Premiéra animovaného Čtyřlístku byla odložena na březen

- Téma autor: Michal Burkoň

Kolaps techniky způsobil, že se premiéra animovaného filmu režiséra Michala Žabky Čtyřlístek ve službách krále opozdí. V původním termínu 31. ledna to rozhodně nebude, producenti chtějí snímek uvést do kin nejpozději v březnu. ČTK to oznámila Mária Dufková ze společnosti Bio Illusion.

Čtyřlístek ve službách krále

Čtyřlístek ve službách krále,zdroj: Cinemart

"Shořelý server a zkrat dalších počítačů způsobily v době Vánoc ztrátu části dat - to je příčina, proč se nedostane tento snímek včas do kin," vysvětlil producent Miloslav Šmídmajer. Podle něj se snažilo studio výpadek dohnat a chybějících zhruba pět minut nahradit záběry v takzvaného playblastu.

"Producenti ale rozhodli, že vedle velice povedených scén vypadají tyto záběry nehotově a divák by tak přišel o dokonalý zážitek," dodal Šmídmajer. Premiéra filmu, který na plátno přivede po 44 letech od jejich zrodu nejoblíbenější domácí komiksové postavičky Fifinku, Myšpulína, Bobíka a Pinďu a s nimi i krále Rudolfa, lva Aurixe, alchymistu Kelleyho a démona zkázy Zimozela, které nakreslil výtvarník Jaroslav Němeček, by se tak podle něj měla uskutečnit nejpozději do konce března.

Snímek vzniká ve studiu Alkay Animation Prague, kde na něm pracovalo přes čtyřicet animátorů z celého světa. Základem byl námět a scénář Hany a Josefa Lamkových. Producenty jsou Miloslav Šmídmajer ze společnosti Bio Illusion a Aleš Tříska z distribuční firmy Cinemart.

Čtyřlístek ve službách krále

Čtyřlístek ve službách krále,zdroj:Cinemart

Komiks Čtyřlístek se zrodil v roce 1969. Hlavní čtveřici namluvili Tereza BebarováKarel HeřmánekOndřej Brzobohatý a Bohdan Tůma. Dalším propůjčí hlasy například Vladimír BrabecJiří LábusDalimil KlapkaPavel KřížPetr NárožnýVladimír Javorský a Ota Jirák. Podle Šmídmajera půjde o dobrodružný příběh s komediálními prvky. Rozpočet filmu, který podpořil fond kinematografie, by se měl vejít do 30 milionů korun.

Režisér, scenárista, výtvarník a filmový architekt Michal Žabka na Čtyřlístku vyrůstal. Jeho sešity si prý prohlížel už v době, kdy ještě neuměl číst.

Zdroje: ČTK

Osobnosti a filmy v článku

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.