Hollywood před koronavirem couvá a odkládá Rychle a zběsile, Tiché místo i Mulan

13. 3. 2020 - 9:43 | Novinky | Adam Homola

Hollywood před koronavirem couvá a odkládá Rychle a zběsile, Tiché místo i Mulan zdroj: Foto: Universal

Většina kin v České republice v souvislosti s koronavirem zavřela, nebo svůj provoz alespoň omezila. Jenže i když byste chtěli do toho kina jít, pomalu nemáte na co.

Ne snad že by se v kinech nic nehrálo, ale výběr se každým dalším dnem postupně zužuje. Doposud největším a nejvýraznějším odkladem opravdu velkého blockbusteru byl nový James Bond s názvem Není čas zemřít, kterého studio odsunulo ze začátku dubna na listopad.

Jenže teď jdou stranou i ostatní velké filmy. Hned několik jich odložilo Disney v čele s tím potenciálně největším: Mulan. Ta cílí především na Asii, a proto není divu, že se posouvá, byť zatím nevíme kam. Věčně odkládaní New Mutants jsou na posouvání premiéry už zvyklí, a tak se odkládají znova, opět neznámo kam. A do třetice posouvá Disney i menší, ale slibně vypadající horor Antlers.

Když jsme u těch hororů, tak jeden z nejočekávanějších žánrových filmů letošního roku, Tiché místo: Část II, svoji premiéru příští týden také mít nebude. Oznámil to přímo režisér John Krasinski a dodal, že film půjde do kin až ve chvíli, kdy si ho budou moct užít všichni společně. Což očividně není v tuhle chvíli.

zdroj: Falcon

Zatím největší odklad ale schytal Vin Diesel. Ten má sice v těchto dnech v kinech béčkovou komiksárnu Bloodshot, kterou díky koronaviru a nevalným kvalitám filmu moc lidí neuvidí, ale řeč je samozřejmě o Rychle a zběsile 9. Z toho začne Diesel inkasovat peníze (vedle herce totiž v sérii figuruje i jako producent) až příští rok. Ano, Rychle a zběsile 9 se z letošní léta odkládá až na léto příštího roku.

Takový Bloodshot stejně neměl v kinech žádné závratné vyhlídky a teoreticky si může najít své specifické publikum až na domácích nosičích a v online prostoru, ale Rychle a zběsile 9 je příliš velký generátor peněz na to, aby studio riskovalo poloprázdná kina.

Jak to bude s blížící se Black Widow zatím není jasné, ale nedivil bych se odkladu ani u ní, stejně jako u prakticky jakéhokoliv březnového a dubnového velkého filmu.

zdroj: Cinemart

Zdroje: Disney , Paramount , John Krasinski Twitter , tisková zpráva

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

Vin Diesel versus roboti: akční hrdina se pustí do zfilmování jedné hračky

20. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Vin Diesel si zahraje a rovnou bude i produkovat hranou verzi stolní hry Rock 'Em Sock 'Em Robots.
Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

Seznamte se s novým hrdinou Marvelu, kung-fu mistrem Shang-Chi

19. 4. 2021 | Trailery | Adam Homola

Koronavirus posunul plány všech velkých filmových studií, Marvel nevyjímaje. Velký odklad se týká i Shang-Chi, který dorazí v září a teď se představuje prvním teaserem.
Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

Madds Mikkelsen si zahraje v Indiana Jones 5

19. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Casting nového Indyho pokračuje a po oblíbené a nesmírně talentované Phoebe Waller-Bridge se k filmu přidává další skvělé jméno.
Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

Liam Neeson si zahraje zabijáka trpícího ztrátou paměti

16. 4. 2021 | Novinky | Adam Homola

Liam Neeson se akčních thrillerů nevzdává, ostatně proč taky. Je to žánr, ve kterém se na stará kolena našel.