc pak zakončíme s americko-kubánskou krasavicí Natalií Martinez, která bude od 6. srpna k vidění ve sci-fi dramatu Nesmrtelný. Martinez si již dříve získala značnou popularitu u určitých diváků popularizu za telenovelu Fashion House (2006), jenom u svých věrných však rozhodně nehodlala zůstat. Byť na počátku filmové dráhy prošla vedlejší rolí v béčku Death Race (2008), rychle přesedlala i na vážnější role.

martinez Zdroj: Archiv

První z nich byla v roce 2012 policejní Patrola, rok na to nastoupila i do podpůrné role policejní důstojnice ve sci-fi seriálu Pod kupolí. Nyní se ve vedlejší roli objeví i ve sci-fi Nesmrtelný jako bývalá manželka hlavního hrdiny (Ryan Reynolds).
Uvidíte v: Nesmrtelný, premiéra 6. srpna
Zajímavost: I když Martines netrhá zrovna žebříčky oscarové kvality, rozhodně nejde o špatnou kariéru na to, že začínala jako mladá reklamní herečka a mluvčí Jennifer Lopez.

Zdroje: Vlastní

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

Česká republika – země stvořená pro válečné filmy

28. 1. 2020 | Téma | Matěj Svoboda

Válečné komediální drama Králíček Jojo se hodně povedlo, a dokonce bude bojovat o Oscary. A jak asi víte, příběh malého německého kluka, který se spolu s imaginárním Adolfem Hitlerem snaží nějak zvládnout nástrahy dětství, druhou světovou válku i střet s realitou, se točil v České republice. Filmaři se podívali nejen do Prahy, ale třeba i do Žatce a do Úštěku. A nejde zdaleka o první válečný film, který se v Česku točil. Jaké byly ty další?
Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

Sony už poněkolikáté odkládá Uncharted a pořád nemá režiséra

27. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Sony pořád žije v domnění, že by se Uncharted mohlo začít natáčet v dohledné době a že se té premiéry třeba i jednou dožijeme.
Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

Disney začíná připravovat Captain Marvel 2, premiéru by chtěl stihnout do dvou let

24. 1. 2020 | Novinky | Adam Homola

Captain Marvel loni nikomu zrak nevytřel, díru do světa neudělal a stejně utržil víc jak miliardu dolarů jen z kin. První ženský film od Marvelu dostane již brzy pokračování a horší to snad nebude.
Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

Recenze: Králíček Jojo – dětství mezi nacisty

23. 1. 2020 | Recenze | Matěj Svoboda

Režisér Taika Waititi si už stihl vydobýt ve filmovém světě zajímavé postavení. Originální a vizuálně hodně nápaditý režisér si nejdřív točil na Novém Zélandu svoje malé, trošku divné, ale hodně zábavné filmy, pak ovšem dostal nabídku na třetího Thora.