Po Ženách v pokušení příjdou Muži v naději

- eXtra kiNo autor: red

Režisér, scenárista a producent Jiří Vejdělek přilákal svým snímkem Ženy v pokušení do kin 1,2 milionu diváků. Již 8. ledna.začíná natáčet novou komedii Muži v naději, ve které si opět zahraje Jiří Macháček, dále pak Bolek Polívka, Simona Stašová, držitelka Thálie Petra Hřebíčková a Eva Kerekésová. Film by mohl mít premiéru v září 2011.

Dle Vejdělka je důležité, aby někdo "v ženské totalitě, která nás obklopuje", našel odvahu a řekl o mužích něco pravdivého a upřímného. Na prezentaci projektu v Praze zdůraznil, že není jednoduché napsat komedii o tak úžasné a dokonalé bytosti, jakou je muž. "Potřebujete totiž najít alespoň nějaké chyby, z nichž byste si mohl utahovat. Začal jsem s hledáním u sebe a objevil jen dvě slabosti - ženy a přílišnou skromnost. I o nich tedy bude má nová komedie," uvedl.

Nejde o pokračování Žen v pokušení

Dneškem vlastně podle něj začíná devítiměsíční "těhotenství", na jehož konci má být nový film. Dle jeho slov v žádném případě nepůjde, co se týká příběhu či postav, o pokračování Žen v pokušení. Jedinou spojkou je obsazení Jiřího Macháčka. Ví však, že se nevyhne srovnávání obou filmů. Uvědomuje si, že točit o chlapech je podobné, jako natáčet o pandách. "Jsou totiž také roztomilé a přitom na vyhynutí," vysvětlil.

Stašová ocenila scénář, který jí v mnohém připomíná hry mistra tragikomedie Neila Simona. "Výsledkem jsou slzy v očích a úsměv na tváři," charakterizovala to. "Je to ženská, kterou bych asi eventuálně chtěla být, ale moc mi to nejde. A tak budu hrát takový svůj sen," řekla o své postavě.

Ženy v pokušení

Žena se nesmí nudit, musí o chlapa bojovat

Scénář se zabývá tím, zda může být nevěra základem šťastného manželství. Například šarmantní bonviván Rudolf je o tom přesvědčen; podle něj musí mít ženská pocit, že o chlapa musí bojovat, a hlavně se nesmí nudit. S úspěchem proto uplatňuje svou divokou teorii v praxi a to s neutuchajícím elánem, který je u čerstvého šedesátníka záviděníhodný. O to víc nechápe naivitu svého nesnesitelně korektního zetě Ondřeje, který pro svědomité plnění povinností nevnímá, jak se jeho žena nudí. Nabídne mu proto několik prověřených rad, jak vnést do skomírajícího manželství potřebný vzruch.

Z nudného slušňáka se tak díky románku s krásnou Šarlotou stává sebevědomý pán tvorstva, obletovaný milenkou a obdivovaný manželkou. Situace je to sice krásná, ale dlouhodobě neudržitelná.

Na komedii se bude s režisérem jako producent podílet Tomáš Hoffman. Koproducentem je společnost RWE, hlavním partnerem TV Nova a distributorem Falcon.

Účastníci zájezdu

Komedie Jiřího Vejdělka jsou většinou úspěšné

První hranou komedií Jiřího Vejdělka byl snímek Účastníci zájezdu natočený podle bestselleru Michala Viewegha. Snímek,byl divácky nejúspěšnějším titulem roku 2006, v kinech ho vidělo přes 800.000 diváků. Na MFF Tribeca v New Yorku 2006 získala Eva Holubová ocenění za nejlepší ženský herecký výkon a porota udělila i speciální cenu pro celé herecké obsazení filmu. Roadmovie Roming (2007) byla uvedena v oficiálním programu MFF v Torontu.

Tragikomedii Václav (2007), u níž se stejně jako u Účastníků zajezdu podílel na scénáři, vidělo v kinech 400.000 diváků. Získala dva České lvy pro herce Ivana Trojana a Jana Budaře. Na MFF v Šanghaji 2008 získala Emília Vášáryová Zlatý pohár za nejlepší herecký výkon a Jiří Vejdělek spolu s Markem Epsteinem byli oceněni za nejlepší scénář.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.