Sci-fi Nevědomí s Cruisem přijde do kin 18. dubna

- Téma autor: Michal Burkoň

Filmová sci-fi režiséra Josepha Kosinského s Tomem Cruisem nazvaná Nevědomí se v kinech objeví od 18. dubna. Společnost Cinemart ji představila dnes na projekci v kině IMAX v Praze na Floře, kde obrovské plátno a úprava kopie nabídnou divákům oproti běžným kinům o čtvrtinu rozšířený obraz.

Nevědomí

Nevědomí,zdroj: Cinemart

Příběh se odehrává v roce 2073, kdy se podařilo pozemšťanům sice odrazit útok mimozemské civilizace, ale museli planetu opustit. Zůstalo jen pár techniků, kteří z ní mají odčerpat zbývající přírodní bohatství. Jedním z nich je i Jack, jehož zvědavost přivede k šokujícímu poznání.

Podle mezinárodní kritiky tento snímek, ve kterém si zahráli také Morgan Freeman a někdejší "bondgirl" Olga Kurylenková, v sobě spojuje rafinovaný thriller s vizuálním sci-fi spektáklem.

"V tomto thrilleru zažijete překvapení a napínavé zvraty. Je náročné vybalancovat, co můžete prozradit divákovi, aby měl chuť přijít do kina a dopředu neodhadl děj," komentoval dvouhodinový snímek režisér Kosinski, který debutoval filmem TRON: Legacy 3D.

Tom Cruise ve filmu Nevědomí

Tom Cruise ve filmu Nevědomí,zdroj:Cinemart

Jacka, kterého na Zemi baví hledání artefaktů zanikající lidské civilizace, vyvedou z každodenní rutiny dvě události. První je nouzové přistání vesmírné lodi, jejíž jediná přeživší členka posádky tvrdí, že ji s Jackem pojí minulost. Pak je zajat ilegální armádou operující pod zemským povrchem. I její charismatický vůdce o něm ví víc, než on sám. Jde o adaptací Kosinského komiksu. Vedle USA se natáčelo na Islandu, kde vytvořili postapokalyptický svět, kde se herci pohybovali především v reálu.

Podíl společnosti Cinemart, která distribuovala umělecké snímky a provozovala artové kino Evald, se na trhu pohyboval kolem 0,2 až 0,3 procent. Ze třiceti společností byla podle tržeb v posledních letech na 15. až 10. místě. Loni uvedla 23 titulů, skončila jedenáctá s tržbami 0,9 procent. Letos došlo ke změnám.

"Od 1. března zastupujeme filmy velkých studií Fox, DreamWorks Animation, Universal a Paramount. Tým posílili pracovníci, kteří mají s touto produkcí dlouholeté zkušenosti," řekl ČTK mluvčí Cinemartu Petr Slavík. Převzala tak tvorbu, kterou zastupoval dosud vedoucí Bontonfilm - bývalý ředitel jeho filmové distribuce Aleš Danielis přešel do Cinemartu. Filmy zmíněných studií na DVD a Blu-ray nosičích bude i nadále vydávat Bontonfilm.

Tom Cruise ve filmu Nevědomí

Tom Cruise ve filmu Nevědomí,zdroj:Cinemart

Letos uvede Cinemart do kin 40 snímků, do poloviny roku mimo jiné Star Trek: Do temnoty, Světová válka Z, Já, padouch 2 a Pot a krev.

Zdroje: ČTK

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.