Souboj titánů a Ženy v pokušení vedou tabulku návštěvnosti kin

- eXtra kiNo autor: red

Americký velkofilm Souboj titánů je stejně jako před týdnem v čele žebříčku nejnavštěvovanějších titulů českých kin. O víkendu za ním do 33 sálů přišlo 38.000 diváků; celkem jich má na kontě 150.000.

Ani na druhém místě se nic nezměnilo, když je obsadila Vejdělkova komedie Ženy v pokušení. Ta si připsala dalších 31.000 návštěvníků. Za šest týdnů přilákala do kin už 653.174 lidí.

Podle informací Unie filmových distributorů skončil třetí americký animovaný snímek Jak vycvičit draka, následovaný novinkou Alice Nellis Mamas&Papas.

Troškova komedie Doktor od Jezera hrochů je osmá a dokument Katka režisérky Heleny Třeštíkové jedenáctý, když ho celkově zhlédlo 56.000 lidí. Další dokument v distribuci - Oko nad Prahou od Olgy Špátové - věnovaný Janu Kaplickému obsadil dvanácté místo. V kinech ho zatím vidělo 6238 lidí.

Souboj Titánů, Medůza

Nejdéle se v první desítce aktuální tabulky návštěvnosti drží Cameronovo sci-fi Avatar, a to téměř pět měsíců. Za tu dobu ho zhlédlo 1,257.139 diváků, tržby přesáhly 205 milionů korun. Podle informací společnosti Twentieth Century Fox Home Entertainment vydělal Avatar 130 milionů dolarů (2,5 miliardy korun) pouhé čtyři dny poté, co v Severní Americe vyšel na DVD a Blu-ray discích. Prodalo se zatím 6,7 milionu kusů těchto moderních nosičů.

Také v Česku vyšel Blu-ray disk minulý týden a podle Petra Slavíka ze společnosti Bontonfilm byl na základě objednávek obchodníků v první vlně vyexpedován do obchodů v počtu 6300 kusů. Prodávají se za doporučenou cenu 599 korun. "DVD si budou moci zájemci zakoupit po 399 korunách od 30. dubna," řekl Slavík ČTK. Avatar se už stal s tržbami z prodeje lístků v kinech přesahujícími 2,7 miliardy dolarů (zhruba 51 miliard korun) nejvýdělečnějším filmem všech dob.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.