Sedm nejočekávanějších filmů roku 2015

1. 1. 2015 - 0:00 | Téma | Ladislav Loukota

Sedm nejočekávanějších filmů roku 2015 zdroj: tisková zpráva

Filmové krásy loňského roku jsou za námi, jaké blockbustery na nás proto čekají v roce novém? Vrátí se Hvězdné války, Avengers i dinosauři z Jurského světa. Rok 2015 bude z hlediska silných značek snad tím doposud nejnabitějším, a spolu s tím se nabízí i otázka, zdali všechny trháky získají dostatek diváků. My vám přinášíme krátkou ochutnávku nejočekávanější sedmičky.

Nedávno jsme vám ukázali nejsledovanější trailery a nyní nabízíme naší "dokinovskou" přehlídku toho, na co se sami nejvíc těšíme. 

Avengers: Age of Ultron
V květnu dorazí dva roky očekávané završené Fáze 2 filmových marvelovek skrze týmovku Avengers: Age of Ultron (české jméno zatím neznámé). Kapitán Amerika, Thor, Iron-Man a další se tentokrát poperou s umělou inteligencí Ultron. Očekávat lze ve především temnější kontury - zatímco éra do prvních Avengers se nesla především v duchu expozice superhrdinu, po Avengers dochází spíše na dekonstrukce komiksového světa od panikařícího Tonyho Starka ve třetím Iron-Manovi po rozvrat SHIELDu ve druhém Kapitánovi. Krom Avengers příští rok dorazí z marvelácké stáje i Ant-Man, ze světa Marvelu (komiksů, ne filmové série) pak své štěstí znovu zkusí i Fantastická čtyřka.

zdroj: YouTube.com

Star Wars: Force Awakens

Druhým nejočekávanějším releasem, alespoň z hlediska davů fanatických fanoušků, pak bude přímé, kánonické pokračování příběhu Hvězdných válek, tentokrát v režii J. J. Abramse. Premiéra je zatím naplánována na prosinec. Snímek přímo navazující na Episodu 6 (resp. 30 let za ní) má nakopnout novou trilogii i seriál spin-off filmů. Očekávání jsou o to zvýšenější, že jde i o první ukázku, jak se značkou studio Disney. Původně přitom hrozila paradoxní situace, kdyby se snímek v režii J.J. Abramse popral s třetím pokračováním rebootovaného filmového Star Treku, který rovněž nakopl Abrams. Zatím nepojmenovaný nový Star Trek ale nakonec cílí na rok 2016.

zdroj: Vlastní

Jurský svět
Mnozí běžnější diváci naopak vkládají naděje do návratu jiné staré značky, volného pokračování Jurského parku jménem Jurský svět. První trailer však přesto zavání spíše průserem, Jurský svět totiž připomíná mix komedie a starých známých hororových klišé ve stylu Čelistí - dinosauří park tu sice nakonec úspěšně funguje, ale vlivem uniklých geneticky vylepšených dinosaurů osamocený geroj s tváří Chrise Pratta (Strážci galaxie) varuje správce parku před rizikem pro návštěvníky. Které se dle obrázků naplní v celé jeho krvavé kráse. Jurský svět tak může být největším zklamáním roku, stejně jako i největším (pozitivním) překvapením. Snímek dorazí v červnu.

zdroj: YouTube.com

Inside Out
Po dlouhém období sequelů se naopak k novince rozhýbalo studio Pixar. Tentokrát se Pixar ve své letní novince zaměří na... emoce. Inside Out ukáže pixaří pojetí mozkového centra, v němž se perou různé anstropomorfizované emoce malé holčiny, která si kvůli přestěhování rodičů musí zvykat na nový domov. Zní to podobně subverzivně a svěže jako Příšerky s.r.o., okořeněné o závan vyprávění z pochodů organismu ve stylu Byl jednou jeden člověk. Konkurentem na poli animáků bude Inside Out celovečerní adaptace stipů Peanuts.

zdroj: YouTube.com

Furious 7
Jestli byl někdo na pochybách ohledně přepálené šílenosti značky filmů Rychle a zběsile, Furious7 ho už v úvodu traileru skokem aut z letadla a následným přepadením rotačními kulomety vyzbrojeným autobusem (!) přesvědčí, že tady se na realitu nehraje. Vzhledem k šílené koncentraci akčních hvězd - krom starých známých jako Vin Diesel, The Rock nebo MIchelle Rodriguez nově i Kurt Russell a Jason Statham - plus nelze opomenout ani tragicky zesnulého Paula Walkera - to však filmu dost možná rádi promineme. Premiéra je momentálně naplánována na počátek dubna.

zdroj: Cinemart

Padesát odstínu šedi
A podobně jako v případě Furious 7 tu máme i další film, kterým bude každý opovrhovat... než bude utlučen čepicemi milionových davů fanatických příznivců jeho prostinké látky. Jediným rozdílem je skutečnost, že Padesát odstínů šedi cílí především na ženské divačky. Od filmu adaptujícího knihu s pověstí "porna pro ušlápnuté paničky" se v zásadě nečeká nic menšího než kasovní trhák a již obsazení hlavních rolí tak v uplynulém roce čeřilo vody filmového světa. Nakonec si BDSM milovníka Christiana střihne Jamie Dornan (ponejvíce známý jako šerif ze seriálu Once Upon a Time), zatímco "nevinnou" Anastázii Dakota Johnson (naposledy Need For Speed). Hype kolem filmu vyvrcholí v únoru.

zdroj: YouTube.com

Spectre
Závěrečnou silnou značkou roku 2015 bude 24. Bondovka z dílny Sama Mendese. Nejde přitom jenom o pokračování trampot 007, ale především extrémní výdělky minulého dílu řady Skyfall. Spectre navíc krom silné sestavy ze Skyfall přináší i nostalgické kvality – Spectre je organizace padouchů ze zlatého období prvních Bondovek, těšit se tak můžeme na další citace klasiky, která je, zdá se, v dnešní popkultuře už naprostou nezbytností. 007 se do boje pustí v listopadu. Na konci roku se tak zřejmě porve i s novým dílem Mission Impossible.

zdroj: YouTube.com

Zdroje: Vlastní , YouTube

ČLÁNKY O FILMU

Star Wars: Síla se probouzí - první odhady tržeb naznačují fenomenální úspěchy

Star Wars: Síla se probouzí - první odhady tržeb naznačují fenomenální úspěchy

28. 8. 2015 | Novinky | Vojtěch Karlík

Nové Star Wars ještě nedorazily do kin, ale tvůrci samozřejmě řeší a předpovídají, kolik by nový film mohl vydělat. Samozřejmě jde o první odhady čísel, které zatím nemají pevný základ.
Jurský svět 2 má datum premiéry: červen 2018

Jurský svět 2 má datum premiéry: červen 2018

24. 7. 2015 | Novinky | Adam Homola

Internetem právě prosvištěla asi ta nejméně překvapivá filmová zpráva letošního roku. Studio Universal oznámilo, že letošní Jurský svět se dočká pokračování. Jurský svět 2, nebo Jurský park 5 chcete-li, dorazí do kin 22. června 2018. Do svých rolí se vrátí jak Chris Pratt, tak Bryce Dallas Howard a opáčko si dají i některá jména za kamerou.
Jurský svět - recenze pokračování Jurského parku

Jurský svět - recenze pokračování Jurského parku

17. 6. 2015 | Recenze | Vojtěch Karlík

Jurský svět se vřítil do kin jako lavina. Zválcoval všechny právě promítané filmy a baví diváky po celém světě. Tvůrci se nijak netají ani tím, že navazují na úspěšnou trilogii a dokonce staví svůj svět v místech, kde se odehrával první Spielbergův příběh. A vůbec to nevadí, naopak.
Jurský svět utržil za víkend půl miliardy dolarů

Jurský svět utržil za víkend půl miliardy dolarů

15. 6. 2015 | Novinky | Vojtěch Karlík

Tak tohle je fakt nepochopitelný mazec. Jurský svět zlomil víkendový rekord v návštěvnosti a nikdo to nečekal.
Jurský park - jak šel čas s filmovým pravěkem

Jurský park - jak šel čas s filmovým pravěkem

12. 6. 2015 | Téma | Ladislav Loukota

Málokdo doufal, že se značka Jurský park ještě dočká tak velkolepého znovuoživení, jaké nyní přichází s filmem Jurský svět. Čtvrtý díl ságy o dinosauřím parku je oprávněně očekávám s velkými nadějemi. Pozitivní vzpomínky na první Jurský park jsou navíc ještě velmi živé a nabízí se proto jednoduchá otázka. Proč se na čtvrtý film čekalo 14 let? 

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

Z teaseru na novou Mission: Impossible se vám bude tajit dech

23. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

Tak tohle je paráda. Cruisovi je skoro šedesát, ale to, co předvádí v nové Mission Impossible, se jen tak nevidí.
Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

Momoa chystá zbrusu novou akční komedii pro celou rodinu

23. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Jason Momoa se nefláká a skáče z jednoho projektu do druhého. Vedle nového Aquamana totiž chystá i novou rodinnou akční komedii.
She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.