Hollywood před koronavirem couvá a odkládá Rychle a zběsile, Tiché místo i Mulan

13. 3. 2020 9:43 - Novinky | Autor: Adam Homola

Hollywood před koronavirem couvá a odkládá Rychle a zběsile, Tiché místo i Mulan zdroj: Universal Studios

Většina kin v České republice v souvislosti s koronavirem zavřela, nebo svůj provoz alespoň omezila. Jenže i když byste chtěli do toho kina jít, pomalu nemáte na co.

Ne snad že by se v kinech nic nehrálo, ale výběr se každým dalším dnem postupně zužuje. Doposud největším a nejvýraznějším odkladem opravdu velkého blockbusteru byl nový James Bond s názvem Není čas zemřít, kterého studio odsunulo ze začátku dubna na listopad.

Jenže teď jdou stranou i ostatní velké filmy. Hned několik jich odložilo Disney v čele s tím potenciálně největším: Mulan. Ta cílí především na Asii, a proto není divu, že se posouvá, byť zatím nevíme kam. Věčně odkládaní New Mutants jsou na posouvání premiéry už zvyklí, a tak se odkládají znova, opět neznámo kam. A do třetice posouvá Disney i menší, ale slibně vypadající horor Antlers.

Když jsme u těch hororů, tak jeden z nejočekávanějších žánrových filmů letošního roku, Tiché místo: Část II, svoji premiéru příští týden také mít nebude. Oznámil to přímo režisér John Krasinski a dodal, že film půjde do kin až ve chvíli, kdy si ho budou moct užít všichni společně. Což očividně není v tuhle chvíli.

zdroj: Falcon

Zatím největší odklad ale schytal Vin Diesel. Ten má sice v těchto dnech v kinech béčkovou komiksárnu Bloodshot, kterou díky koronaviru a nevalným kvalitám filmu moc lidí neuvidí, ale řeč je samozřejmě o Rychle a zběsile 9. Z toho začne Diesel inkasovat peníze (vedle herce totiž v sérii figuruje i jako producent) až příští rok. Ano, Rychle a zběsile 9 se z letošní léta odkládá až na léto příštího roku.

Takový Bloodshot stejně neměl v kinech žádné závratné vyhlídky a teoreticky si může najít své specifické publikum až na domácích nosičích a v online prostoru, ale Rychle a zběsile 9 je příliš velký generátor peněz na to, aby studio riskovalo poloprázdná kina.

Jak to bude s blížící se Black Widow zatím není jasné, ale nedivil bych se odkladu ani u ní, stejně jako u prakticky jakéhokoliv březnového a dubnového velkého filmu.

zdroj: Cinemart

Zdroje: tisková zpráva , Disney , Paramount , John Krasinski Twitter

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Ve filmu podle Borderlands si opravdu zahraje Cate Blanchett

Ve filmu podle Borderlands si opravdu zahraje Cate Blanchett

29. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Tak a je to oficiální, Cate Blanchett si ve filmu podle počítačové hry Borderlands opravdu zahraje.
Henry Cavill si roli Supermana možná ještě zopakuje

Henry Cavill si roli Supermana možná ještě zopakuje

28. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Když už se tak nějak počítalo s tím, že příští Superman bude někdo jiný, přihlásil se Henry Cavill o slovo. A když to všechno klapne, uvidíme ho minimálně ještě jednou.
Toma Cruise bude ve vesmíru natáčet Doug Liman

Toma Cruise bude ve vesmíru natáčet Doug Liman

27. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Toma Cruise bude ve vesmíru natáčet jeho dlouholetý kamarád a spolupracovník Doug Liman.
Indiana Jones 5 skutečně natočí Mangold, scénář je zase na začátku

Indiana Jones 5 skutečně natočí Mangold, scénář je zase na začátku

26. 5. 2020 | Novinky | Adam Homola

Producent Frank Marhsall stál na pozadí obrovské řady legendárních filmů, a to včetně série Indiana Jones. Aktuálně se chystá pětka a Marshall prozradil hned několik zajímavých novinek.