Hollywood před koronavirem couvá a odkládá Rychle a zběsile, Tiché místo i Mulan

13. 3. 2020 9:43 - Novinky | Autor: Adam Homola

Hollywood před koronavirem couvá a odkládá Rychle a zběsile, Tiché místo i Mulan zdroj: Universal Studios

Většina kin v České republice v souvislosti s koronavirem zavřela, nebo svůj provoz alespoň omezila. Jenže i když byste chtěli do toho kina jít, pomalu nemáte na co.

Ne snad že by se v kinech nic nehrálo, ale výběr se každým dalším dnem postupně zužuje. Doposud největším a nejvýraznějším odkladem opravdu velkého blockbusteru byl nový James Bond s názvem Není čas zemřít, kterého studio odsunulo ze začátku dubna na listopad.

Jenže teď jdou stranou i ostatní velké filmy. Hned několik jich odložilo Disney v čele s tím potenciálně největším: Mulan. Ta cílí především na Asii, a proto není divu, že se posouvá, byť zatím nevíme kam. Věčně odkládaní New Mutants jsou na posouvání premiéry už zvyklí, a tak se odkládají znova, opět neznámo kam. A do třetice posouvá Disney i menší, ale slibně vypadající horor Antlers.

Když jsme u těch hororů, tak jeden z nejočekávanějších žánrových filmů letošního roku, Tiché místo: Část II, svoji premiéru příští týden také mít nebude. Oznámil to přímo režisér John Krasinski a dodal, že film půjde do kin až ve chvíli, kdy si ho budou moct užít všichni společně. Což očividně není v tuhle chvíli.

zdroj: Falcon

Zatím největší odklad ale schytal Vin Diesel. Ten má sice v těchto dnech v kinech béčkovou komiksárnu Bloodshot, kterou díky koronaviru a nevalným kvalitám filmu moc lidí neuvidí, ale řeč je samozřejmě o Rychle a zběsile 9. Z toho začne Diesel inkasovat peníze (vedle herce totiž v sérii figuruje i jako producent) až příští rok. Ano, Rychle a zběsile 9 se z letošní léta odkládá až na léto příštího roku.

Takový Bloodshot stejně neměl v kinech žádné závratné vyhlídky a teoreticky si může najít své specifické publikum až na domácích nosičích a v online prostoru, ale Rychle a zběsile 9 je příliš velký generátor peněz na to, aby studio riskovalo poloprázdná kina.

Jak to bude s blížící se Black Widow zatím není jasné, ale nedivil bych se odkladu ani u ní, stejně jako u prakticky jakéhokoliv březnového a dubnového velkého filmu.

zdroj: Cinemart

Zdroje: tisková zpráva , Disney , Paramount , John Krasinski Twitter

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Tron 3 s Jaredem Letem pravděpodobně opravdu bude

Tron 3 s Jaredem Letem pravděpodobně opravdu bude

11. 8. 2020 | Novinky | Adam Homola

Disney do toho nejspíš opravdu šlápne a pokud se něco nepokazí, dostaneme Tron 3.
Přelet nad kukaččím hnízdem dostane prequel

Přelet nad kukaččím hnízdem dostane prequel

10. 8. 2020 | Trailery | Adam Homola

Jeden z nejlepších filmů vůbec, Přelet nad kukaččím hnízdem, se brzy rozšíří a odpovědný za to bude Netflix.
Keanu Reeves chystá rovnou dva nové díly Johna Wicka

Keanu Reeves chystá rovnou dva nové díly Johna Wicka

7. 8. 2020 | Novinky | Adam Homola

Šéf studia Lionsgate prozradil, že nebude jen John Wick 4, ale krátce po něm dorazí i John Wick 5.
Captain Marvel 2 natočí režisérka Candymana

Captain Marvel 2 natočí režisérka Candymana

6. 8. 2020 | Novinky | Adam Homola

Marvel našel svoji novou režisérku.