Americký film Souboj titánů již brzy v kinech

11. 4. 2010 - 15:00 | Téma | red

Americký film Souboj titánů již brzy v kinech zdroj: tisková zpráva

Boj o moc muže proti králům a krále proti bohům je námětem amerického filmu Souboj titánů, který je remakem stejnojmenného snímku z roku 1981. Distribuční společnost Warner Bros., která ho dnes představila v Praze na pracovní projekci, ho uvede do kin od 15. dubna v 19 kopiích a také ve 3D projekci.

Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný člověkem - neuspěje v záchraně své rodiny před Hádem (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohem podsvětí. Když už nemá co ztratit, rozhodne se zničit Háda dřív, než se jemu podaří zničit Dia (Liam Neeson) a rozpoutat peklo na zemi. A tak se spolu s dalšími bojovníky vydává na cestu do zakázaných světů. Musí se utkat s pekelnými démony i hrůzostrašnými příšerami. Zvítězí, pokud přijme svou moc a sílu jako bůh, vzepře se osudu a půjde vlastní cestou.

Film začíná jako kostýmní drama a po nezbytném historickém úvodu čerpajícím z antické mytologie končí jako akční snímek plný soubojů s obrovskými příšerami. Mezi dalšími herci fanoušci poznají (či díky maskování nepoznají) například Gemmu Artertonovou (Quantum of Solace), Madse Mikkelsena (Casino Royale) a Jasona Flemynga (Podivuhodný případ Benjamina Buttona).

Půl hodiny trvá, než se Perseus dozví pravdu o svém původu. A pak už ze všech koutů vylézají netvoři, na jejichž vzniku se podíleli vizuálními a dalšími speciálními efekty tvůrci snímků Temný rytíř a Gladiátor. Hudbu složil Moulin Rouge.

Souboj Titanu, Kraken zdroj: tisková zpráva

"Náš film je zábava, dobrodružství a únik před realitou v jednom," charakterizoval snímek před americkou premiérou začátkem měsíce režisér Leterrier, který příběh označil za heroický, mytický i romantický. Představitele boha Dia Liama Neesona prý k účasti na projektu přemluvily jeho děti. "Věděl jsem, že se všemi těmi skvělými počítačovými mágy a techniky vytvoříme film, který bude na diváky přímo skákat," uvedl.

Režisér Leterrier je velkým fanouškem původního filmu Souboj titánů z roku 1981. I proto hned využil šanci natočit vlastní verzi a během natáčení si připadal jako dítě v cukrárně. "Mohli jsme mít Dia bělovlasého, vousatého, sedícího na trůnu s tógou. Ale takového já nechtěl. Můj Zeus je bojovník, který vede války, je silný a drsný. A má jedinou slabost - miluje smrtelníky a zejména smrtelné ženy," dodal.

Do filmu Souboj titánů obsadil i herce z Austrálie, Dánska, Irska, Izraele, Francie, Anglie, Polska a Skotska. Netvoři a jiné nadpřirozené bytosti, počínaje okřídleným Pegasem přes smrtící Medúzu a devítimetrové štíry až po tu nejstrašnější nestvůru, kterou je mořská obluda Kraken, si "zařádili" v národním parku Tenerife - Teide, kde se nachází třetí nejvyšší sopka na světě, ve Walesu a v Etiopii - tam všude se natáčelo.

ČLÁNKY O FILMU

Podfukáři

Podfukáři

9. 6. 2013 | Téma | Michal Burkoň

Takhle nějak by to vypadalo, kdyby Dannyho parťáci uměli kouzlit. Právě v jejich elegantním stylu totiž pracují Podfukáři – tým špičkových iluzionistů, který v rámci svých efektních kouzelnických show provádí ještě efektnější bankovní loupeže zaměřené proti zkorumpovaným finančníkům.
Souboj titánů a Ženy v pokušení vedou tabulku návštěvnosti kin

Souboj titánů a Ženy v pokušení vedou tabulku návštěvnosti kin

27. 4. 2010 | Téma | red

Americký velkofilm Souboj titánů je stejně jako před týdnem v čele žebříčku nejnavštěvovanějších titulů českých kin. O víkendu za ním do 33 sálů přišlo 38.000 diváků; celkem jich má na kontě 150.000.
Souboj titánů v čele návštěvnosti kin

Souboj titánů v čele návštěvnosti kin

20. 4. 2010 | Téma | red

Americký snímek Souboj titánů je v čele návštěvnosti českých kin. O víkendu za ním přišlo 78.528 diváků, kteří v pokladnách nechali třináct milionů korun.
Souboj Titánů

Souboj Titánů

10. 4. 2010 | Téma | red

Ve filmu Souboj Titánů staví boj o moc muže proti králům a krále proti bohům. Boj mezi bohy samotnými může zničit celý svět.
Souboj Titánů lákal o víkendu do kin v Severní Americe nejvíce

Souboj Titánů lákal o víkendu do kin v Severní Americe nejvíce

5. 4. 2010 | Téma | red

V Severní Americe se nejnavštěvovanějším snímkem uplynulého víkendu stal nový snímek režiséra Louise Leterriera Souboj Titánů. Trojrozměrný snímek, který je remakem stejnojmenného filmu z roku 1981, vypráví příběh o soupeření antických králů a bohů a od čtvrtečního uvedení do kin utržil podle odhadů 64,1 milionu dolarů (1,2 miliardy korun).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

Amy Adams trpí v novém thrilleru Žena v okně na agorafobii

9. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Nový thriller Netflixu Žena v okně s Amy Adams v hlavní roli se blíží a novým trailerem připomíná brzké vydání.
Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

Kdo mi jde po krku postaví Angelinu Jolie proti zabijákům a lesnímu požáru

8. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros představují první trailer na nadcházející thriller Kdo mi jde po krku s Angelinou Jolie v hlavní roli.
Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

Potvrzeno: Sylvester Stallone už v Creed III nebude

7. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Boxerské drama Creed bylo výborné a Stallonovi přihrálo nominaci na Oscara. Jenže teď se svou nejslavnější rolí asi definitivně končí.
Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

Space Jam: Nový začátek posouvá věci do digitálního světa

6. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Warner Bros toho budou mít letos docela dost, ale vedle všech těch Matrixů a Dun by neměl zapadnout ani nový Space Jam.