Americký film Souboj titánů již brzy v kinech

11. 4. 2010 - 15:00 | Téma | red

Americký film Souboj titánů již brzy v kinech zdroj: tisková zpráva

Boj o moc muže proti králům a krále proti bohům je námětem amerického filmu Souboj titánů, který je remakem stejnojmenného snímku z roku 1981. Distribuční společnost Warner Bros., která ho dnes představila v Praze na pracovní projekci, ho uvede do kin od 15. dubna v 19 kopiích a také ve 3D projekci.

Perseus (Sam Worthington) - syn boha vychovávaný člověkem - neuspěje v záchraně své rodiny před Hádem (Ralph Fiennes), pomstychtivým bohem podsvětí. Když už nemá co ztratit, rozhodne se zničit Háda dřív, než se jemu podaří zničit Dia (Liam Neeson) a rozpoutat peklo na zemi. A tak se spolu s dalšími bojovníky vydává na cestu do zakázaných světů. Musí se utkat s pekelnými démony i hrůzostrašnými příšerami. Zvítězí, pokud přijme svou moc a sílu jako bůh, vzepře se osudu a půjde vlastní cestou.

Film začíná jako kostýmní drama a po nezbytném historickém úvodu čerpajícím z antické mytologie končí jako akční snímek plný soubojů s obrovskými příšerami. Mezi dalšími herci fanoušci poznají (či díky maskování nepoznají) například Gemmu Artertonovou (Quantum of Solace), Madse Mikkelsena (Casino Royale) a Jasona Flemynga (Podivuhodný případ Benjamina Buttona).

Půl hodiny trvá, než se Perseus dozví pravdu o svém původu. A pak už ze všech koutů vylézají netvoři, na jejichž vzniku se podíleli vizuálními a dalšími speciálními efekty tvůrci snímků Temný rytíř a Gladiátor. Hudbu složil Moulin Rouge.

Souboj Titanu, Kraken zdroj: tisková zpráva

"Náš film je zábava, dobrodružství a únik před realitou v jednom," charakterizoval snímek před americkou premiérou začátkem měsíce režisér Leterrier, který příběh označil za heroický, mytický i romantický. Představitele boha Dia Liama Neesona prý k účasti na projektu přemluvily jeho děti. "Věděl jsem, že se všemi těmi skvělými počítačovými mágy a techniky vytvoříme film, který bude na diváky přímo skákat," uvedl.

Režisér Leterrier je velkým fanouškem původního filmu Souboj titánů z roku 1981. I proto hned využil šanci natočit vlastní verzi a během natáčení si připadal jako dítě v cukrárně. "Mohli jsme mít Dia bělovlasého, vousatého, sedícího na trůnu s tógou. Ale takového já nechtěl. Můj Zeus je bojovník, který vede války, je silný a drsný. A má jedinou slabost - miluje smrtelníky a zejména smrtelné ženy," dodal.

Do filmu Souboj titánů obsadil i herce z Austrálie, Dánska, Irska, Izraele, Francie, Anglie, Polska a Skotska. Netvoři a jiné nadpřirozené bytosti, počínaje okřídleným Pegasem přes smrtící Medúzu a devítimetrové štíry až po tu nejstrašnější nestvůru, kterou je mořská obluda Kraken, si "zařádili" v národním parku Tenerife - Teide, kde se nachází třetí nejvyšší sopka na světě, ve Walesu a v Etiopii - tam všude se natáčelo.

ČLÁNKY O FILMU

Podfukáři

Podfukáři

9. 6. 2013 | Téma | Michal Burkoň

Takhle nějak by to vypadalo, kdyby Dannyho parťáci uměli kouzlit. Právě v jejich elegantním stylu totiž pracují Podfukáři – tým špičkových iluzionistů, který v rámci svých efektních kouzelnických show provádí ještě efektnější bankovní loupeže zaměřené proti zkorumpovaným finančníkům.
Souboj titánů a Ženy v pokušení vedou tabulku návštěvnosti kin

Souboj titánů a Ženy v pokušení vedou tabulku návštěvnosti kin

27. 4. 2010 | Téma | red

Americký velkofilm Souboj titánů je stejně jako před týdnem v čele žebříčku nejnavštěvovanějších titulů českých kin. O víkendu za ním do 33 sálů přišlo 38.000 diváků; celkem jich má na kontě 150.000.
Souboj titánů v čele návštěvnosti kin

Souboj titánů v čele návštěvnosti kin

20. 4. 2010 | Téma | red

Americký snímek Souboj titánů je v čele návštěvnosti českých kin. O víkendu za ním přišlo 78.528 diváků, kteří v pokladnách nechali třináct milionů korun.
Souboj Titánů

Souboj Titánů

10. 4. 2010 | Téma | red

Ve filmu Souboj Titánů staví boj o moc muže proti králům a krále proti bohům. Boj mezi bohy samotnými může zničit celý svět.
Souboj Titánů lákal o víkendu do kin v Severní Americe nejvíce

Souboj Titánů lákal o víkendu do kin v Severní Americe nejvíce

5. 4. 2010 | Téma | red

V Severní Americe se nejnavštěvovanějším snímkem uplynulého víkendu stal nový snímek režiséra Louise Leterriera Souboj Titánů. Trojrozměrný snímek, který je remakem stejnojmenného filmu z roku 1981, vypráví příběh o soupeření antických králů a bohů a od čtvrtečního uvedení do kin utržil podle odhadů 64,1 milionu dolarů (1,2 miliardy korun).

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

Necenzurovaný trailer na Smrt ve tmě 2 odhaluje hned několik zabití

5. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

Sony vydala nový, řádně temný trailer na nadcházející horor Smrt ve tmě 2.
Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

Flash Gordon od Taiky Waititiho bude nakonec hraný

3. 8. 2021 | Novinky | Adam Homola

Místy to vypadá, že oscarový Taika Waititi neví kam dřív skočit. Má hromadu rozjetých projektů, jeden zajímavější než druhý a zatím to pořád zvládá.
Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

Venom 2: Carnage přichází, ale pořád se drží zpátky

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

V pořadí druhý trailer na druhého Venoma je tady a jakkoliv se tváří výrazně líp než ten první, pořád se tak trochu drží zpátky.
Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

Stylová jízda s vraždou uprostřed, tak zatím působí Klan Gucci

2. 8. 2021 | Trailery | Adam Homola

První trailer na Klan Gucci je tady a má ohromný styl, jak se ostatně dalo čekat.