Americký sci-fi thriller Nevědomí vede návštěvnost kin

- Téma autor: Michal Burkoň

Americký sci-fi thriller Nevědomí s Tomem Cruisem, Olgou Kurylenkovou a Morganem Freemanem v hlavních rolích je v čele víkendové návštěvnosti českých kin. Podle informací Unie filmových distributorů přilákal 24.630 diváků, kteří v pokladnách nechali 3,5 milionu korun.

Tom Cruise ve filmu Nevědomí

Tom Cruise ve filmu Nevědomí,zdroj: Cinemart

Druhé místo obsadila dobrodružná animovaná komedie Croodsovi vyprávějící příběh první pravěké rodiny na světě. O víkendu ji zhlédlo přes 10.000 lidí. Zatím jich má na kontě 115.000 a tržby ve výši 16,2 milionu korun. Třetí je Jurský park 3D, za ním horor Lesní duch a filmová fantasy Jack a obři, která je stejně jako předchozí čtyři snímky z americké produkce.

Teprve šesté, sedmé a osmé místo v tabulce patří domácí tvorbě. Konkrétně animovanému snímku Čtyřlístek ve službách krále, komedii Martin a Venuše a snímku Zdeňka Trošky Babovřesky. Ten už má celkem na kontě 594.028 diváků. Protože však Unie filmových distributorů nemapuje všechna kina, dá se předpokládat, že šestisettisícovou hranici diváků už překročil. V kinech nechali diváci na tržbách 81 milionů korun. I proto se režisér i přes negativní posudky filmových kritiků pustí do pokračování. "Scénář už je hotov, první klapka se ozve 21. května, premiéra bude v únoru příštího roku," řekl Troška ČTK.

Nevědomí

Tom Cruise ve filmu Nevědomí.,zdroj:Cinemart

Žebříček je sestavován z údajů, které Unii filmových distributorů poskytují provozovatelé 160 největších kin v ČR. Roční výsledky této skupiny tvoří zhruba 85 procent celkové bilance všech českých kin. Pro pořadí jsou rozhodující tržby, ne počet diváků.

Zdroje: ČTK

Dokina.cz nabízí nejpřehlednější program kin na českém internetu. Programy kin sledujeme nejen v Praze a Brně, ale i v dalších městech, jako jsou Ostrava, Olomouc, Hradec Králové, České Budějovice, Plzeň a na mnoha dalších místech. Stejně tak vedle nejznámějších sítí Cinema City a Cinestar přinášíme i programy menších kin po celé České republice. Náš program kin je vždy kompletní a přehledný, takže snadno zjistíte, na jaký film a do jakého kina zajít.