Shrek: Zvonec a Konec prý jen omílá nápady z předchozích dílů

- Téma autor: red

Oblíbený zlobr Shrek se v novém pokračování svých dobrodružství musí vypořádat s následky jednoho svého nepromyšleného přání. Vrátit se alespoň na jediný den k bývalému životu obávaného a osamělého obyvatele lesa ale uvrhne celé pohádkové království do chaosu, proti němuž pomůže jen opravdová láska. Snímku nazvanému Shrek: Zvonec a konec však kritici vyčítají nadměrnou "recyklaci" humoru z předchozích filmů o zeleném silákovi. Čtvrtý a zároveň prý poslední díl animované série vstupuje do českých kin 15. července.

Velkou proměnou projdou všichni hlavní hrdinové. Diváci se tak mohou těšit na mnohem drsnější princeznu Fionu, obtloustlého Kocoura v botách a Oslíka ještě zmatenějšího než obvykle. Změny má na svědomí jedno Shrekovo velmi nerozumné přání. Zlobr se totiž ve své dosavadním životě ve společnosti Fiony, svých dětí a přátel nudí. Zatouží proto po časech, kdy žil sám v bažině, lidé se ho báli a Fiona pro něj byla jen pouhé jméno.

Jeho přání mu splní záludný skřet Rampelník, který však potměšile sleduje vlastní plány. Podaří se mu ve Shrekově minulosti vymazat den, kdy se narodil, což odstartuje katastrofální sérii událostí, jež vyústí v dosazení Rampelníka na trůn království Za sedmero horami. Z patálie může Shrekovi pomoci jen polibek z pravé lásky, jenže má pouhý den na to, aby našel Fionu a dokázal získat její srdce. Úkol je to ale obtížný, protože z jeho ženy se mezitím stala udatná válečnice, která v čele armády dalších zlobrů plánuje svržení Rampelníka z trůnu, a Shrek je pro ní jen podivný cizinec.

Shrek

Filmoví kritici ze serveru rottentomatoes.com, shromažďujícím recenze z anglicky psaných médií, snímek považují za průměrný a ohodnotili ho jen 51 procenty. Shodli se, že Shrek: Zvonec a konec i přes některé vtipné momenty příliš často jen bezmyšlenkovitě omílá nápady z předchozích dílů. I když ztrácí energii a humor je někdy trochu nucený, představuje prý poměrně zdařilý konec čtyřdílné shrekovské série.

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.