Souboj titánů v čele návštěvnosti kin

- Téma autor: red

Americký snímek Souboj titánů je v čele návštěvnosti českých kin. O víkendu za ním přišlo 78.528 diváků, kteří v pokladnách nechali třináct milionů korun.

Podle informací Unie filmových distributorů je na druhém místě Vejdělkova komedie Ženy v pokušení, kterou pět týdnů po premiéře o víkendu zhlédlo přes padesát tisíc diváků. Celkem jich má na kontě už 600.000.

Třetí je americký animovaný snímek Jak vycvičit draka a hned za ním novinka Alice Nellis Mamas&Papas. Burtonova Alenka v říši divů první pětici uzavírá, když za sedm týdnů nasbírala v českých kinech 331.000 diváků.

Z domácí tvorby je Troškova komedie Doktor od Jezera hrochů šestá a dokument Olgy Špátové Oko nad Prahou osmý. Další dokument, tentokrát Katka Heleny Třeštíkové, skončil v aktuální tabulce návštěvnosti šestnáctý s celkovou bilancí padesát tisíc lidí.

Cameronův Avatar sice už 18 týdnů po premiéře první místa žebříčku neobsazuje; přesto se dostal na čtrnácté místo. Celkem v českých kinech nasbíral milion a čtvrt diváků, kteří v pokladnách nechali 205 milionů korun. Tento týden vyjde na DVD.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.