Shrek 4 bude znamenat konec příběhů o slavném zeleném obrovi

- eXtra kiNo autor: red

Příběhy dobromyslného zeleného obra Shreka ve studiu DreamWorks Animation skončí čtvrtím dílem, který se objeví na plátnech kin severoamerického kontinentu v květnu. Oznámil to dnes režisér filmu Mike Mitchell.

Shrek: Zvonec a konec bude poslední filmem o Shrekovi, řekl Mitchell novinářům při prezentaci programu Dreamworks Animation na letošní rok a dodal, že to bude nejlepší způsob, jak to ukončit.

Šéf tvůrčího oddělení DreamWorks Animation Bill Damaschke řekl, že osobnost Shreka se bude dále využívat, ale neupřesnil, v jaké formě.

Ve čtvrté epizodě svých dobrodružství bude muset Shrek čelit rutině svého manželství s Fionou i své náhlé slávě. Zloduch Rampelník, kterému propůjčí svůj hlas Paul McCartney, mu nabídne několik spásných úniků.

Mike MyersShrek: Zvonec a konec budou moci diváci v kinech severoamerického kontinentu vidět poprvé 21. května, ve Francii 30. června. U nás (ČR premiéra) 15.7.2010. Fioně v anglickém originále opět propůjčí hlas Cameron Diazová, Shrekovi Mike Myers a oslíka znovu namluví Eddie Murphy.

Filmové zpracování příhod Shreka podle knihy William Steiga patří k nejúspěšnějším animovaným snímkům všech dob. Dočkal se i muzikálové podoby na newyorské Broadwayi

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.