Snímek Jiřího Vejdělka Ženy v pokušení viděl již miliontý divák

8. 7. 2010 - 19:00 | Téma | red

Snímek Jiřího Vejdělka Ženy v pokušení viděl již miliontý divák zdroj: tisková zpráva

Česká filmová komedie Ženy v pokušení scenáristy a režiséra Jiřího Vejdělka se stala po třech letech dalším domácím titulem, jemuž se podařilo dosáhnout na magickou metu jednoho milionu diváků v českých kinech. Tvůrci dnes odpoledne přivítali jubilejního diváka v Malém sále hotelu Thermal.

Stala se jí Míša Vebrová z Pardubic, která si ze čtyř možností: desítky sezení v terapeutické partnerské poradně, plastické operace jakékoli části těla, víkendu plného překvapení a slavnostní večeře s tvůrci nakonec vybrala tu poslední. Režisér přitom přivítal, že jeho komedii už jednou viděla. "Zasloužená výhra," komentoval to.

Jubilejní divačku "vylosovala" herečka Lenka Vlasáková za asistence Jiřího Macháčka tak, že vhodila do hlediště naslepo kytici. Zachytil ji sice muž sedící před "vítězkou", ten jí ale kytici galantně přenechal, a vysloužil si tak potlesk zaplněného hlediště.

Ženy v pokušení, Jiří Macháček

Od roku 1996 se podařilo překonat milionovou hranici návštěvnosti pouze třem domácím režisérům - Janu Svěrákovi (Kolja, Tmavomodrý svět, Vratné lahve), Janu Hřebejkovi (Pelíšky) a právě Jiřímu Vejdělkovi s filmem Ženy v pokušení. Vejdělek je prvním z nich, který je zároveň autorem scénáře i režisérem filmu. Byl také společně s Tomášem Hoffmanem producentem filmu, na kterém se v v rolích koproducentů podílely společnosti RWE a Falcon. Hlavním partnerem byla televize Nova.

Vejdělkova komedie Ženy v pokušení měla premiéru 17. března a už za necelý měsíc ji zhlédlo 500.000 lidí. "Jsem fakt v šoku, že na mé milostné nezdary, které některé situace ve filmu inspirovaly, je zvědavo tolik lidí," vyjádřil se tehdy k úspěchu Vejdělek. Do snímku obsadil například Elišku Balzerovou, Lenku Vlasákovou, Veroniku Kubařovou, Vojtěcha Dyka a Jiřího Macháčka.

Jiří Vejdělek vstoupil do celovečerní hrané tvorby komedií podle bestselleru Michala Viewegha Účastníci zájezdu, která do kin přilákala přes 800.000 diváků. Následující dva snímky Roming a Václav natočil podle scénářů Marka Epsteina.

Účastníci zájezdu zdroj: tisková zpráva

Jan Hřebejk natočil od roku 1999 osm filmů. Celkem je zhlédlo téměř 3,7 milionu diváků. Stejný počet titulů má za stejné období na kontě jen Zdeněk Troška, jehož lidové projekty v čele s trojicí Kameňáků "odměněných" Plyšovými lvy přilákaly před filmová plátna "jen" 2,4 milionu lidí. Ovšem o to úspěšnější byly jejich televizní reprízy.

To Jan Svěrák točí méně častěji, ale se skvělými výsledky. Jako jediný z domácích filmařů se může pochlubit tím, že návštěvnost Kolji, Tmavomodrého světa i Vratných lahví pokaždé přesáhla milion diváků. Dohromady je v českých kinech vidělo 3,7 milionu lidí.

ČLÁNKY O FILMU

Snímek Ženy v pokušení získal všechny ceny na festivalu Hrnec smíchu

Snímek Ženy v pokušení získal všechny ceny na festivalu Hrnec smíchu

20. 6. 2010 | Téma | red

Komedie Ženy v pokušení režiséra Jiřího Vejdělka získala všechny ceny 32. ročníku festivalu české filmové a televizní komedie Novoměstský hrnec smíchu. V novodobé historii festivalu jiný film tak úspěšný zatím nebyl, řekla dnes ČTK při vyhlašování cen ředitelka festivalu Ilona Daňková.
Ženy v pokušení a Souboj titánů zůstávají v čele návštěvnosti kin

Ženy v pokušení a Souboj titánů zůstávají v čele návštěvnosti kin

11. 5. 2010 | Téma | red

Komedii Ženy v pokušení, režiséra Jiřího Vejdělka, za osm týdnů od premiéry zhlédlo 750.000 diváků. Oznámila to mluvčí tvůrců Uljana Donátová. V aktuálním žebříčku návštěvnosti za uplynulý týden se film umístil na prvním místě s počtem 27.990 diváků
Souboj titánů a Ženy v pokušení vedou tabulku návštěvnosti kin

Souboj titánů a Ženy v pokušení vedou tabulku návštěvnosti kin

27. 4. 2010 | Téma | red

Americký velkofilm Souboj titánů je stejně jako před týdnem v čele žebříčku nejnavštěvovanějších titulů českých kin. O víkendu za ním do 33 sálů přišlo 38.000 diváků; celkem jich má na kontě 150.000.
Ženy v pokušení májí na kontě už půl milionu diváků

Ženy v pokušení májí na kontě už půl milionu diváků

12. 4. 2010 | Téma | red

Komedie Ženy v pokušení shlédlo již půl milionu diváků. Toho jubilejního přivítal režisér a scenárista Jiří Vejdělek spolu s herečkou Eliškou Balzerovou v neděli večer v pražském multikině Cinestar Anděl.
Ženy v pokušení jsou opět v čele žebříčku návštěvnosti

Ženy v pokušení jsou opět v čele žebříčku návštěvnosti

30. 3. 2010 | Téma | red

Komedie Ženy v pokušení zůstává i druhý týden od svého uvedení v čele tabulky nejnavštěvovanějších filmů českých kin. Podle informací Unie filmových distributorů ji o víkendu zhlédlo přes 83.000 diváků a celkové tržby úspěšného snímku už jsou téměř 30 milionů korun.
Ženy v pokušení

Ženy v pokušení

13. 3. 2010 | Téma | red

Čtyřicátnice Helena, uznávaná odbornice na manželské problémy jednoho dne zjišťuje, že se dostala do situace, jaké řeší se svými pacienty.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.
Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

Druhá Duna našla svého císaře, zahraje si ho Christopher Walken

13. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Natáčet by se mělo začít letos na podzim a s premiérou se pak počítá na říjen příštího roku.
Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

Avatar 2 ještě není v kinech a už atakuje rekordy

12. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Před pár dny jsme tu měli první ukázku na Avatar 2, která se hned zařadila k těm vůbec nesledovanějším upoutávkám v historii.