A párkrát ukázal, že to nebylo žádné přehánění. Kariéru mu ovšem nakoply spíš ty svaly, a hlavně série Rychle a zběsile. Tu nastartoval, pak z ní vycouval, a nakonec se k ní vrátil jako producent a teď mu vydělává obrovské peníze. Jenže problém je, že diváci na něj mimo Rychle a zběsile nejsou vůbec zvědaví a na jeho jiné filmy se jednoduše nechodí.
On sám už se nejspíš smířil s tím, že se do historie nezapíše jako herec, ale jako akční ikona, přesto by byl nejspíš rád, kdyby se na něj pamatovalo i kvůli něčemu jinému než rychlým autům. Letos tak zkouší oslovit diváky s Bloodshotem a papírově měl slušnou šanci uspět.
zdroj:
Falcon
Bloodshot je comicsovka od vydavatelství Valiant, které to v kinech zkouší poprvé, casting není špatný a za kameru se postavil David S. F. Wilson, zkušený trikař, jenž má na kontě i spoustu efektních filmečků v počítačových hrách. Jenže ani tentokrát to nevyšlo.
Hrdinou Bloodshota je Ray Garrison, akcí ošlehaný voják, který by udělal všechno pro svou zemi a pro svou krásnou manželku Ginu. Takže když mu před očima Ginu zabijí, celkem ho to dopálí. Stejně tak jako fakt, že kulku do hlavy schytal o pár vteřin později i on sám.
zdroj:
Falcon
Teď se ale probouzí na operačním stole společnosti RST a doktor Harting mu řekne, že věci se vyvíjely trošku jinak, než asi Ray čekal. Ray skutečně umřel, Hartingovi a jeho vědeckému týmu se ho ovšem povedlo zachránit a hlavně vylepšit. Jeho tělo je teď plné nanitů, miniaturních robůtků, kteří mu dávají nadlidskou sílu a okamžitě léčí jeho zranění.
Ray tedy neváhá a vyráží do světa, aby se pomstil… jenže pak se opět probouzí na operačním stole a znovu si vybavuje jen vraždu své ženy. Jenže tentokrát stiskl spoušť někdo jiný… Rayovi to chvilku trvá, postupem času ovšem přijde na to, že Harting manipuluje s jeho vzpomínkami a pamětí a udělal si z něj dokonalého zabijáka, jenž ho na slovo poslouchá. S tím je však teď konec. Ray chce odpovědi. A hodlá je z Hartinga vymlátit, i kdyby kvůli tomu musel zničit celou jeho společnost a pozabíjet komando jeho supervojáků.
Bloodshot je akční béčko, což samo o sobě nemusí vůbec vadit. A to, že vychází z comicsu, bych dokonce v tomhle případě považoval za nepodstatné. Těch vyloženě comicsových prvků tu totiž moc není. Místo klasických superhrdinů a superpadouchů dostaneme geneticky a mechanicky vylepšené drsňáky, kteří si sice dávají celkem efektně po tlamě, ale celkově je Bloodshot pořád poměrně komorní záležitost a ve své největší akční scéně si vystačí s padajícím výtahem nebo přestřelkou v tunelu. Rozhodně jde o menší film než jsou Avengers. Ale bohužel taky o dost nudnější.
zdroj:
Falcon
Pokud jste viděli trailery, tak už víte o filmu vlastně úplně všechno. Dave Wilson vysází hrozně brzy všechny karty na stůl a rychle se ukáže, že Bloodshot je i přes docela efektní hrátky s robotikou, umělými končetinami a nanity vlastně dost povrchní blbina o drsňákovi, jehož zradili lidé, jimž věřil.
Zápletka je průhledná a jednoduchá a zoufale postrádá nadhled, který by tu byl potřeba. Stačí dvě věty a hned víte, jestli postava, s níž Ray mluví, bude zlý drsňák, zákeřný lump, vnitřně rozervaná pomocnice nebo o hlášky se pokoušející se hňup. Bloodshot vývojem hrdinů a samotného příběhu absolutně nepřekvapí a připomíná svou sebevědomou pitomostí ta nejbéčkovatější béčka devadesátých let.
zdroj: Falcon
Zdroj: Falcon
S tím by se dalo nějak žít, kdyby Wilson nabídl akci, jenže té tu překvapivě není moc a když už na ni dojde, rozhodně kvůli ní nezačnete v kině tleskat. Wilsonovi bitky (je jich tu víc než střílení) kazí chaotický střih zaměřující se na detaily, takže ze soubojů toho nakonec není moc vidět. Velká přestřelka v tunelu je zase celá laděná do černé a tmavě červené barvy, což možná vypadá dobře na stránkách comicsu, bohužel ve filmu to nejen nudí, ale regulérně se o mě pokoušel spánek. Což je v momentě, kdy Dieselovi někdo brokovnicí ustřelí půl hlavy a ta mu začne dorůstat, dost nečekané.
Bloodshot je zkrátka film, který kope druhou ligu. Sází na laciný a okoukaný příběh a bohužel ho nedovede opepřit nápaditou nebo extra zábavnou akcí. Pokud si z Bloodshota budete něco pamatovat druhý den po návštěvě kina, bude to zázrak.