Jurský svět - recenze pokračování Jurského parku

17. 6. 2015 - 18:00 | Recenze | Vojtěch Karlík

Jurský svět - recenze pokračování Jurského parku zdroj: tisková zpráva

Jurský svět se vřítil do kin jako lavina. Zválcoval všechny právě promítané filmy a baví diváky po celém světě. Tvůrci se nijak netají ani tím, že navazují na úspěšnou trilogii a dokonce staví svůj svět v místech, kde se odehrával první Spielbergův příběh. A vůbec to nevadí, naopak.

Film baví tím, jaký je. Je to prostě hodně drahý letní blockbuster, kde běhají ještěři, likvidují vše, co jim přijde do cesty a občas se to celé ohání nostalgií po starých dílech. Baví to hereckými hláškami, byť všechny tváře živých lidí splývají v neurčitou hmotu zvanou potřebná stafáž. Zápletka je vlastně úplně jednoduchá, naivní a hloupoučká, ale ani to nevadí. Jurský svět baví dospělé děti tím, že jim připomíná jejich mládí. Baví i jejich děti, protože je to přeci o prehistorických zvířatech a ty frčí v dětských pokojích už několik let.

zdroj: Cinemart

Jurský svět se prostě a jednoduše povedl. Neskákal jsem z něj v kině nadšením, asi už jej znovu neuvidím, ale užil jsem si každou minutu. Pro mne to byla příjemná zkušenost s šestiletým synem, kterému se prostě nelíbilo, že se z divodkých dinosaurů stala jen pitomá atrakce pro vyžrané turisty. Jurský svět je vlastně jednou velikou reality show na ostrově, který je velkou pouťovou atrakcí pro ty, kteří se zaletí pokochat oživlými stvůrami.

Vědecké pokusy, které se vymknou z rukou a díky kterým se z několika ještěrek stanou chytřejší, silnější a krvelačnější šelmy, jsou vlastně po zásluze potrestaným činem. Lidem jsem nefandil a každé drobné vítězství ještěrů jsem kvitoval mocnou hrstí pražené kukuřice.

Jurský svět zdroj: tisková zpráva

Postava Owena Gradyho (Chris Pratt) je takovou nanicovatou figurkou, sýčkem a hejskem v jedné osobě. Upozorňuje na blbost dělat pokusy, ale současně je potřebuje, aby se na krátko mohl stát hrdinou. Jeho Owen je takovým Indiana Jonesem na ostrově. Chvíli biolog, posléze Indy. Dokonce jsem si říkal, že by se jím měl v dalším díle opravdu stát. Jen těch vtipných hlášek bylo ve Strážcích galaxie víc a byly také lepší.

Jurský svět zdroj: tisková zpráva

Film však funguje po všech stránkách. Režisér Colin Trevorrow nabízí nejen dostatečné množství "velkých záběrů", na nichž si vychutnáváme ostrov a zvířata, ale posléze spadne do předem očekávaného hororu, kde nechybí tmavší místa a lekačky v podobě vzteklých dinosaurů.

Jurský svět je fajn. Budete se bavit a na těch pár nanicovatých chyb brzy zapomenete.

Hodnocení: 90 %

Zdroje: Vlastní

ČLÁNKY O FILMU

Star Wars: Síla se probouzí - první odhady tržeb naznačují fenomenální úspěchy

Star Wars: Síla se probouzí - první odhady tržeb naznačují fenomenální úspěchy

28. 8. 2015 | Novinky | Vojtěch Karlík

Nové Star Wars ještě nedorazily do kin, ale tvůrci samozřejmě řeší a předpovídají, kolik by nový film mohl vydělat. Samozřejmě jde o první odhady čísel, které zatím nemají pevný základ.
Jurský svět 2 má datum premiéry: červen 2018

Jurský svět 2 má datum premiéry: červen 2018

24. 7. 2015 | Novinky | Adam Homola

Internetem právě prosvištěla asi ta nejméně překvapivá filmová zpráva letošního roku. Studio Universal oznámilo, že letošní Jurský svět se dočká pokračování. Jurský svět 2, nebo Jurský park 5 chcete-li, dorazí do kin 22. června 2018. Do svých rolí se vrátí jak Chris Pratt, tak Bryce Dallas Howard a opáčko si dají i některá jména za kamerou.
Jurský svět utržil za víkend půl miliardy dolarů

Jurský svět utržil za víkend půl miliardy dolarů

15. 6. 2015 | Novinky | Vojtěch Karlík

Tak tohle je fakt nepochopitelný mazec. Jurský svět zlomil víkendový rekord v návštěvnosti a nikdo to nečekal.
Jurský park - jak šel čas s filmovým pravěkem

Jurský park - jak šel čas s filmovým pravěkem

12. 6. 2015 | Téma | Ladislav Loukota

Málokdo doufal, že se značka Jurský park ještě dočká tak velkolepého znovuoživení, jaké nyní přichází s filmem Jurský svět. Čtvrtý díl ságy o dinosauřím parku je oprávněně očekávám s velkými nadějemi. Pozitivní vzpomínky na první Jurský park jsou navíc ještě velmi živé a nabízí se proto jednoduchá otázka. Proč se na čtvrtý film čekalo 14 let? 
Sedm nejočekávanějších filmů roku 2015

Sedm nejočekávanějších filmů roku 2015

1. 1. 2015 | Téma | Ladislav Loukota

Filmové krásy loňského roku jsou za námi, jaké blockbustery na nás proto čekají v roce novém? Vrátí se Hvězdné války, Avengers i dinosauři z Jurského světa. Rok 2015 bude z hlediska silných značek snad tím doposud nejnabitějším, a spolu s tím se nabízí i otázka, zdali všechny trháky získají dostatek diváků. My vám přinášíme krátkou ochutnávku nejočekávanější sedmičky.

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

She-Hulk představuje velkého zeleného obra v ženském podání

19. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Bruce Banner, respektive jeho Hulk, je jedna z nejoblíbenějších postav Marvelu. Teď se ale seznámíme s jeho sestřenicí...
Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

Indiánský Predátor se představuje v první ukázce, v kinech ho neuvidíte

18. 5. 2022 | Trailery | Adam Homola

První trailer na nového Predátora je tady a ukazuje, že tentokrát dostaneme něco nejspíš výrazně jiného, než co nám tahle série doposud nabízela.
Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

Disney opatrně připravuje nové Piráty z Karibiku s Margot Robbie a zároveň bez ní

17. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Hollywoodský superproducent Jerry Bruckheimer prozradil, že ve vývoji jsou hned dvě verze Pirátů z Karibiku 6.
V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

V Praze natáčený The Gray Man tu ještě není a už se chystají další dva díly

16. 5. 2022 | Novinky | Adam Homola

Že z The Gray Mana nebude jen jediný, jednorázový film, víme už úplně od počátku projektu. A teď se chystá jak pokračování, tak prequel.