Plakát k filmu: Krycí jméno U.N.C.L.E.

Krycí jméno U.N.C.L.E. Man from U.N.C.L.E., The

dokina.cz
7,0

Premiéra 20. 8. 2015
USA, 2015, 116 min, od 12 let

Žánr:
komedie, dobrodružný, akční
Režie:
Guy Ritchie | celý štáb
Hrají:
Henry Cavill, Alicia Vikander, Hugh Grant | všichni herci

Henry Cavill („Muž z oceli“) jako Napoleon Solo a Armie Hammer („Sociální síť“) jako Illya Kuryakin hrají ve filmu režiséra Guye Ritchieho „The Man from U.N.C.L.E.“, který je novým zpracováním velmi oblíbeného televizního seriálu ze šedesátých let minulého století. Hlavními postavami filmu „The Man from U.N.C.L.E.“, zasazeného do první poloviny šedesátých let minulého století, do doby vrcholící studené války, jsou agent CIA Solo a agent KGB Kuryakin. Oba agenti jsou nuceni odložit dlouholeté nepřátelství a spolupracovat na společném úkolu překazit plány tajemné mezinárodní zločinecké organizace, která chce šířením jaderných zbraní a technologií destabilizovat křehkou rovnováhu sil ve světě. Dvojice agentů má k dispozici jediné vodítko – dceru zmizelého německého vědce, která je klíčem k proniknutí do zločinecké organizace. Musí závodit s časem, aby vědce našli a zabránili celosvětové katastrofě.

Ve filmu „The Man from U.N.C.L.E“ dále hrají Alicia Vikander („Anna Karenina“), Elizabeth Debicki („Velký Gatsby“), Jared Harris („Sherlock Holmes: Hra stínů“) a Hugh Grant jako Waverly. V kinech od 20.srpna 2015.

Henry Cavill („Muž z oceli“) jako Napoleon Solo a Armie Hammer („Sociální síť“) jako Illya Kuryakin hrají ve filmu režiséra Guye Ritchieho „The Man from U.N.C.L.E.“, který je ... celý popis

Trailery Fotogalerie
Hodnocení uživatelů: 6 hlasů

Recenze filmu Krycí jméno U.N.C.L.E.

 • Recenze Krycí jméno U.N.C.L.E. na MovieZone

  Recenze MovieZone 60

  Napoleon Solo je ze CIA. Ilja Kuryakin kope za KGB. Jeden druhému by nejraději zlomil vaz, ale osud a nebezpečná zločinná organizace zapříčiní, že nepřátelské tajné služby spojí síly a jejich nejlepší agenti musí táhnout za jeden provaz. Ve hře je atomovka a osud světa, takže jde o hodně. Zvládnou Solo a Kuryakin spolupracovat? Krycí jméno U.N.C.L.E. je svižně natočená špionážní podívaná s parádně bondovskou atmosférou šedesátých let. Bohužel má ale zároveň i celkem nudný příběh a ne moc zajímavé a hrdiny. Je to fajn, mohlo to ale být o dost lepší.

 • Recenze Krycí jméno U.N.C.L.E. na iDnes

  Recenze iDnes 65

  S nástupem filmového Jamese Bonda v 60. letech se zrodil špionážní televizní seriál Man from U.N.C.L.E., kde své síly spojili americký a ruský agent. Postavy vzkřísil režisér Guy Ritchie v díle Krycí jméno U.N.C.L.E., jež jde do našich kin.

 • Recenze Krycí jméno U.N.C.L.E. na Červený koberec

  Recenze Červený koberec 85

  Snímek Krycí jméno U.N.C.L.E. vyniká svěžím retru lookem, výborným hereckým obsazením a poctivou dávkou vtipu i akce. Co víc si od nenáročné letní podívané přát? Možná jen trochu originálnější zápletku. Ale když to všechno okolo jinak funguje, tak i to se dá s přimhouřeným okem odpustit.

 • Recenze Krycí jméno U.N.C.L.E. na FilmSpot

  Recenze FilmSpot 70

  Akční špionážní komedie Krycí jméno U.N.C.L.E. režiséra Guye Ritchieho (Podfu(c)k, Sherlock Holmes) je inspirována stejnojmenným americkým televizním seriálem o dvojici tajných agentů, vysílaným v USA v šedesátých letech. Onen akronym U.N.C.L.E. znamená United Network Command for Law Enforcement, poprvé je ale ve filmu použit asi deset vteřin před koncem, takže je to vlastně jedno. A ten původní seriál u nás stejně pravděpodobně nikdo nezná.

 • Recenze Krycí jméno U.N.C.L.E. na Fandíme filmu

  Recenze Fandíme filmu 70

  Guy Ritchie po Sherlockovi Holmesovi připravil další lehoučkou oddechovku, tentokrát ze špionážního prostředí.

Trailer k filmu

Související články k filmu Krycí jméno U.N.C.L.E.

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Krycí jméno U.N.C.L.E. připomíná atmosférou bondovky

  Krycí jméno U.N.C.L.E. připomíná atmosférou bondovky

  18. 8. 2015 21:30 Letošní rok se nese ve znamení agenta 007 - krom vynikajícího únorového Kingsmana a ultimativní bondovky Spectre naplánované na listopad nás v srpnu poctí i snímek Krycí jméno U.N.C.L.E., z něhož atmosféra klasických bondovek rovněž číší na všechny strany. Není se co divit, snímek je totiž volnou adaptaci stejnojmenného seriálu, který vznikl právě v reakci na první bondovky. V historii televize a filmu ostatně najdeme celou řadu různých kopií nebo parodií Jamese Bonda. Vybrali jsme čtyři nejzajímavější, které téma šaramantního agenta buď pojaly vrchovatě netradičně či se naopak přímo podepsali nad vývojem bondovské série. 

 • Obrázek k souvisejícímu článku: Srpnové herečky - Kate Mara, Christina Applegate a ty další...

  Srpnové herečky - Kate Mara, Christina Applegate a ty další...

  8. 8. 2015 12:00 Ačkoliv tradiční logika velí očekávat v letních měsících nával těch největších blockbusterů plných krasavic nejepičtějšího ražení, tentokrát srpen nabízí vpravdě nečekaná jména. Od někdejší seriálové hvězdičky přes feministickou bohyni až po kubánskou krásku druhořadých ambic je ovšem přesto srpen plný překvapení! 

 • Obrázek k souvisejícímu článku: 8 letních filmových hitů, které si nesmíte nechat ujít

  8 letních filmových hitů, které si nesmíte nechat ujít

  26. 6. 2015 21:30 Sezóna blockbusterů znovu klepe na dveře a s ní je tu i zbrusu nová plejáda velkofilmů. Ačkoliv se největší vydání roku - Hvězdné války, druzí Avengers a bondovka Spectre - dočkaly, popř. teprve dočkají premiéry mimo léto, červenec, srpen a září přesto nabídnou několik nadějně vyhlížených trháků i několik možných černých koní. Vybrali jsme osmero z nich, jež byste měli sledovat se zvýšenou pozorností. 

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.